Ethan Tremblay

RTP-të e lojërave të kazinosë: Çfarë duhet të keni parasysh
2022-04-02

RTP-të e lojërave të kazinosë: Çfarë duhet të keni parasysh

Kthimi te lojtari është një aspekt thelbësor i çdo loje kazino që lojtarët priren ta shikojnë shpesh. Kthimi te lojtari, zakonisht i shënuar me një përqindje, i referohet shumës mesatare të parave që do t'i kthehen lojtarit pas rrotullimeve ose kthesave të shumta. 

Mësimet e nxjerra nga Fituesit e Slots Progressive Jackpot
2022-03-13

Mësimet e nxjerra nga Fituesit e Slots Progressive Jackpot

Lojtarët e lojërave elektronike ëndërrojnë të arrijnë një fitore të madhe të paktën një herë në jetën e tyre. Ka shumë mënyra për ta bërë këtë: të luash tituj lojëra elektronike shumë të paqëndrueshme dhe jackpote progresive të lojërave elektronike. 

Gjashtë tendenca që do të formësojnë lojërat e kazinove në internet 2022
2022-02-25

Gjashtë tendenca që do të formësojnë lojërat e kazinove në internet 2022

Kumari është padyshim një nga format më të vjetra dhe më të njohura të argëtimit. Ka qenë rreth e rrotull për shekuj dhe do të vazhdojë të rritet në popullaritet. 

Kumari dhe mirëqenia psikologjike
2022-02-09

Kumari dhe mirëqenia psikologjike

Kumari dhe psikologjia, që nga kohra të lashta, kanë pasur një marrëdhënie kundërshtare. Shumica e studimeve të bëra në fushën e psikologjisë në lidhje me lojërat e fatit janë fokusuar në ndikimet negative të lojërave të fatit në nivel individual dhe shoqëror. 

Pse po merr përsipër lojërat e fatit në kazino me kriptomonedhë
2022-02-05

Pse po merr përsipër lojërat e fatit në kazino me kriptomonedhë

Nuk ka dyshim se kriptomonedha po bëhet e njohur në skenën e lojërave të fatit në internet. Shumë lojtarë po zgjedhin këtë monedhë alternative, ndërkohë që operatorët po e shfrytëzojnë gjithashtu për të përmbushur kërkesat e apasionistëve të lojërave të fatit të kazinove. Kriptomonedha është e njohur në të dyja kazinove të reja dhe emrat e familjes që janë rrethuar prej vitesh.

Kazinotë në internet me para të vërteta në Australi
2022-01-28

Kazinotë në internet me para të vërteta në Australi

Kazinotë në Australi, veçanërisht kazinotë e reja në internet, keni lojëra kazino me para falas dhe lojëra kazino me para të vërteta. Nuk ka asnjë rrezik për lojërat falas pasi lojtarët nuk i përdorin paratë e tyre. Në vend të kësaj, kazinoja u jep kumarxhinjve kredite falas për të provuar lojërat. Por me para të vërteta, lojtarët duhet të jenë të kujdesshëm, pasi ka disa tregtarë dhe mashtrues të paskrupullt. Përveç kësaj, lojtarët duhet të shpenzojnë paratë e tyre të fituara me urtësi.

Këshilla për kazinonë në internet: Si të luani me përgjegjësi në 2022
2022-01-24

Këshilla për kazinonë në internet: Si të luani me përgjegjësi në 2022

Kumari i përgjegjshëm duhet të jetë ndër rezolutat e vitit të ri për lojtarët e lidhur me lojërat e fatit në kazino online. Ky është një hap i guximshëm duke pasur parasysh që kazinotë e reja janë ende në rritje. Pra, edhe nëse një lojtar kompulsiv vetë-përjashtohet nga një kazino, ata ende kanë mundësi të tjera kur lind dëshira për të luajtur kumar. 

Një udhëzues i plotë për të luajtur turne pokeri në internet
2022-01-10

Një udhëzues i plotë për të luajtur turne pokeri në internet

Po kërkoni të bashkoheni në botën e turneve të pokerit në internet? Kjo është një pikënisje e shkëlqyer. Ai përmban një sasi të madhe informacioni se si të filloni një fillim fluturues me strategjinë përfundimtare të turneut të pokerit. Ky artikull mbulon gjithashtu llojet kryesore të turneve të pokerit në internet me kthime fitimprurëse.