Këshilla se si të luani Blackjack si një profesionist

Blackjack

2022-03-25

Eddy Cheung

Blackjack është ndër lojërat më të mira në kazinotë e reja në internet. Kjo lojë me letra është emocionuese, pavarësisht nëse është blackjack tipik në internet apo blackjack live. Një nga arsyet për popullaritetin e kësaj loje është fakti se ajo ndërthur shansin dhe aftësinë. 

Këshilla se si të luani Blackjack si një profesionist

Kërkohet fat për të arritur kombinimin më të mirë të letrave, ndërsa marrja e rezultatit 21 ka të bëjë me aftësinë. Për ata që janë të rinj në blackjack, ky artikull ndan këshilla se si të luani si profesionist.

Praktika e bën të përsosur

Pasi lojtarët të kenë kuptuar rregullat dhe rregulloret e blackjack-ut, hapi tjetër është të filloni të praktikoni për të përsosur pjesën e aftësive të lojës. Sa më shumë lojtarë që luajnë, aq më shumë aftësi fitojnë për t'u bërë lojtarë më të mirë.

Por a nuk do t'i bëjë kjo lojtarët të rrezikojnë shumë para? Epo, është një mundësi deri diku, por gjëja e mirë është se lojtarët mund të bastojnë deri në 5 dollarë. Është interesante se bastet e parave falas dhe mënyra falas i lejojnë lojtarët të praktikojnë luajtjen e blackjack pa rrezikuar para të vërteta.

Provoni Strategjitë e Blackjack

Siç u përmend më herët, blackjack është pjesërisht një lojë aftësish. Thënë kështu, ka strategji që lojtarët mund të përdorin për të rritur shanset e tyre për të fituar. Si mohim, strategjitë e blackjack-ut vetëm sa rrisin gjasat për të fituar, por ato nuk janë 100% të garantuara.

Ndër strategjitë më të mira të blackjack-ut është gjithmonë dyfishimi i një të vështirë dhe ndarja e një palë Aces dhe 8-sh. Ka shumë burime në internet që shpjegojnë më shumë mbi disa strategji funksionale të blackjack-ut në 2022.

Shkoni për përqindjet e larta të kthimit te lojtari (RTP)

Një këshillë tjetër është të shkoni për variante blackjack me RTP më të larta. Për fillestarët, RTP-të janë si shanset e fitimit, kështu që sa më i lartë RTP, aq më mirë.

Kazinotë e reja më të mira në internet keni shumë lojëra blackjack nga shitësit më të mirë të programeve kompjuterike të kazinosë, si Amaya, BetSoft, Amigotechs, Cryptologic dhe Arrow's Edge. Tani, çdo variant i blackjack ka RTP-në e vet, disa të larta ndërsa të tjerat janë të ulëta. Lojtarët inteligjentë luajnë gjithmonë variante blackjack me RTP-të më të larta, për shembull, Pontoon (99,64% RTP), Blackjack Surrender (99,62% RTP), Blackjack Multi-Hand (99,60% RTP) dhe Blackjack Evropian (99,60% RTP).

Kërkoni bonuse Blackjack

Është gjithashtu një ide e zgjuar për të kërkuar bonuset fitimprurëse të blackjack-ut për të rritur bankrollin. Si fillim, bonuset janë stimuj që operatorët e kazinove u ofrojnë lojtarëve. Ka dy lloje bonusesh blackjack; bonuse pa depozite dhe bonuse depozite. Lojtarët nuk duhet të depozitojnë para për të kërkuar bonusin pa depozitim të blackjack, por duhet bërë një depozitë për të kërkuar bonusin e depozitës.

Kazinotë Blackjack kanë shumë nga këto bonuse, duke përfshirë bonusin e mirëseardhjes, bonusin e ringarkimit, kthimin e parave dhe programet e besnikërisë. Këto bonuse mund të aktivizohen automatikisht ose duke përdorur kodet e bonusit. Lojtarëve u kujtohet të kontrollojnë kërkesat e basteve kur përdorin bonuse blackjack.

Përfundimi

Më sipër janë këshilla që mund t'i ndihmojnë entuziastët e blackjack-ut të luajnë si profesionistë. Provoni ato sot dhe shikoni se si shkon. Por mos harroni të luani me përgjegjësi. Vendosni një buxhet dhe kufi kohor për lojërat e fatit, mos i ndiqni kurrë humbjet dhe dijeni kur të largoheni. Kjo është kumar, dhe shtëpia fiton gjithmonë!

Të rejat e fundit

Wazdan prezanton në vjeshtë me promovimin e ri të Rrjetit Mystery Fall
2023-09-15

Wazdan prezanton në vjeshtë me promovimin e ri të Rrjetit Mystery Fall

Lajme