Bonus të regjistrimit

February 21, 2022

Si lojtarët gjejnë bonuset më të mira të regjistrimit

Chloe O'Sullivan
WriterChloe O'SullivanWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Aty eshte nje një numër i madh i kazinove të reja në internet në dispozicion për të provuar. Kumarxhinjtë shpesh mund të ndihen të mbingarkuar nga një sasi kaq e madhe zgjedhjesh.

Si lojtarët gjejnë bonuset më të mira të regjistrimit

Është e zakonshme që fillestarët të kalojnë orë të tëra duke kërkuar për një faqe që apelon për shijet e tyre. Ka shumë faktorë për të kërkuar. Një nga më të rëndësishmet është lloji i bonusit të regjistrimit në ofertë. Lojtarët e zgjuar do të ndjekin disa hapa kyç për të gjetur më të mirët.

Kuptimi i llojit të bonusit

Kjo është shumë thelbësore pasi ka shumë opsione për të shkuar. Promovimet e regjistrimit me xhirim falas dhe para bonus janë veçanërisht të njohura. E para përdoret ekskluzivisht në lojëra elektronike. 

Lojtarët hyjnë në kazinonë online dhe provojnë titujt e lojërave elektronike pa pasur nevojë të vënë bast paratë e tyre. Ndërkohë, promovimet e parave të bonusit u japin lojtarëve fonde shtesë për t'u përdorur. Për shembull, nëse dikush depozitonte 100 dollarë dhe bonusi ishte 100%, atëherë ai do të kishte një total prej 200 dollarësh për të luajtur.

Duke marrë parasysh kërkesat e bastit

Praktikisht të gjitha kazinotë në internet kanë kërkesa për bast. Numrat më të ulët priren të jenë zgjidhja më e mirë. Kjo dikton se sa herë lojtari duhet të vendosë një bast përpara se të jetë në gjendje të tërheqë fitimet e tij. 

Ai i pengon njerëzit të regjistrohen, të marrin bonusin dhe më pas t'i vendosin menjëherë paratë në llogarinë e tyre bankare. Kumarxhinjtë duhet të lexojnë me kujdes termat dhe kushtet e bonusit të tyre të regjistrimit në mënyrë që të dinë kërkesat e basteve.

Bast vetëm 5 dollarë për rrotullim ose më pak

Disa lojëra i lejojnë njerëzit të vendosin një bast aq të madh sa të duan. Ndërsa kjo u bën thirrje njerëzve me shumë para për të rrezikuar, nuk është ideale për lojtarët mesatarë. Ata me përvojë shpesh rrezikojnë shuma të vogla që barazohen me 5 dollarë ose më pak. Kjo u jep atyre më shumë shanse për të luajtur lojërat që i pëlqejnë, ndërkohë që plotësojnë kërkesat e bonusit të regjistrimit.

Tërheqja pas bastit të bonusit

Pasi lojtari të ketë arritur të përputhet me të gjitha kushtet e bonusit, ai mund të marrë fitimet e tij. Qëllimi i të gjithë lojtarëve të fatit është të fitojnë një fitim të qartë. Një truk i njohur për profesionistët është t'i merrni këto para dhe t'i përdorni për të luajtur në një kazino tjetër. 

Fondet mund të shkojnë drejt një bonusi edhe më të mirë të regjistrimit. Në thelb i lejon njerëzit të bëjnë blerje të vazhdueshme për një faqe kumari derisa të gjejnë një që është perfekt për ta. Kjo metodë ndihmon gjithashtu për të ndaluar njerëzit që të rrezikojnë shumë kur luajnë në një kazino të caktuar.

Duke qenë të vetëdijshëm për rreziqet

Përderisa këto oferta mund të shihen në thelb si para për të luajtur falas, ato vijnë me rreziqet e tyre. Lojtarët do të përballen me probleme të mëdha nëse nuk janë në gjendje të plotësojnë kërkesat e basteve. Fondet e bonusit do të hiqen nga llogaria e tyre. Zakonisht kalon pas një jave ose muaji. Kumarxhinjtë mund ta shmangin këtë duke mbajtur një sy në datën e skadimit të bonusit.

Të rejat e fundit

Wizard Games publikon titullin e ri drithërues Treasures of the Count
2023-10-26

Wizard Games publikon titullin e ri drithërues Treasures of the Count

Lajme