Casino Extra

Age Limit
Casino Extra
Casino Extra is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

About

Casino Extra është një nga kazinotë online në pronësi dhe operim të Mobile Technology Marketing Limited, i njëjti operator pas FatBoss dhe Dublin Bet, dy kazinove të tjera të njohura për momentin. Casino Extra është mbajtës i licencës Master Gaming (CEG-IP/2014-0112) të lëshuar në juridiksionin e Curacao nga Curacao eGaming.

Casino Extra

Games

Casino Extra ka një përzgjedhje të mirë lojërash të përshtatura si për kumarxhinjtë e rastësishëm ashtu edhe për gurutë me përvojë të kazinosë. Lojërat e kazinosë në internet përfshijnë ruletë, lojëra elektronike, lojëra elektronike në internet, blackjack, baccarat, etj. Përveç lojërave tipike të kazinosë në internet të krijuara nga programi RNG, Casino Extra ka një seksion të drejtpërdrejtë të kazinosë me shumë lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë.

Withdrawals

Një nga përparësitë e Casino Extra është kthesa e shpejtë e tërheqjes. Ndryshe nga shumica e konkurrentëve të tij këtu, Casino Extra premton të përpunojë pagesat sa më shpejt që të jetë e mundur për sa kohë që llogaria e lojtarit verifikohet. Metodat e tërheqjes përfshijnë kartat e kreditit dhe kuletat elektronike si Skrill, Neteller, VISA, Paysafecard dhe MasterCard.

Monedhat

Zgjedhja e gjuhës së Casino Extra është e kufizuar, por të paktën monedhat e mbështetura janë të ndryshme për t'iu përshtatur të gjithë lojtarëve. Opsioni i parë është monedha fiat, dhe këtu, lojtarët mund të përdorin dollarin e Zelandës së Re, dollarin kanadez, euron, dollarin amerikan, paundin britanik, dollarin australian dhe rublën ruse. Casino Extra pranon gjithashtu bitcoin, tether, bitcoin cash dhe kripto të tjera.

Bonuses

Promovimet e Casino Extra janë shumë bujare. Lojtarët e rinj mund të kërkojnë ofertën e mirëseardhjes që përbëhet nga një bonus depozite deri në 350 € plus rrotullime falas për tifozët e lojërave elektronike. Përveç bonusit të mirëseardhjes, Casino Extra ka disa bonuse të tjera depozitash dhe çmime javore, si dhe një klub VIP me një sistem pikësh.

Languages

Edhe pse Casino Extra përpiqet t'u shërbejë lojtarëve nga të gjitha rajonet, opsionet e tij të pakta gjuhësore kufizojnë disa lojtarë. Ndërsa platforma është shumëgjuhëshe, mbështeten vetëm pesë gjuhë: anglisht, spanjisht, frëngjisht, gjermanisht dhe greqisht. Përdoruesit mund të kalojnë në gjuhën e tyre të preferuar duke përdorur menynë e gjuhës që ndodhet në fund të faqes.

Mobile

Casino Extra ka të gjitha ekstra që lojtarët duan të shohin. Kazinoja është e disponueshme si lojë e menjëhershme në desktop dhe gjithashtu është optimizuar për lojërat e kazinosë celulare. Me shumë lojëra RNG, si dhe lojëra realiste me tregtarë të drejtpërdrejtë, Casino Extra ka gjithçka që duan kumarxhinjtë nga një kazino.

Software

Sekreti i përzgjedhjes së pasur të lojërave të kazinosë nga Casino Extra është rrjeti i gjerë i partneriteteve me furnizuesit kryesorë të programeve kompjuterike të kazinosë. Lista e shitësve të softuerëve në bord përfshin Play 'n GO, NetEnt, Yggdrasil, Evolution Gaming, Playson, Pragmatic Play Ltd, Authentic Gaming, Ruby Play dhe Relax Gaming, ndër të tjera.

Support

Për të garantuar një përvojë lojrash pa probleme, Casino Extra ka një ekip të përkushtuar ekspertësh të gatshëm për të ndihmuar lojtarët sa herë që ata janë të bllokuar. Ekipi është i disponueshëm në bisedë të drejtpërdrejtë, megjithëse jo 24/7. Përveç bisedës së drejtpërdrejtë, kazino ka një seksion të detajuar të pyetjeve të bëra shpesh (FAQ) ku janë përgjigjur pyetjeve të zakonshme.

Deposits

Banka është një konsideratë kryesore për lojtarët kur zgjedhin një kazino, dhe kjo është arsyeja pse kompania ka partnerizuar me platforma të njohura të pagesave në internet, duke përfshirë kartat e kreditit dhe kuletat elektronike. Kumarxhinjtë mund të ngarkojnë llogaritë e tyre të Casino Extra duke përdorur VISA, Skrill, MasterCard, Paysafecard dhe Neteller. Për rekord, ekziston një kufi minimal dhe maksimal i depozitave.

Total score8.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2017
BonusetBonuset (5)
Bonus rrotullime falasBonus të mirëpritur
Bonus të regjistrimit
Bonusi i rimbushjes
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (5)
Angleze
Franceze
Gjermane
Ruse
Spanjolle
LicencatLicencat (1)
Curacao
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (13)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (11)
MonedhatMonedhat (2)
Euro
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (3)
Franca
Kanadaja
Zvicra
SoftwareSoftware (20)
Authentic Gaming
Big Time Gaming
Evolution Gaming
Hacksaw Gaming
Kalamba Games
Max Win Gaming
NetEnt
Nolimit City
Plank Gaming
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
ReelPlay
Relax Gaming
Slingo
Spearhead
Sthlm Gaming
Yggdrasil Gaming