3 Strategji të shpejtë për të mësuar bixhozin

Lajme

2021-12-21

Benard Maumo

Këtu janë disa strategji të shpejta për t'u mësuar dhe mahnitëse për të përmirësuar lojën tuaj të fatit.

3 Strategji të shpejtë për të mësuar bixhozin

Strategjitë janë thelbësore për një strategji fituese të lojërave të fatit. Këtu janë tre lojëra me një strategji të menjëhershme për t'u zbatuar.

Shpejtë për të mësuar Strategjinë Baccarat

Bakarat është e mahnitshme sepse ju mund të zbatoni shumë shpejt një strategji të suksesshme kumari.

Strategjia e plotë e baccarat përfshin të njëjtin bast në çdo dorë. Ky bast është bast bankier.

Një mënyrë për ta bërë këtë është duke bërë baste minimale në tavolinë kur përdorni këtë strategji, sepse jeni ende duke u përballur me një avantazh të shtëpisë që nuk mund ta mposhtni në planin afatgjatë. Por kjo strategji ofron kthimin më të lartë që mund të merrni.

Duhet të dini se loja baccarat ngarkon një komision prej 5% për këtë bast kur fitoni. Nuk duhet të shqetësoheni për llogaritjen e kësaj, sepse tregtari kujdeset për të. Por ky komision nuk e ndryshon faktin se kjo është strategjia më e mirë e baccarat për t'u përdorur.

Strategjia e Ruletës për të Mësuarی Shpejtë

Së pari ju duhet të gjeni tabelën e duhur.

Ja si e gjeni tavolinën e duhur, rregulli kryesor që dëshironi të gjeni quhet en burg ose në burg. Ky rregull zakonisht disponohet vetëm në tavolinat e ruletit që përdorin rregulla franceze. Por disa tabela që përdorin këtë rregull nuk quhen tabela të rregullave franceze. Ai ndryshon nga kazino në kazino.

Në burg është një rregull i veçantë ruletë që përfshin bastet që paguajnë 1 me 1. Në këto më të mirat, nëse humbni një rrotullim në vend që të humbni menjëherë bastin tuaj, basti vendoset në burg. Basti më pas zgjidhet në rrotullimin tjetër të timonit.

Në rrotullimin tjetër, ju kthehen paratë që janë në burg kur fitoni. Ju i humbisni paratë në burg kur humbni bastin tjetër.

Strategjia më e mirë e ruletës është të bëni çdo bast që paguan 1 me 1 në një tryezë ruletë që përdor rregullin e burgut.

Strategjia e basteve sportive të shpejta dhe të pista

Baste sportive është më e sofistikuara nga strategjitë e shkurtra të lojërave të fatit. Këtu është versioni i shpejtë dhe i ndyrë tre minutësh.

Shikoni linjat e përhapjes së pikave të disponueshme për lojën në ditën kur dëshironi të vendosni një bast. Gjeni një ekip vendas që po merr pikë. Ju mund të shihni se cilat skuadra po marrin pikë duke kërkuar skuadrat që kanë një shenjë plus (+) përpara numrit të pikëve. Ekipet që kanë shenjën minus (-) janë skuadrat që japin pikë.

Vendos një bast të vogël për ekipin vendas që po merr pikë dhe merr pikët. Ju do ta fitoni këtë bast rreth 50% të rasteve në planin afatgjatë, kështu që mund t'i afroheni dështimit edhe kur vini bast në sport.

konkluzioni

Siç mund ta shihni, strategjitë më të mira nuk duhet të mbishkruhen dhe të ndërlikohen.

Këto janë tre strategji të shpejta 3 minutash për disa prej tyre lojërat më të njohura të kazinosë si live ashtu edhe online.

Lajmi i fundit

Cilat veçori ofrojnë kazinotë e realitetit virtual?
2022-07-20

Cilat veçori ofrojnë kazinotë e realitetit virtual?

Lajme