5 vendet më të mira të kazinove për t'u vizituar në 2022

Lajme

2022-07-13

Në këtë blog, unë do të eksploroj atraksionet moderne turistike të kazinosë dhe do të ofroj informacione rreth evolucionit të lojërave të fatit nga vende të njohura botërore në destinacionet e reja të lojërave të fatit për t'u marrë parasysh.

5 vendet më të mira të kazinove për t'u vizituar në 2022

Destinacionet moderne të lojërave të fatit

Duke pasqyruar kazinotë origjinale, institucionet moderne të lojërave të fatit tërheqin turistë nga e gjithë bota. Disa destinacione shfaqin kazino të bukura për të rritur turizmin. Edhe destinacionet që dikur ishin të paqarta për lojërat e fatit i janë bashkuar kulturës së kazinosë. Investitorët shpenzojnë miliona për të ndërtuar vende të reja, të cilat u ofrojnë vendeve të ardhura të mëdha nga librat sportiv dhe të ardhurat nga kazinotë me bazë tokësore. 

Edhe pse bastet online vazhdojnë të rriten në popullaritet, destinacionet e kazinove janë ende jashtëzakonisht të njohura, duke tërhequr entuziastët e lojërave të fatit që sjellin shuma të konsiderueshme parash. Le të eksplorojmë dy nga destinacionet më të njohura të lojërave të fatit: Monako dhe Shtetet e Bashkuara.

Monako

Monte Carlo është një destinacion pushimesh për të pasurit. Kazinoja e saj luksoze, Casino de Monte Carlo, është qendra argëtuese e nivelit të lartë të Monakos, e cila ofron mundësi të gjera kumari për turistët që udhëtojnë nga e gjithë bota për të vënë bast. Përveç kazinove, bastet sportive dhe garash me kuaj ndihmojnë në rritjen e turizmit në vend.

I njohur për skenën e tij të shkëlqyer të të famshëmve dhe klientët e pasur që udhëtojnë me jahte luksoze dhe aeroplanë privatë për të vizituar rajonin, vendi i vogël gëzon një ekonomi turistike në lulëzim. Popullsia e Monakos ka një numër të madh milionerësh. Ligjet vendase i ndalojnë banorët e Monakos të luajnë lojëra fati në kazinonë Monte Carlo, me përjashtim të banorëve të lindur jashtë vendit.

Destinacionet në zhvillim

Disa destinacione po bëhen shpejt vende të preferuara për kumarxhinjtë që të frekuentojnë. Këto vende kanë disa të përbashkëta, duke përfshirë mundësi të shumta për vizitorët që të bastojnë në lojëra kazino klasike dhe moderne, akomodime luksoze dhe përvoja VIP.

Macau, Kinë

Në Kinë, tregu i kazinove në Macau ka shpërthyer në rritje dhe ka tejkaluar edhe Las Vegas në madhësi. Me më shumë se 376,000 metra katror hapësirë kazinoje për kumarxhinjtë, veneciani ka më shumë se 1500 lojëra elektronike dhe 640 tavolina. Në vitin 2003, rajoni ishte ende konservator, por me ndryshimin e ligjeve, u ndryshuan edhe qëndrimet ndaj lojërave të fatit. Meqenëse është i vetmi vend për lojtarët e fatit në Kinë, vendet po lulëzojnë nga biznesi. Me kazinotë dhe lojërat e fatit sportiv, tregu i madh është një destinacion popullor turistik.

Londra

Me një mori vendndodhjesh të profilit të lartë, VIP-at vizitojnë Londrën për të luajtur në kazinotë befasuese me atraksione moderne të lojërave të fatit. Duke ofruar një shumëllojshmëri të përvojave të lojërave, qyteti është i njohur për tërheqjen e turistëve nga e gjithë bota. Kohët e fundit, Londra është bërë një destinacion për entuziastët e kazinove që frekuentojnë disa institucione të nivelit të lartë në tokë për të vënë baste. Kazinotë me pesë yje tërheqin vizitorë që shijojnë kumarin, ushqimin dhe argëtimin.

Brazili

Si një destinacion pushimesh ekzotike, Brazili është i prirur të zhvillojë qendra kazino me pazar, restorante, hotele luksoze dhe qendra konventash për të tërhequr vizitorë kazino nga e gjithë bota. Pas planit nga destinacionet e njohura të kazinove, si Punta del Este, vendi planifikon të hapë deri në 25 kazino resorte për çdo rajon gradualisht për të modernizuar turizmin e vendit.

Bahamas

Për ata që kërkojnë të bastojnë në një vend ekzotik, Nassau po shfaqet si një destinacion popullor për të luajtur kumar. Qasja e lehtë nga Florida e bën atë të njohur për ata që duan një udhëtim të shpejtë dhe një vend të bukur për të luajtur kumar. Duke ofruar bukuri të Karaibeve dhe akomodime mbresëlënëse, ishulli po kthehet në një nga lojërat elektronike më të njohura të kazinove në tregun global.

Lajmi i fundit

Cilat veçori ofrojnë kazinotë e realitetit virtual?
2022-07-20

Cilat veçori ofrojnë kazinotë e realitetit virtual?

Lajme