7 këshilla për kumarin për lojtarët inteligjentë

Lajme

2022-01-06

Benard Maumo

Kumari është konsideruar si një aktivitet i bazuar në fat për një kohë tashmë. Lojtarët e rinj mendojnë se bëhet fjalë për bast gjetja e kazinosë së re më të mirë në internet, duke vendosur një bast dhe duke shpresuar për më të mirën.

7 këshilla për kumarin për lojtarët inteligjentë

Por ja ku ata i kuptojnë të gjitha gabimet. Edhe lojërat e bazuara në fat si lojëra elektronike dhe bingo kërkojnë aftësi për të fituar. Pra, për të dalluar nga lojtarët "mesatar" në kazinotë më të mira në internet, përdorni këto shtatë këshilla të zgjuara.

Këshilla #1. Zgjidhni me kujdes një vend kumari

Ky është pa mend. Lojtarët e zgjuar luajnë në kazino të reja në internet. Këto kazino ofrojnë kushte dhe shanse miqësore për lojtarët, duke çuar në më shumë fitore në planin afatgjatë. Për të ditur nëse një sajt lojërash fati është i besueshëm, kontrolloni informacionin e licencimit në fund të faqes kryesore.

Këshilla #2. Kuptoni skajin e shtëpisë

Shumica e kumarxhinjve fillestarë nuk mendojnë dy herë kur zgjedhin lojërat e kazinosë për të luajtur. Ata janë të tërhequr nga fama e pokerit ose grafika me cilësi të lartë të automatëve. Sigurisht, këto zgjedhje janë të përshtatshme për ata që kërkojnë argëtim.

Por nëse jeni pas fitoreve, atëherë skaji i shtëpisë ka rëndësi. Për makinat e fatit, çdo gjë nën 96% është një JO e madhe. Nga ana tjetër, ka shumë variacione të lojërave të tavolinës, secila vjen me skaje të ndryshme shtëpie. Pra, kuptoni shanset.

Këshilla numër 3. Mos luani lojëra elektronike në internet

Siç u tha më lart, lojërat elektronike në internet mund të jenë mashtruese me dinakëri me pagesat e tyre të larta dhe grafika të shkëlqyera. Por mos fluturoni verbër pasi këto lojëra mund t'ju thajnë gjakun, ndryshe nga lojërat e tavolinës si poker, blackjack dhe baccarat.

Për shembull, baccarat (bast bankier) dhe ruleta franceze vijnë me një avantazh të ulët shtëpie prej 1.06% dhe 1.35%, respektivisht. Madje bëhet më mirë me video pokerin dhe blackjack-un, ku avantazhi i shtëpisë mund të shkojë nën 0,50% me një strategji optimale.

Këshilla numër 4. Përdorni teknikën e menaxhimit të parave

Fakti i fortë është se menaxhimi i parave nuk do t'ju japë një avantazh mbi kazinonë. Por me një strategji të mirë-planifikuar të menaxhimit të parave, lojtarët mund të kontrollojnë humbjet e tyre. Gjithçka ka të bëjë me mbrojtjen e bankrollit të dikujt. Truku është të luani kumar vetëm me fondet që mund të përballoni për të humbur.

Gjithashtu, paratë duhet të jenë mjaft të mëdha për t'ju garantuar të paktën katër orë lojë në ditë. Dhe nëse është e mundur, mos humbni më shumë se 30% të totalit të bankrollit tuaj në një seancë të vetme.

Këshilla #5. Hiqni dorë ndërsa jeni akoma përpara

Ky është deri diku një vazhdimësi e menaxhimit të parave. Lojtarët inteligjentë të kazinosë zakonisht kanë kufij të fitoreve dhe humbjeve. Kjo mund të jetë 100 dollarë, 200 dollarë, 300 dollarë ose çfarëdo. Nëse ngeleni prapa ose ecni përpara me këto shuma, atëherë dijeni se është koha të hiqni dorë.

Në rastin e fitoreve, ka shumë gjasa që çmimi të bjerë në fund nëse vazhdoni të luani. Pse? Skaji i shtëpisë është gjithmonë në lojë për të siguruar që ecuria juaj e mirë të ndalet.

Këshilla numër 6. Luaj në tavolina të mbushura me njerëz

A e dini pse lojtarët me përvojë zgjedhin të luajnë në tavolina të mbushura me njerëz? E ngadaltë është rruga përpara në botën e lojërave të fatit. Të luash me shumë lojtarë është më e mira nëse nuk je një lojtar me avantazh që kërkon të marrë vendime më të shpejta.

Këtu është gjëja; sa më shumë të luani, aq më shumë buza e shtëpisë së kazinosë fshin paratë tuaja financiare. Dhe e njëjta gjë vlen edhe për makinat e fatit. Të luash në dy makina në thelb dyfishon shanset për të humbur.

Këshilla numër 7. Shmangni bastet anësore dhe mbështetëse

Bastet anësore zakonisht gjenden në lojërat e tavolinës si Caribbean Stud dhe blackjack. Ata janë tërheqës për shumicën e lojtarëve fillestarë sepse ofrojnë pagesa të mëdha anësore.

Por gjëja është se disa si sigurimi i blackjack-ut dhe basti i jackpot-it të Caribbean Stud janë baste "pinjoll". Për shembull, basti i jackpot-it vjen me një avantazh të dhimbshëm prej 25% për shkak të madhësisë së tenxhere. Në një tabelë craps, bastet mbështetëse si Yo (11,11%) dhe Horn (12,5%) duhet të shmangen.

konkluzioni

Zbatoni këshillat e mësipërme dhe jeni në rrugën tuaj për t'u bërë një lojtar yll i kazinosë. Ideja kryesore është që të kemi një bankroll të lojërave të fatit dhe të kuptojmë më mirë shanset dhe avantazhin e shtëpisë. Dhe, sigurisht, mos vini bast me emocione. Gjithe te mirat!

Lajmi i fundit

Cilat veçori ofrojnë kazinotë e realitetit virtual?
2022-07-20

Cilat veçori ofrojnë kazinotë e realitetit virtual?

Lajme