8 shenja që tregojnë se jeni duke u bërë i varur nga kumari

Lajme

2021-05-31

Eddy Cheung

Rrezikoni paratë e fituara me vështirësi me shpresën për të fituar të mëdha në kazinove online është një provë e fatit; dehja me baste është problemi. Kur bixhozi në internet bëhet i pakontrollueshëm, pavarësisht nga taksimi që merr për lojtarin, ai quhet çrregullim i kumarit ose kumar kompulsiv. Megjithatë, bastorët që kërkojnë të luajnë në mënyrë të arsyeshme duhet të vizitojnë KazinoRank i ri për qindra lojëra në trend dhe fituese të kazinove në internet.

8 shenja që tregojnë se jeni duke u bërë i varur nga kumari

Ky udhëzues do të zbulojë tetë shenjat që e çojnë një bastist drejt varësisë ndaj lojërave të fatit.

1. Fshehja e Aktit

Në mënyrë ideale, bixhozi me para të vërteta është një aktivitet social për disa lojtarë të kazinove në internet ose bastorë sportivë. Bërja e tij është argëtuese sepse ata janë të lumtur të ndajnë përvojën e tyre të basteve me të dashurit, madje edhe në rrjetet sociale. Megjithatë, kur kumarxhinjtë ndiejnë nevojën për të fshehur aktin për të mos u gjykuar nga të tjerët, ai ka nevojë për një thirrje zgjimi.

2. Vjedhja e parave për të luajtur

Lojtarët e kazinosë në internet mund të vjedhin para për të luajtur, duke shpresuar se do të fitojnë shumë dhe do të paguajnë. Megjithatë, kumari në internet në masën e vjedhjes së parave për të vënë bast është një shenjë e rrezikshme e varësisë.

3. Bixhoz me Kursime/Buxhete

Kur lojtarët e bixhozit fillojnë të vënë një bast me paratë që nuk kanë mundësi t'i humbin është një shenjë jetike që lojtarët po bëhen të varur nga kumari. Në shumicën e rasteve, rrezikojnë paratë që duhet të jenë në llogaritë e tyre bankare me shpresën për t'i shumëzuar ato. Ndonjëherë, mund të jenë para të lëna mënjanë për nevoja si ushqimi, qiraja, kujdesi shëndetësor, etj

4. Bast në ngjarje të çuditshme

Nuk ka asnjë problem të basteve në disa ngjarje, nga lojërat e kazinosë në internet te futbolli në TV. Më e rëndësishmja është të kesh pak lëkurë në lojë për të ndihmuar në marrjen e vendimeve të mira. Do të bëhet problem për kumarxhinjtë që vënë bast në ngjarje për të cilat nuk dinë asgjë. Pra, bastorët duhet të kenë kujdes nëse vendosin baste në çdo ngjarje të vetme sportive.

5. Luajtja derisa të mbarojnë të gjitha paratë

Nëse e vetmja herë që një bast ndalon lojën e fatit është kur të gjitha paratë janë zhdukur, është një problem serioz. Prandaj, paaftësia e lojtarëve të kumarit për të hequr dorë kur kanë ende para është një tregues i qartë se ata kanë humbur kontrollin e jetës së tyre.

6. Kur kënaqësia është jashtë

Për shumicën e kumarxhinjve, duke luajtur kazino në internet u jep atyre kënaqësi. Por kur emocioni nuk është më aty, duhet të ngrejë një shqetësim. Ashtu si të varurit nga alkooli dhe droga ndërtojnë tolerancë ndaj zgjedhjes së substancës së tyre, të varurit nga kumari gjithashtu ndërtojnë tolerancë ndaj argëtimit të lojërave të fatit në internet. Kur kumari nuk është më argëtues, është një sinjal për të qenë të kujdesshëm, sepse nevoja për të vënë bast më shumë do të rritet.

7. Ndjenja e keqardhjes më pas

Një zakon i zakonshëm me shumicën e të varurve është të dish se çfarë po bëjnë është e gabuar, por nuk mund të ndalosh së bëri atë. Të tillë basteshtarë kanë ndjenja turpi, sikleti ose keqardhjeje sa herë që janë për të vendosur në një faqe interneti kazinoje në internet.

8. Ndjenja e humbjes kur bastet ndalohen

Të kesh një ndjenjë zbrazëtie kur një lojtar nuk bën bast është një shenjë se ai po bëhet i varur nga kumari. Pavarësisht nga termat e përdorur, ndjenja e tërheqjes nga kumari për të shmangur të qenit bosh është e dëmshme për emocionet mendore dhe fizike.

konkluzioni

Kumarxhinjtë do të kishin përjetuar të paktën një nga të varurit nga kumari i listuar më sipër. Nëse po, ata duhet të marrin në konsideratë marrjen e varësisë dhe të marrin masat e duhura menjëherë.

Të rejat e fundit

Play Pragmatic zbulon përplasjen e madhe të basit bazuar në seritë e saj të njohura të lojërave elektronike
2023-09-28

Play Pragmatic zbulon përplasjen e madhe të basit bazuar në seritë e saj të njohura të lojërave elektronike

Lajme