Arsyet kryesore për rritjen e basteve sportive online në Japoni

Lajme

2021-04-25

Eddy Cheung

Qeveria japoneze ka miratuar disa ligje mjaft të rrepta në lidhje me lojërat e fatit në vend. Megjithëse shumica e formave të lojërave të fatit në internet janë të ndaluara, entuziastët e basteve mund të marrin pjesë në disa aktivitete bastesh, duke përfshirë lojërat e lotarive, bastet e garave me kuaj dhe bastet e sporteve motorike. Bastet në sport janë të paligjshme në Japoni, por disa forma të aktiviteteve të lojërave të fatit janë të autorizuara, zakonisht të kategorizuara si "sporte publike". Shumica e kumarxhinjve gjithashtu vizitojnë të ndryshme kazinove online sot për të vënë bast në sport (është bërë një trend). Këtu janë disa arsye për këtë sjellje të përhapur.

Arsyet kryesore për rritjen e basteve sportive online në Japoni

Bastet sportive janë emocionuese

Shumica e japonezëve që kënaqen me bastet sportive gëzojnë emocionet që ofron aktiviteti i lojërave të fatit. Disa kumarxhinj e perceptojnë atë si një argëtim të përballueshëm pasi ata duhet të shikojnë sporte të ndryshme live për të vendosur bastet e tyre. Është edhe më emocionuese kur e bën këtë me miq që ndajnë të njëjtin entuziazëm. Padiskutim, ndihet më mirë kur luan skuadra e dikujt, por jo gjithmonë duhet të jetë kështu. Kumarxhinjtë duhet të jenë të kujdesshëm kur vendosin baste në ekipet e tyre të preferuara. Objektiviteti është kyç. Me bastet sportive, emocionet u kushtojnë para kumarxhinjve.

Komoditet

Bastet sportive në internet janë shumë të përshtatshme. Si fillim, kumarxhinjtë me një lidhje të fortë interneti, plus një pajisje për të hyrë në faqet e tyre të preferuara të besueshme të lojërave të fatit, mund ta bëjnë këtë në çdo rajon të vendit. Gjithashtu, libra të panumërt sportiv në internet janë gati për t'u shërbyer japonezëve, edhe pse shumica e llojeve të basteve sportive janë të ndaluara atje. Puna është se shanset që një lojtar i fatit të arrestohet për përfshirje në aktivitetin e lojërave të fatit janë tepër të pakta. Qeveria japoneze nuk është veçanërisht e prirur për të vënë bastorët pas hekurave.

Promovimet

Një arsye tjetër pas popullaritetit masiv të basteve sportive nga japonezët është se shumica e platformave ofrojnë promovime për të lehtësuar aktivitetet e lojërave të fatit. Më shpesh sesa jo, kumarxhinjtë marrin bonuse të mirëseardhjes sapo të regjistrohen në kazino specifike në internet. Kjo i ndez ata. Ata vazhdojnë të kthehen sepse platformat gjithashtu u premtojnë atyre më shumë promovime pasi kanë bërë depozitat e tyre të para, të dyta apo edhe të treta. Kumarxhinjtë duhet të kenë parasysh se të gjitha faqet e lojërave të fatit në internet nuk ofrojnë promovime të ngjashme. Ato mund të ndryshojnë në vlerën dhe kohën kur shfaqen.

Shumëllojshmëri

Shumë lojtarëve japonezë e duan atë që ka shumë sporte ku mund të bastojnë, dhe llojet e basteve gjithashtu ndryshojnë. Kjo do të thotë që dikush mund të vendosë me lehtësi baste në dy ose më shumë sporte, dhe shpresojmë që një nga bastet e tyre të fitojë. Fillestarët duhet të hulumtojnë llojet e ndryshme të basteve në industrinë e basteve sportive.

Potenciali për të fituar

Shumë lojtarë të fatit kanë zbuluar se potenciali për të fituar para të shpejta është një nga faktorët kryesorë që i motivon ata të luajnë lojëra kazino ose të vendosin baste në sport. Madhësia e bastit të një personi as nuk ka rëndësi. Pavarësisht se sa para kanë aksione, ka gjithmonë një shans për të fituar diçka shtesë. Kjo shpjegon pse disa japonezë e kanë stërvitur veten për të vënë bast në sport profesionalisht.

Për ta përmbledhur, pëlqimi i madh që kanë japonezët për bastet sportive është i kuptueshëm. Përfitimet që ofron ky aktivitet ia vlejnë!

Lajmi i fundit

Betfred do të nisë IGT Play Sports-Powered Sports në të ardhmen
2023-03-21

Betfred do të nisë IGT Play Sports-Powered Sports në të ardhmen

Lajme