Lajme

April 10, 2024

Continent 8 Technologies arrin statusin e partnerit kryesor në programin Broadcom

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Marrëdhëniet kryesore:

Continent 8 Technologies arrin statusin e partnerit kryesor në programin Broadcom
  • Continent 8 Technologies i është dhënë statusi i Partnerit Premier brenda Programit të Partnerit Broadcom për Ofruesit e Shërbimeve Cloud VMware.
  • Ky status konfirmon ekspertizën e Kontinentit 8 në ofrimin, menaxhimin dhe mbështetjen e VMware Cloud Foundation dhe zgjidhjeve ngjitur.
  • Me mbi 25 vjet përvojë, Kontinenti 8 ofron zgjidhje të fuqishme të infrastrukturës dhe lidhjes, duke menaxhuar mbi 150 mjedise të klientëve cloud në nivel global.
  • Portofoli gjithëpërfshirës i shërbimeve të kompanisë përfshin retë publike dhe private, kopje rezervë jashtë sajtit, ruajtjen e objekteve dhe mbrojtje të sigurisë kibernetike.

Continent 8 Technologies, një forcë kryesore në zgjidhjet e menaxhuara të pritjes, lidhjes, cloud dhe sigurisë kibernetike për sektorin global të lojërave të fatit në internet, së fundmi ka ngritur aftësinë e saj të zgjidhjeve VMware duke siguruar statusin e Partnerit Premier në programin e sapo inauguruar Broadcom.

Programi i Partnerëve Broadcom për Ofruesit e Shërbimeve të Cloud VMware (VCSP) e pozicionon Kontinentin 8 si një partner të besuar të VMware, duke e fuqizuar atë të ofrojë zgjidhje të nivelit të lartë të menaxhuar në renë kompjuterike në mbarë botën. Arritja e statusit të Partnerit Premier është një dëshmi e respektimit të Kontinentit 8 ndaj standardeve dhe kualifikimeve më të larta në vendosjen, menaxhimin dhe ndihmën e VMware Cloud Foundation (VCF) dhe zgjidhjeve të ngjashme. Hyrja në këtë program elitar është ekskluzive, e rezervuar për partnerët kryesorë të ftuar personalisht nga Broadcom.

Me një trashëgimi që përfshin mbi 25 vjet, Kontinenti 8 ka krijuar një reputacion të pashembullt për zgjidhjet e tij të besueshme të infrastrukturës dhe lidhjes, duke plotësuar kërkesat më të rrepta në internet. Arritja e këtij statusi të partnerit nënvizon kompetencën e tij në menaxhimin e ngarkesave kritike të punës dhe forcon më tej pozicionin e saj në treg.

Infrastruktura e Kontinentit 8 përfshin 15 re publike, me shumë qiramarrës, të rregulluara, përveç mbi 40 reve private, të dedikuara për qiramarrës globalisht. Ky rrjet i gjerë mundëson ofrimin e shërbimeve më të mira të menaxhuara dhe profesionale.

Rekordi i kompanisë përfshin migrime të shumta të suksesshme të klientëve nga mjediset jo të virtualizuara dhe infrastrukturat ekzistuese VMware në retë plotësisht të menaxhuara dhe të pajtueshme. Këto kalime kanë sjellë kursime të konsiderueshme në kosto nëpërmjet shkallëve të licencimit dhe aftësive mbështetëse gjatë gjithë orarit.

Duke menaxhuar mbi 150 mjedise virtuale të klientëve cloud në të gjithë kontinentet, Continent 8 ofron një përvojë të qëndrueshme, me cilësi të lartë, elastike dhe të mbrojtur nga DDoS, duke përmbushur kërkesat e ngarkesës së punës së klientëve në nivel global.

Edward O'Connor, Shefi Teknik në Continent 8 Technologies, theksoi rëndësinë e arritjes së statusit të Partnerit Premier. Ai deklaroi, "Arritja e statusit të Partnerit Premier pas blerjes së Broadcom dhe ndryshimit në mjedisin tregtar ishte një moment historik i rëndësishëm për Kontinentin 8." Ai shtjelloi më tej përfitimet, duke theksuar efikasitetin e kostos dhe aftësinë e kompanisë për të menaxhuar dhe migruar ngarkesat e punës VMware në mënyrë efektive.

Duke shtuar komentin, Justin Cosnett, Shefi i Produktit në Continent 8 Technologies, nënvizoi rëndësinë e këtij statusi të partneritetit për të mundësuar zgjedhjen e klientit në shërbimet cloud. Ai vuri në dukje, "Ky status partneri është kyç që ne të vazhdojmë t'u mundësojmë klientëve të zgjedhin renë e tyre kompjuterike dhe Kontinenti 8 i menaxhon, i siguron dhe i lidh ata."

Me planet për të nisur dy re të tjera publike në SHBA dhe LatAm në tremujorin e ardhshëm, zgjerimi i Continent 8 dhe adoptimi i aftësive të tij cloud pasqyrojnë performancën dhe angazhimin e fortë të ekipeve të tij profesionale dhe të menaxhuara të shërbimeve. Ky veprim synon ofrimin e një zgjidhjeje alternative gjithëpërfshirëse për klientët që synojnë të reduktojnë shpenzimet teknologjike duke ruajtur ose përmirësuar përputhjen rregullatore përmes shërbimeve rezervë gjithëpërfshirëse.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

CogniPlay zbulon një epokë të re në lotaritë në internet dhe platformat e lojërave sociale
2024-05-16

CogniPlay zbulon një epokë të re në lotaritë në internet dhe platformat e lojërave sociale

Lajme