Evoplay mbështet Ukrainën në mes të sulmit rus

Lajme

2022-05-05

Evoplay është një kompani lider në treg iGaming. Ai ngre përvojën e përdoruesit dhe prezanton audiencë të re në iGaming duke përdorur lojën novatore, të menduarit në fillim të celularit dhe dizajnin më të avancuar. Ata kanë produkte që funksionojnë mirë për njerëzit që tashmëluani në kazinotë onlinedhe për ata që sapo kanë filluar me iGaming sepse përdorin një qasje fleksibël, të përqendruar te përdoruesi për krijimin e lojërave.

Evoplay mbështet Ukrainën në mes të sulmit rus

Evoplay dënon pushtimin rus

Kjo udhëheqëse Studio e zhvillimit të iGaming është ndër shumë kompani të tjera që po dënojnë pushtimin rus të Ukrainës. Këto sulme e kanë lënë vendin në gjendje të tmerrshme. Që nga fillimi i konfliktit, më shumë se dy milionë e gjysmë njerëz janë detyruar të largohen nga shtëpitë e tyre. 

Si rezultat i këtyre mizorive, ekziston aktualisht kriza më e madhe e refugjatëve në Evropë në historinë moderne. Dhe për sa kohë që nuk ka një marrëveshje të qartë paqeje, këto shifra ka të ngjarë të vazhdojnë të rriten.

Operacionet do të vazhdojnë në Ukrainë

Pavarësisht klimës sfiduese ekonomike, korporata po vazhdon aktivitetin e saj në vend. Ukrainë ka marrë ndihmë financiare nga kompania. 

Qyteti i Lviv u zgjodh si vendndodhja e re për ofruesin kryesor të softuerit. Ndodhet afër kufirit polak. Por sulmet ajrore ruse mbi instalimet ushtarake në zonë e kanë vënë qytetin në pikëpyetje kohët e fundit.

Tashmë janë humbur jetë njerëzish nga granatimet. Megjithatë, Evoplay mbetet i përkushtuar në mënyrë të vendosur për Ukrainën si vendndodhjen e saj kryesore të biznesit.

CEO i Ukrainës qëndron i vendosur

Ivan Kravchuk, CEO i kompanisë, është një nga udhëheqësit e shumtë të industrisë ukrainase që kanë vendosur të qëndrojnë në vend. Në përgjigje të agresionit rus, rrjetet e filialeve, zhvilluesit e programeve kompjuterike dhe furnizuesit e kazinove janë bashkuar. Ata vazhdojnë të kontribuojnë financiarisht, personalisht, apo edhe duke marrë armët për të mbajtur vendin e tyre në funksion. 

Evoplay po bën gjithçka që mundet për të ndihmuar njerëzit e Ukrainës që janë në nevojë. Nga ana tjetër, shumë titanët e industrisë janë larguar nga Rusia, por ata që fillimisht operonin në Ukrainë kanë mbetur në vend. Këto përfshijnë Bet365, Parimatch dhe Clarion Gaming. Ky i fundit refuzoi të merrej me korporata nga kombi pushtues, Rusia.

Punonjësit me bazë në Ukrainë mund të zhvendosen

Në këtë pikë, korporata dëshiron të jetë e sigurt se ka përgatitje emergjente për punonjësit e saj ukrainas. Inkursioni rus ka ndërprerë operacionet e rregullta të biznesit të Evoplay. Në fillim të sulmeve në fund të shkurtit, Evoplay reagoi shpejt. Pasi kompania u kërkoi punonjësve të saj të transferoheshin në Qipro, 15% e fuqisë punëtore të kompanisë u zhvendos atje.

Zgjerimi Evropian

Kompania e softuerit po ndjek një strategji për të zgjeruar operacionet e saj në Evropë dhe gjithashtu për të rritur ritmin e prodhimit të lojërave të saj. Prandaj, Evoplay do të jetë në gjendje të ndihmojë punonjësit e saj të migrojnë në Qipro. Shumë punonjës të firmës iGaming janë zotuar të ndihmojnë me ndihmën humanitare. Shumë vende perëndimore janë nën presion për të pranuar refugjatë që ikin nga konfliktet që po përhapen me shpejtësi. Kjo do të jetë një ndihmë e madhe.

Përmbledhje

Evoplay gjithashtu synon të përdorë të gjitha burimet e tij për të ndihmuar në ristrehimin e stafit të tij ukrainas. Ata besojnë se është më e pakta që mund të bëjnë gjatë kësaj periudhe të tmerrshme në histori për të mbështetur nevojat më të gjera të Ukrainës. Për këtë qëllim, ata premtojnë të bëjnë gjithçka që munden për të ndihmuar përpjekjet humanitare në terren.

Lajmi i fundit

Cilat veçori ofrojnë kazinotë e realitetit virtual?
2022-07-20

Cilat veçori ofrojnë kazinotë e realitetit virtual?

Lajme