Fituesit më të mëdhenj të Jackpot-it

Lajme

2021-03-01

Kumari mund të jetë një sipërmarrje jashtëzakonisht fitimprurëse. Gjatë viteve, disa lojtarë e kanë goditur shumë duke luajtur në komoditetet e shtëpive të tyre. Kazino të reja në internet Jackpot-et dhe pjesërisht xhekpotet veçanërisht progresive ofrojnë pagesa të mëdha që mund t'i transformojnë kumarxhinjtë në milionerë të menjëhershëm. Këtu është një listë me 10 nga fituesit më të mëdhenj të jackpot-it në histori.

Fituesit më të mëdhenj të Jackpot-it

Slots janë të njohur për jackpot-et e tyre progresive. Të fitosh lojëra elektronike jackpot në internet nuk është diçka e padëgjuar, por një vendas finlandez i çoi këto fitime në një nivel të ri. Ky finlandez me fat luante kumar në faqen skandinave PFA në janar 2013 me vetëm 25 cent. Ai hodhi bast në slotin progresiv të Mega Fortune të NetEnt dhe fitoi 17,861,800 €.

Mega Moolah thyen Records

Në tetor 2018, një kumarxhi që luante Mega Moolah në Grand Mondial Casino arriti një shumë të madhe prej 18,915,721 milionë euro. Lojtari me fat fitoi këtë tenxhere gjigante vetëm duke vënë bast një shumë të parëndësishme. Një ushtar britanik fitoi gjithashtu vazon Mega Moolah në tetor 2015. Ai po vinte 25 p për rrotullim dhe fitoi 13.2 milion £.

Ndërsa luante Mega Fortune në Betsson.com, një norvegjez fitoi 11,736,375 €. Poti u fitua në shtator 2013 kur fituesi në fjalë vendosi të vinte bast pasi kishte vështirësi për të fjetur. Xhekpoti në atë kohë u fut në Rekordin Botëror të Guinness për pagimin më të lartë. Megjithatë, ky rekord është thyer prej kohësh.

Alexander fiton 8.57 milionë euro

Xhekpoti bujar i Mega Fortune erdhi në ndihmë për një lojtar suedez të quajtur Alexander në nëntor 2015. Në vetëm 30 vjet, njeriu me fat fitoi 8.57 milionë euro. Ai po luante këtë NetEnt slot me energji në Folkeautomaten. Nuk është çudi që emri i dhënë Mega Fortune si prodhuesi milioner.

Mega Moolah i Microgaming është famëkeq për jackpot-in e tij progresiv në internet. Ky tenxhere i dha një nga fitimet më të mëdha progresive të lojërave elektronike për një përdorues celulari në prill 2017. Kumarxhiu anonim po vinte bast në Tipico Mobile Casino me vetëm 7,2 dollarë për rrotullim. Kjo shumë e vogël me siguri u shpërblye jashtëzakonisht kur ai fitoi 6.92 milionë euro.

iPad Gambler merr 6.62 milionë euro

Ndërsa luante në Zodiac Casino në iPad-in e tyre, një lojtar që përdor inicialet DP arriti 6.62 milionë euro. Fitorja ndodhi në gusht 2016 dhe mbeti ndër çmimet më mbresëlënëse që mund të fitohej në një iPad. Fitorja është edhe më qesharake duke pasur parasysh depozitën fillestare të PD-së prej 1 €.

Në nëntor 2012, një grua fitoi 7.6 milionë euro ndërsa po shijonte Hall of Gods në Unibet Kazino Online. Një tjetër fitore progresive e çmimit të parë ndodhi në prill 2015. Lojtari anonim po luante Hall of Gods në Betsson kur fituan 6.56 milionë euro. Titulli i Hall of Gods pagoi gjithashtu një norvegjeze 6.48 milionë euro në qershor 2017.

Lajmi i fundit

Betfred do të nisë IGT Play Sports-Powered Sports në të ardhmen
2023-03-21

Betfred do të nisë IGT Play Sports-Powered Sports në të ardhmen

Lajme