Habanero bashkëpunon me Betsafe për t'u zgjeruar në Baltik

Lajme

2022-04-14

Për të rritur më tej praninë e saj në shtetet baltike, Habanero ka njoftuar një marrëveshje me Betsson për të integruar ofertën e saj të lojërave online në platformën Betsafe. Ky vendim vjen pas muajsh negociatash dhe marrëveshjesh partneriteti me zhvillues të tjerë kryesorë të programeve kompjuterike të kazinove, të cilët kanë kontribuar ndjeshëm në rritjen e portofoleve për lojtarët e vendosur në Estoni, Letoni dhe Lituani.

Habanero bashkëpunon me Betsafe për t'u zgjeruar në Baltik

Marrëveshja e fundit mes dy kompanive do të hapet faqet e reja të basteve ofrimi i video pokerit, lojërave klasike të tavolinës dhe lojërave elektronike të certifikuara nga Italia është një dëshmi e marrëdhënies së tyre në rritje. Lëvizja është gjithashtu një mënyrë për të zgjeruar një marrëveshje të mëparshme që ekziston tashmë në tregje të tjera.

Habanero është i njohur kryesisht për lojëra elektronike dhe lojëra tavoline, ndërsa Betsafe është në pronësi të një prej grupeve më të mëdha të operatorëve të lojërave online në Evropë: Betsson.

Kontrata e nënshkruar midis Habanero dhe Betsafe ka qenë një sukses i jashtëzakonshëm, me dy markat që punojnë së bashku për të krijuar mundësi të reja. Ofruesi i lojërave elektronike dhe lojërave të tavolinës vuri në dukje se ky integrim ndihmoi në vendosjen e tyre si një nga kompanitë më të njohura të lojërave në Itali. Sipas raportit, ky bashkëpunim ka vazhduar të rritet qysh kur u shfaq në treg.

Arcangelo Lonoce, kreu i zhvillimit të biznesit të Habanero për Evropën, tregoi se Habanero është një kompani që punon vetëm me më të mirët e këtij lloji. Ekipet Betsson dhe StarCasino kanë qenë jashtëzakonisht të suksesshme në Itali, kështu që nuk është çudi që ata po provojnë fatin e tyre me Betsafe. Ekipi që qëndron pas Habanero synon të krijojë një ndjesi të ngjashme pasi ata marrin përsipër edhe vendet baltike.

Sipas fjalëve të Lanoce, integrimi i produkteve të tyre në platformën Betsafe live është diçka për të cilën ata janë të emocionuar. Ai është optimist se operatori do të tërheqë demografi të ndryshme të kumarxhinjve me një përzgjedhje e jashtëzakonshme e lojërave. Kompania mezi pret të zgjerohet në tregje të reja për shumë vite në vijim.

Një përvojë krejtësisht e re për audiencën

Betsafe operon nën Betsson dhe ofron disa nga produktet kryesore të iGaming për lojtarët e Balltikut. Me shtimin e Habanero, shumë tituj do të jenë të disponueshëm në gjuhët lokale. Sipas një zëdhënësi të Betsafe, portofoli mbresëlënës i lojërave elektronike të Habanero-s është një sukses i provuar në të gjitha tregjet; prandaj, ata janë shumë të lumtur që punojnë me kompaninë për të mbajtur audiencën e tyre të argëtuar. Më tej ai pohoi se ky me siguri do të jetë i pari nga tregjet e reja në të cilat studio do të punojë.

Zhvilluesi ka bërë valë në të gjithë rajonet e BE-së dhe LATAM me ofertat e tij të sloteve. Ato janë certifikuar nga juridiksione të shumta, duke përfshirë një licencë të vitit 2021 nga MGA (Autoriteti i Lojërave të Maltës). Kjo i ka ndihmuar ata të ruajnë vrullin për operacione të zgjeruara në disa vende të EQL-së si Rumania dhe vendet e Amerikës Latine, duke përfshirë Argjentinën.

Në vazhdën e marrëveshjeve të fundit me Wazdan, Betsson ka njoftuar se do të ofrojnë përmbajtje lojrash në gjuhën lokale për Betsafe në domenin e tyre lituanez. Kompania kishte tashmë 80 tituj lojërash në total, por pa nevojën për të shtuar 19 të tjerë në katalog në janar 2022, duke përfshirë katër ekskluzivë, duke përfshirë Power Gods: Hades, i cili aktualisht është jashtëzakonisht i popullarizuar.

Lajmi i fundit

Betfred do të nisë IGT Play Sports-Powered Sports në të ardhmen
2023-03-21

Betfred do të nisë IGT Play Sports-Powered Sports në të ardhmen

Lajme