Lajme

May 28, 2023

Kampionët e pamposhtur: Zbulimi i lojtarëve më të mirë të pokerit ndonjëherë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Poker është një lojë e njohur kazinoje që është shumë e dashur sepse lojtarët mund të përdorin aftësinë, strategjinë dhe fatin për të ulur skajin e shtëpisë në pothuajse një vlerë negative. Me kalimin e viteve, loja ka prodhuar shumë lojtarë të mëdhenj pokeri, të cilët në fund kanë lënë gjurmët e tyre. Pra, ky postim eksploron botën e pokerit për të zbuluar lojtarët më të dekoruar në historinë e lojës. 

Kampionët e pamposhtur: Zbulimi i lojtarëve më të mirë të pokerit ndonjëherë

Phil Hellmuth

I lindur në vitin 1964 në Wisconsin, Shtetet e Bashkuara, Phil Hellmuth konsiderohet gjerësisht lojtari më i mirë që ulet në një tryezë pokeri. Ai krenohet me 15 byzylykë të Serisë Botërore të Pokerit dhe ka fituar shumë tituj të tjerë në lojëra pokeri. Phil Hellmuth ka mbi 24 milionë dollarë fitime në karrierë.

Doyle Brunson

Doyle Brunson, ose Texas Dolly, lindi në vitin 1933 në Teksas Shtetet e Bashkuara. Ai ishte dy herë kampion i WSOP Main Event dhe kishte dhjetë byzylykë në emër të tij. Texas Dolly gjithashtu shkroi disa libra për t'u dhënë lojtarëve strategji për të luajtur video poker faqet e reja të kazinove në internet. Mjerisht, ai vdiq këtë muaj në moshën 89 vjeçare. 

Johnny Chan

Lindur në Guangzhou, Kinë, në 1957, Johnny Chan është dy herë kampion i ngjarjeve kryesore të Serisë Botërore të Pokerit me dhjetë byzylykë për të provuar aftësitë e tij në poker. Ai u shfaq edhe në filmin "Rounders" dhe rivaliteti i tij me Phil Hellmuth është legjendar. 

Daniel Negreanu

Daniel Negreanu është një lojtar i famshëm pokeri nga Toronto, Kanada. Ai ka gjashtë byzylykë WSOP nën rripin e tij me një fitim në karrierë prej më shumë se 42 milionë dollarë. Shumë njerëz e njohin Negreanun për personalitetin e tij të jashtëzakonshëm dhe aftësinë unike për të lexuar kundërshtarët e tij.

Erik Seidel

Erik Seidel ka lindur në nëntor 1959 në Las Vegas, Nevada. Seidel aktualisht ka nëntë byzylykë WSOP dhe mbi 38 milionë dollarë fitime në karrierë. Shumica e kundërshtarëve të tij e njohin atë për lëvizjet e tij të llogaritura në tryezë dhe sjelljen mashtruese të qetë.  

Johnny Moss

Johnny Moss lindi dhe u rrit në Teksas, Shtetet e Bashkuara, ku mësoi aftësitë e lojës me letra si i ri. Ai vlerësohet për fitimin e parë të ngjarjes kryesore të WSOP në 1970 përpara se të fitonte titullin përsëri në 1971 dhe 1974. Ai ka nëntë byzylykë dhe konsiderohet si një nga pionierët e lojës së bashku me Texas Dolly.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Slotet më të mira të reja në internet të javës: Edicioni i 12 Prillit 2024
2024-04-12

Slotet më të mira të reja në internet të javës: Edicioni i 12 Prillit 2024

Lajme