Lajme

June 12, 2021

Kumar në eSports: Këshilla fillestare për të arritur sukses

Chloe O'Sullivan
WriterChloe O'SullivanWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Nuk ka ilustrim më të mirë të tërheqjes kryesore të videolojërave sesa tregu në rritje i basteve eSport, me shumë kazino më të mira në internet që e ofrojnë atë si një opsion. Kumari eSports tani vlen miliarda dollarë, dhe ky vend i lojërave të fatit po rritet me një ritëm mahnitës. Këtu janë disa këshilla fillestare për lojtarë dhe jo-lojtarë që kërkojnë ndihmë për të lundruar në këtë kufi të ri të basteve sportive.

Kumar në eSports: Këshilla fillestare për të arritur sukses

Gjeni një kazino në internet që është e specializuar në eSports

Ajo që i ndan bastet eSports nga llojet e tjera të basteve sportive është se ato nuk mbulojnë vetëm një lojë; është një kategori bastesh që përfshin zhanrin. Shumë lojëra janë të njohura në eSports, të gjitha ato shfaqin dinamika të ndryshme të lojës, rregulla dhe strategji fituese. Për shembull, që nga viti 2020, katër lojërat më të njohura në eSports për sa i përket parave të çmimeve ishin: CounterStrike GO, DOTA2, League of Legends dhe Fortnite. Këto janë të gjitha lojëra shumë të ndryshme. Prandaj, ka kuptim për këdo që kërkon të hyjë në bastet e Sporteve gjeni kazinotë në internet që specializohen në këtë formë të lojërave të fatit.

Në këtë mënyrë, ata do të kenë më shumë opsione për sa i përket lojërave të disponueshme, mbulimit të turneut dhe madje edhe opsioneve të basteve. Një kazino e specializuar do të ketë gjithashtu një platformë teknike që integron burime të tjera të lidhura me eSports.

Mësoni Rreth eSports

Kur bëhet fjalë për baste serioze sportive, një lojtar i bixhozit duhet të ketë një kuptim të plotë të sporteve për të cilat po bast. E njëjta gjë vlen edhe për bastet në eSports, kjo është arsyeja pse fillestarët inkurajohen të mësojnë sa më shumë që të munden për skenën e eSports përpara se të vënë bast paratë e tyre. Është thelbësore të kuptohen skuadrat dhe lojtarët pjesëmarrës. Çdo lojtar ose ekip ka stilin e tij unik të lojës dhe rekordin e konkurrencës. Për ekipin eSports, është gjithashtu e rëndësishme të kuptohet dinamika e ekipit.

Për fat të mirë, i gjithë ky informacion, dhe më shumë, mund të gjenden me një kërkim të shpejtë në internet. Ka shumë faqe interneti dhe komunitete interneti që i dedikohen eSports. Të dhënat mbi performancën e kaluar të ekipeve dhe lojtarëve dhe analiza të thelluara të historive të tyre profesionale mund të gjenden gjithashtu në internet. Në atë që do të jetë një temë e përsëritur në këtë artikull, bastet eSports janë shumë të ngjashme me bastet sportive 'tradicionale'.

Njohja e opsioneve të basteve

Fillestarët në lojërat e fatit eSports janë gjithmonë (të këndshëm) të befasuar nga numri i madh i opsioneve të basteve të disponueshme në eSports. Opsionet konvencionale të basteve si linjat e parave, totalet dhe shperndarjet e pikëve ofrohen, në varësi të lojës. Për shkak se eSports kanë kaq shumë variabla të ndryshëm dhe paparashikueshmëri, ato ofrojnë një përvojë shumë më të mirë për bastet mbështetëse dhe të ardhshme. Lojtarët duhet të marrin kohë për të kuptuar opsionet e tjera të basteve që ka secila lojë për ta bërë përvojën e tyre emocionuese të basteve eSports.

Shiko eSports

Në çdo lloj bastesh sportive, suksesi afatgjatë dhe njohuritë e lojës shkojnë gjithmonë krah për krah. Kjo është arsyeja pse një nga këshillat më thelbësore për fillestarët është të shikoni sa më shumë eSports para se të vendosni para. Leximi i statistikave dhe hulumtimi mund të shkojë vetëm kaq larg; shikimi i disa lojërave është mënyra më e mirë për të fituar një kuptim themelor të sporteve elektronike për të cilat një lojtar është i interesuar të bëjë baste. Kumarxhinjtë mund të shikojnë transmetime eSports në platforma online si YouTube dhe Twitch ose falas ose me tarifa të përballueshme abonimi.

Të rejat e fundit

Wizard Games publikon titullin e ri drithërues Treasures of the Count
2023-10-26

Wizard Games publikon titullin e ri drithërues Treasures of the Count

Lajme