RSI, Play'n GO dhe LeoVegas AB Set Eyes On Ontario

Lajme

2022-05-09

Kur Ontario filloi të lëshonte licenca për kazinotë online, faqet e basteve dhe furnizuesit e programeve kompjuterike të kazinove, ishte e qartë se tregu i ri do të ishte destinacioni i radhës për shumë marka të lojërave të fatit. Tregu nuk është hapur zyrtarisht, por disa operatorë dhe furnizues të softuerit iGaming kanë marrë tashmë licencat e tyre nga Komisioni i Alkoolit dhe Lojërave të Ontarios (AGCO). Marrësit më të fundit të licencës AGCO përfshijnë Rush Street Interactive, Play'n GO dhe LeoVegas AB.

RSI, Play'n GO dhe LeoVegas AB Set Eyes On Ontario

Rush Street Interactive (RSI)

Liderët e tregut në bastet sportive dhe kazinove online, Rush Street Interactive, njoftoi se kishte marrë licencimin e duhur nga AGCO dhe ishte gati të përballonte skenën e lojërave të fatit në internet në Ontario. CEO i firmës Rickard Schwartz tha se lëvizja në këtë treg të ri është një moment historik për kompaninë. Ai pohoi gjithashtu angazhimin e RSI për të ofruar shërbime të lojërave të fatit në tregje të rregulluara ku kompania paguan taksa ndaj autoriteteve lokale.

Lojtarët nga provinca kanadeze do të jenë në gjendje të bastojnë në tregjet e basteve sportive dhe lojërat e tyre të preferuara të kazinosë në BetRiver.ca. Kjo platformë do të ketë opsione unike bastesh dhe shumë më të fundit lojëra të reja kazino në internet. Bet River do të ofrojë gjithashtu pagesa të shpejta dhe mbështetje të shkëlqyer ndaj klientit. Lojtarët mund të presin të njëjtën emocion dhe përvojë që ofrojnë RushBet.co dhe PlaySugarHouse.com dhe platforma të tjera RSI.

Luaj'n GO

suedeze Zhvilluesit e softuerit të kazinosë Play'n GO janë gjithashtu në listën e kompanive të licencuara së fundmi nga AGCO. Kompania kohët e fundit konfirmoi se kishte marrë licencën e furnizuesit të Ontarios, kështu që do të jetë plotësisht e disponueshme për partneritet me operatorët lokalë pasi tregu të hapet zyrtarisht. Play'n GO është një emër i njohur i njohur për lojëra elektronike me cilësi të lartë, duke përfshirë Book of Dead, një vend i madh çmim i parë dhe Reactoonz, një i preferuar në mesin e roleve të larta.

Shefi Tregtar i kompanisë, Magnus Olsson, preku gjithashtu tregjet e rregulluara dhe përsëriti rëndësinë e tregjeve të rregulluara të iGaming. Hyrja në tregun e Ontarios është pjesë e 'strategjisë së hyrjes në Amerikën e Veriut' të Play 'n GO' më të madhe. Kompania gjithashtu ka plane për të hyrë së shpejti në juridiksione të zgjedhura në SHBA.

LeoVegas AB

me bazë suedeze LeoVegas AB nuk ka mbetur pas. Kompania njoftoi gjithashtu se AGCO e licencoi plotësisht për të ofruar shërbimet e saj në tregun e Ontarios. Kompania është e njohur për lojërat e saj novatore të kazinosë celulare, lojërat e kazinosë në internet dhe librat sportiv. Është interesante se është marka e tretë më e njohur e kazinove në internet në tregun kanadez. Kompania deklaroi më tej se do të ofronte shërbimet e saj nën domenet e markës RoyalPanda dhe LeoVegas.

Tregu i Ontarios nuk është i ri për LeoVegas pasi aktualisht është burimi i 13% të të ardhurave totale të tij. Tani që ky është një treg i ri i rregulluar, LeoVegas pritet të zgjerojë më tej praninë e tij për të ruajtur pjesën e tij të tregut në provincën kanadeze.

Ndalesa e operatorit

Ndalim operatori ka pasur deri më 4 prill, kur do të hapej tregu i rregulluar. AGCO ka paralajmëruar operatorët që janë ende duke kryer operacione se rrezikojnë t'u mohohet regjistrimi nëse nuk e ndërpresin veprimtarinë.

Lajmi i fundit

Betfred do të nisë IGT Play Sports-Powered Sports në të ardhmen
2023-03-21

Betfred do të nisë IGT Play Sports-Powered Sports në të ardhmen

Lajme