Lojëra

April 4, 2023

Lojëra të reja kazinoje që duhet të provoni në 2023

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Njerëzit kanë luajtur lojëra në kazinotë online dhe kjo nuk po del nga moda pasi lojërat e reja po vijnë menjëherë. Ka shumë entuziastë të kazinove që presin lojëra të reja për të luajtur, dhe shumë prej tyre thjesht kanë një temë të ndryshme e cila është pikërisht ajo që ata kërkojnë. Nuk bëhet fjalë vetëm për të luajtur lojën tani. Bëhet fjalë për ta luajtur me tema dhe histori të ndryshme. 

Lojëra të reja kazinoje që duhet të provoni në 2023

Lojërat më të mira të reja të kazinosë

Nëse keni ardhur këtu duke kërkuar për disa lojëra të reja unike për të luajtur në një kazino, atëherë sigurisht që jeni në vendin e duhur. Ky artikull i kushtohet 10 lojërave më të reja të kazinosë që duhet të luani në vitin 2023. Vazhdoni të lexoni deri në fund nëse doni të dini më shumë. Pra, le të fillojmë pa humbur kohë.

Fitorja e menjëhershme e 8 të pavdekshmëve

I pari në listën tonë është një Slot që quhet 8 Immortalos Instant Wish, i cili duket mjaft unik vetëm nga emri i tij. Ka disa mënyra për të fituar jackpotin masiv në slotin 8 Immortals, i cili u ofron lojtarëve një shans për të fituar më shumë se 220,000 £.

Xhekpoti progresiv me shumë nivele me tre nivele është një nga metodat për të fituar. Duke luajtur lojën, lojtarët do të vënë re një bonus i njohur si Bonusi i Mburojës së Dragoit, i cili duket të jetë tërheqës. Pra, le të shohim se për çfarë bëhet fjalë për këtë bonus.

  • Para së gjithash, mbani në mend se Bonusi i Mburojës së Dragoit nuk është asgjë si një bonus i shkaktuar rastësisht.
  • Është një bonus që do të shkaktojë një lojë bonus kur ajo mblidhet nga pozicioni i rrjetit nga rrotulluesi. 
  • Spineri zgjedh një ikonë të Pavdekshëm në mënyrë të rastësishme pasi mbledh simbolin e ikonës së bonusit. 
  • Për rrotullimet e mbetura, kjo do të shumëzohet me dy në rrjet, gjë që mund të rezultojë në një bonus shtesë mbi kthimin tuaj.

Libri i 666

Tjetri që kemi është Libri i 666. Objektivi është të fitojmë kombinimet e simboleve fituese. Lojtarët duhet të kenë parasysh se nëse duan të fitojnë pagesa më të mëdha, do t'u duhet të marrin kombinime më të mira simbolesh. Tipari Hellstack Spin fillon kur 666 simbolet e mëdha shfaqen në mes të rrotullave. Do t'ju jepet një rrotullim i mëtejshëm.

Hellstack Spin është padyshim një nga veçoritë më të mira të lojës, kështu që le të shohim se çfarë ka për të ofruar. 

  • Kjo është kur funksioni Hellstack Spin mund të aktivizohet në çdo rrotullim në lojën kryesore. 
  • Të gjitha simbolet e zakonshme eliminohen nga bobinat gjatë rrotullimit. 
  • 666 simbolet zgjerohen për të mbushur të gjitha hapësirat në bobinat e tyre përkatëse kur ky simbol unik është zgjedhur nga ato të zakonshmet.

Qeni i Kuq

Nëse jeni një lojtar i ri, mund të mos keni dëgjuar kurrë për një lojë kazino të quajtur Red Dog. Epo, Red Dog është një nga lojërat më të mira që mund të luani si fillestar. Është një lojë e thjeshtë por interesante që nuk kërkon shumë mendim, që do të thotë se nuk ka shumë komplikime. Edhe pse popullariteti i saj është ulur pak kohët e fundit, kjo lojë ishte shumë e pëlqyer disa dekada më parë. 

Red Dog përdor vetëm tre letra në të njëjtën kohë. Prandaj, është jashtëzakonisht e lehtë për t'u kuptuar. Aset janë gjithmonë të larta, pavarësisht nga kostumi i kartës. I thjeshtë është qëllimi. Ju vendosni një bast nëse besoni apo jo se rangu i kartës së mesme është midis renditjes së dy letrave të përballura. Për më tepër, ju keni mundësinë të rrisni bastin tuaj dhe të luani potencialisht për dy herë më shumë para.

Red Dog nuk është saktësisht një lojë e re kazinoje, por për lojtarët e rinj mund të jetë një, dhe edhe nëse nuk jeni i ri dhe nuk e keni luajtur këtë lojë, atëherë provojeni.

5 dëshira

Tjetra në listën tonë janë 5 dëshirat. Një nga më të njohurit e RTG-së automatet online është 5 dëshira. Ka 25 linja pagese, 3 rreshta dhe 5 bobina. Loja përmban një temë Aladdin me një atmosferë të fortë të Lindjes së Mesme. Me një fitore të madhe në këtë slot jackpot, ju mund të fitoni 5000 herë bastin tuaj fillestar. Më së shumti që mund të rrezikoni është 25 dollarë. Një lojtar mund të fitojë deri në 125 mijë dollarë në total. Korporata përfshiu gjithashtu dy jackpote të rastësishme progresive, një me vlerë 500 dollarë dhe tjetri me vlerë 1,000 dollarë, për të ëmbëlsuar më tej marrëveshjen.

Qyteti Cyberpunk

Cyberpunk City është i pesti në listën tonë dhe fansat e Cyberpunk 2077 ose Cyberpunk Edgerunners duhet ta provojnë këtë lojë kazino. Shpërblimet prej 100k+ çmim i parë të ofruara nga automati intrigues Cyberpunk City janë tani mbresëlënës. Ai ka pesë bobina, tre rreshta, njëzet linja pagese dhe një bast minimal qesharak të lirë prej vetëm një cent.

Së bashku me shtesat e egra dhe pagesat e rastësishme të çmimit të parë, loja gjithashtu ofron rrotullime falas. Në mbështjelljen e tretë, shfaqen egra në zgjerim dhe mund të përdoren për të zëvendësuar çdo simbol. Për më tepër, dizajni i lojës është jashtëzakonisht i mrekullueshëm, kështu që duhet ta provoni.

Video Poker

Video poker nuk është saktësisht një lojë e re, por shpesh injorohet për shkak të pokerit tradicional. Video Poker është një lojë e shkëlqyer, dhe lojtarët duhet ta provojnë pasi jep një përvojë unike. Është një lojë unike kazino që kombinon aspekte të lojërave elektronike dhe pokerit tradicional. Rezultati i secilës marrëveshje përcaktohet nga një RNG (Random Number Generator), ashtu siç bëjnë makinat e fatit.

Mercenari X

Mercenary X është një tjetër lojë Slot, pasi Slots janë argëtuese për t'u luajtur dhe të lehta për t'u kuptuar. Plus, shumica e temave interesante dhe unike janë të disponueshme vetëm në lojëra elektronike. Lojtarët mund të luajnë Mercenary X nga 0,20 £ deri në një maksimum prej 100 £, dhe ata kanë mundësinë të fitojnë deri në 5000 herë të gjithë bastin e tyre. 

Ka shumë veçori unike në këtë lojë. Do të merrni shanse shtesë për të fituar çmime, rrotullime falas dhe shumëzues.

Call of The Samba

Call of The Samba është një vend i mrekullueshëm ku mund të fitoni bileta jackpot. Xhekpoti rritet falë jackpoteve javore dhe të komunitetit, kështu që nëse bileta juaj tërhiqet, mund të fitoni deri në 10,000 £. Për më tepër, ekziston një veçori e shkëlqyer e njohur si Wild Carnival, e cila u lejon lojtarëve të fitojnë më shumë.

Në çdo rrotullim të rastësishëm të kësaj slot, funksioni Wild Carnival mund të aktivizohet. 

  • Mund të shtojë deri në 15 të egra ose t'i shumëzojë rrotullat nëse aktivizohet. 
  • Kur ka shumë shtesa të egra në një linjë të caktuar pagese, ato do të kombinohen të gjitha. 
  • Shumëzuesi, si pasojë, do të jetë totali i të gjithë shumëzuesve individualë duke filluar nga një shumëfish i dy ose më shumë.

Apokalipsi kthen X infektues

Apocalypse Returns Infectious X është një lojë e shkëlqyeshme ku mund të fitoni 5 mijë herë bastin tuaj total, i cili është krejtësisht i çmendur. Ju mund të përdorni funksionin xWays në automatin Apocalypse Returns për të përmirësuar përvojën tuaj të përgjithshme të lojës me lojëra elektronike. Veçoria xWays e lojës kryesore aktivizohet nga simboli xWays, i cili mund të shfaqet kudo midis bobinave 2 dhe 4, si dhe gjatë rrotullimeve falas.

Simbolet e rregullta që zgjidhen në mënyrë të rastësishme zëvendësojnë të gjitha simbolet xWays. Për më tepër, këto simbole janë 2, 3 ose 4 herë më të larta se qelizat e zakonshme. Kjo nënkupton që kur luani këtë automat, do të keni më shumë mundësi për të fituar jackpote gjithnjë e më të mëdha.

Omaha

Le ta mbyllim listën me një nga lojërat më të njohura, Omaha. Për sa i përket popullaritetit në mbarë botën, pokeri Omaha është në vendin e dytë, menjëherë pas Variacion i pokerit në Texas Hold'em. Ai është zgjeruar ndjeshëm gjatë dhjetë viteve të fundit, kryesisht si rezultat i popullaritetit të tij në internet. Pot-limit Omaha dhe Omaha hi-lo janë dy variacionet më të zakonshme të pokerit Omaha. Megjithatë, ka shumë të tjera.

Dy deri në dhjetë lojtarë pokeri mund të marrin pjesë në Omaha, e cila luhet në një kuvertë konvencionale me 52 letra. Omaha përdor të njëjtin format për çdo raund, si shumica e varianteve të tjera të pokerit.

konkluzioni

Këto janë 10 lojërat e reja më të mira të kazinosë që duhet t'i luani në 2023. Edhe nëse nuk jeni lojtar i ri, prapë mund t'i luani ato lojëra dhe me siguri do t'i shijoni ato. Thënë kjo, lojërat me tematikë me emra unikë që diskutohen në këtë artikull janë vërtet interesante për t'u luajtur. Ato janë të lehta për t'u luajtur dhe ndjekur, kështu që vazhdoni dhe zgjidhni lojën tuaj të preferuar midis këtyre 10. Më shumë informacion rreth kazino më e mirë e re lojëra në CasinoRank!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Slotet më të mira të reja në internet të javës: Edicioni i 12 Prillit 2024
2024-04-12

Slotet më të mira të reja në internet të javës: Edicioni i 12 Prillit 2024

Lajme