Lojëra

March 8, 2023

Lojërat më të reja të kazinosë në internet për fillestarët në 2024

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Lojërat e kazinosë në internet vijnë në stile dhe rregulla të ndryshme. Tani, kjo do të thotë se gjetja e lojërave më të mira të kazinosë për fillestarët mund të jetë më teknike sesa duket. Lojtarët duhet të marrin në konsideratë veçori të tilla si rregullat e lojës, kthimi te lojtari, nivelet e aksioneve dhe më shumë.

Lojërat më të reja të kazinosë në internet për fillestarët në 2024

Pra, nëse nuk dini se ku të filloni aventurën tuaj të re të kazinosë në internet, kjo listë do t'ju ndihmojë të identifikoni lojërat më të mira për ata që fillojnë herën e parë. Lojërat më frikësuese në fakt mund të jenë më të thjeshtat për t'u luajtur. 

Blackjack

A jeni i befasuar kur shihni blackjack në këtë listë? Kjo lojë 21 është e përkryer për të luajtur faqet e reja të kazinove në internet. Në blackjack, lojtarët marrin dy letra me fytyrë lart, ndërsa tregtari merr një kartë me fytyrë lart dhe me fytyrë poshtë. Objektivi i thjeshtë është të krijohet një vlerë totale e dorës prej 21, megjithëse statistikat tregojnë se shumica e lojërave fitohen me 18.5. Ju e humbni lojën nëse totali tejkalon 21. Vini re gjithashtu se Aces janë letrat më të vlefshme sepse ato mund të llogariten si 1 ose 11.

Duke folur për Aces fleksibël, lojtarët e blackjack mund të ndajnë një dorë me dy ace për të pasur dy duar të forta. Lojtarët gjithashtu mund të dyfishohen, të qëndrojnë dhe të godasin në situata të caktuara për të përmirësuar shanset e tyre të mbijetesës. Dhe gjithmonë mos harroni të luani në një tabelë pagese 3:2 në vend të 6:5. Pra, në përgjithësi, blackjack është një lojë kazino e bazuar në strategji

Ruletë

Ruleta është një lojë tavoline që është e përkryer për lojtarët fillestarë të kazinosë. Ashtu si blackjack, loja është argëtuese dhe e thjeshtë për t'u luajtur. Objektivi i duke luajtur ruletë në internet është të parashikosh numrin, ngjyrën ose kombinimin e numrave ku do të bjerë topi. Për shembull, mund të fusni topin e ruletës për të ndaluar në një xhep kuq/zi ose një numër tek/çift për të fituar një pagesë 1:1.

Por megjithëse ruleta nuk ka strategji specifike për të reduktuar avantazhin e shtëpisë, lojtarët mund të marrin disa vendime të favorshme. Së pari, shmangni rrotën e ruletës amerikane sepse skaji i shtëpisë prej 5,24% është dyfishi i asaj që do të hasni në rrotën evropiane. Buza e shtëpisë është edhe më e ulët në rrotën franceze. Gjithashtu, përmbajuni basteve të jashtme sepse ato kanë pothuajse 50% shanse për të fituar një bast.

Slot Machines Online

Fati i fillestarëve nuk mund të jetë kurrë më i mirë se kur luajnë lojëra elektronike në internet. Këto lojëra mburren me pagesat më të larta në skenën e lojërave të fatit në internet, me lojëra si Mega Moolah Microgaming dhe Mega Millions nga NetEnt duke krijuar milionerë të menjëhershëm. Edhe makinat standarde të lojërave elektronike mund t'u japin lojtarëve shuma që ndryshojnë jetën deri në 20,000 ose 25,000 herë më shumë se shuma e aksioneve.

Megjithatë, mbani mend se makinat e fatit janë thjesht të bazuara në fat, pavarësisht natyrës së tyre të thjeshtë dhe argëtuese. Por lojtarët ende mund të rrisin shanset e tyre për të fituar duke luajtur slot machines me nivele të larta RTP (kthimi te lojtari) normat dhe varianca e ulët-mesatare. Lojtarët gjithashtu duhet të përdorin bonuse të reja të kazinosë në internet si bonuset e rrotullimit falas për të luajtur lojëra elektronike falas.

Kartat gërvishtëse në internet

Shumë prej jush me siguri janë të njohur me këtë lojë argëtuese dhe të thjeshtë. Blini një kartë gërvishtje nga dyqani në qoshe dhe gërvishteni për të zbuluar çmimin që keni fituar. Për ata që nuk e kanë provuar këtë lojë kumari të bazuar në fat, është më shumë si gërvishtja e një karte rimbushjeje celulari.

Por kartat gërvishtëse në internet marrin një format paksa të ndryshëm, sepse këto lojëra janë më të lidhura me makinat e fatit. Lojtarët përputhen me tre simbole për të marrë një pagesë, me disa lojëra që paguajnë nëse gjeni një simbol të veçantë. Pagesat e kartave gërvishtëse mund të ndryshojnë nga 2x në 10,000x, megjithëse mundësia për të fituar çmimin kryesor është vetëm 0.10%. Mos harroni të zgjidhni lojëra me të paktën 96% RTP, siç duhet me automatet. 

Bakarat

Kujtoni ditët kur kumarxhinjtë duhej të vizitonin kazinotë në tokë luaj baccarat? Dhe ata që kishin kohë për të arritur në kazino do ta luanin këtë lojë vetëm me një bankroll 'të majme' në tavolinat VIP. Por falë teknologjisë së lojërave të fatit në internet, ju mund të luani baccarat kudo për vetëm 0,10 dollarë. Disa kazino mund të ofrojnë gjithashtu bonuse baccarat për të luajtur këtë lojë falas. 

Tregtari i baccarat-it do të vendosë dy letra me fytyrë lart në pozicionet e tregtarit dhe lojtarit. Dora që krijon një natyrale (gjithsej 8 ose 9) fiton raundin. Pagesa për një bast fitues është 1:1, megjithëse mund të parashikoni një barazim dhe të merrni një pagesë 8:1. Por gjithmonë shmangni bastin e barazimit sepse keni gjasa të gjata për të fituar. Gjithashtu, mos luani bankier për shkak të komisionit prej 5% për të gjitha fitimet tuaja. Skaji i shtëpisë së Baccarat është kryesisht i njëjtë, pavarësisht nga zhvilluesi i lojës ose kazinoja në internet.

konkluzioni

Tani ju jeni gati për të luaj lojra kazino online si një profesionist i kalitur. Për shkak se lojëra elektronike me shkëlqim mund të jetë joshëse, është e këshillueshme të luash tituj me RTP më të lartë të mundshëm. Sigurisht, kjo është nëse nuk është një slot makine jackpot ku një fitore e vetme mund të mbulojë të gjitha humbjet. Gjithashtu, mprehni aftësitë tuaja në blackjack dhe poker, megjithëse këto të fundit mund të kenë nevojë për shumë praktikë për t'u zotëruar. 

Ndërkohë, të luash lojëra të reja kazino me një bankroll dhe pritshmëri të ulëta është këshilla më e mirë fillestare që mund të marrësh. Pavarësisht nëse jeni duke luajtur blackjack ose poker, shtëpia do të ketë gjithmonë një avantazh në të gjitha bastet tuaja. Prandaj, luani për argëtim dhe asgjë tjetër. Trajtoni fitimet si thjesht fat ose bonus.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Slotet më të mira të reja në internet të javës: Edicioni i 12 Prillit 2024
2024-04-12

Slotet më të mira të reja në internet të javës: Edicioni i 12 Prillit 2024

Lajme