Kazinotë më të mira të reja online me Bitcoin

Një nga kriptomat më të njohura sot është Bitcoin, pionieri i industrisë së kriptove. Është një nga kriptovalutat më të mira në treg. Monedha dixhitale është e njohur për autonominë, transaksionet e shpejta dhe përballueshmërinë. Kjo shpjegon pse është një metodë e preferuar e pagesës në internet sot midis tregtarëve dhe blerësve në peizazhin e tregtisë elektronike.

Kur kërkoni për kazinotë e reja më të mira në internet, opsionet bankare duhet të jenë prioritet. Sigurohuni që të shkoni për një kazino që ka partneritet me metoda të besueshme pagese në internet. Ofrues të tillë pagesash garantojnë siguri në internet, transaksione të shpejta dhe të përballueshme. Për shembull, Bitcoin është një nga metodat e depozitimit me të cilat punojnë kazinotë.

Kazinotë më të mira të reja online me Bitcoin
Depozitë me Bitcoin

Depozitë me Bitcoin

Në vitet e fundit, kazinotë e reja të Bitcoin janë bërë gjithnjë e më të njohura për t'iu përgjigjur kërkesës gjithnjë në rritje për lojërat e fatit anonime. Dallimi midis Bitcoin dhe metodave të tjera tradicionale të pagesës në internet është se kjo është një monedhë e decentralizuar. Pra, nuk monitorohet nga asnjë qeveri apo bankë. Thënë kështu, kumarxhinjtë Bitcoin mund të luajnë në mënyrë anonime dhe transaksionet janë pseudo-anonime.

Një tjetër veçori e shkëlqyer e Bitcoin është kthesë e shpejtë. Depozitat në Bitcoin zakonisht janë më të shpejta se metodat tradicionale të pagesave të centralizuara (fiat para). Kjo është për shkak se transaksionet fiat kalojnë nëpër disa burokraci që transaksionet e Bitcoin nuk duhet t'i bëjnë.

Vlen gjithashtu të përmendet se transaksionet Bitcoin tërheqin tarifa më të ulëta pasi nuk ka institucione ndërmjetëse që duan të bëjnë fitime ose të kërkojnë taksimin e qeverisë.

Për rekord, Bitcoin është më shumë një monedhë sesa një metodë pagese në internet. Për të depozituar Bitcoin në një kazino e re në internet llogaria, kumarxhinjtë duhet të përdorin një portofol kripto, siç është CoinsPaid, portofoli më i sigurt i kriptomonedhës në botë.

Kuletat e tjera të njohura kripto përfshijnë CoinPayments, CryptoAPI dhe UberPay. Zgjedhja e kuletave kripto që mund të përdorin kumarxhinjtë varet nga kazinoja e veçantë.

Depozitë me Bitcoin
Bërja e një tërheqjeje Bitcoin në kazinotë e reja në internet

Bërja e një tërheqjeje Bitcoin në kazinotë e reja në internet

Tërheqja me Bitcoin në një kazino online është e shpejtë dhe më e lirë. Ka gjithashtu shumë veçori të privatësisë dhe sigurisë që i kalojnë metodat e tjera të tërheqjes. Këtu janë disa informacione më shumë rreth kryerjes së një tërheqjeje.

  • Tarifat më të mira për tërheqjen e kriptomonedhave janë zakonisht më të ulëta. Disa kazino online ofrojnë një mundësi për të kthyer tërheqjen në monedha të tjera.

  • Tërheqja në Bitcoin është e shpejtë, por ka kufij maksimalë dhe mund të aplikohen tarifa në monedhë.

  • Tërheqja mund të jetë më private dhe më pak ndërhyrëse sesa metodat standarde të pagesës dhe tërheqjes. Në përgjithësi ka më pak mbikëqyrje të qeverisë.

  • Bërja e një tërheqjeje është pa probleme dhe e lehtë.

Bërja e një tërheqjeje Bitcoin në kazinotë e reja në internet
Çfarë është Bitcoin?

Çfarë është Bitcoin?

Bitcoin është ndër më të kërkuarit mënyrat e pagesës së kazinosë, veçanërisht në kazinotë e reja në internet. Si fillim, Bitcoin është një monedhë dixhitale që mund të dërgohet ose të merret nëpërmjet një rrjeti kripto-peer-to-peer. Monedha krijohet përmes një procesi kompleks dhe shpërblyes të quajtur minierë. Bitcoins mund të shkëmbehen me monedha fiat ose produkte dhe shërbime.

Edhe pse Bitcoin është kritikuar për ndihmën e transaksioneve të paligjshme, është një monedhë e besueshme dhe legjitime që tregtohet publikisht. Për më tepër, Bitcoin mbështetet nga kompani të mëdha si Tesla, Square Inc., Galaxy Digital Holdings dhe MicroStrategy.

Për më tepër, fakti që Bitcoin nuk ka ruajtje qendrore dhe libri është i shpërndarë, e bën atë më të sigurt. Për momentin, Bitcoin është kriptoma më e madhe dhe tërheq mbi 70 milionë përdorues.

Për shkak të anonimitetit, tarifave të ulëta të transaksioneve dhe kthimit të shpejtë të depozitave, Bitcoin është një nga mënyrat më të mira për të depozituar fonde në llogaritë e reja të kazinove në internet.

Çfarë është Bitcoin?
Historia e Bitcoin

Historia e Bitcoin

Nga viti 1998, ka pasur përpjekje të ndryshme për të krijuar një kriptomonedhë. Megjithatë, vetëm në 2008-2009 Bitcoin u prezantua për herë të parë në publik nga një figurë kryesisht anonime Satoshi Nakamoto. Ai është gjithashtu i njohur për zbatimin e blockchain-it të parë.

Monedha fitoi vlerë rreth vitit 2010 dhe kriptovalutat e tjera u shfaqën rreth kësaj kohe, duke përfshirë Namecoin dhe Litecoin.

Monedha ka përjetuar shumë polemika si dhe luhatje tregu që nga viti 2010. Këto luhatje lidhen me ndërhyrjet e qeverisë, spekulimet dhe vjedhjen e kriptomonedhave të investitorëve nga shkëmbimet e monedhave.

Kohët e fundit shuma e parave të investuara në Bitcoin, dhe mbështetja nga bankat, ka bërë që çmimi të jetë më i qëndrueshëm.

Bitcoin vazhdon të jetë një monedhë tërheqëse për kazinotë e reja në internet.

Historia e Bitcoin
Kazinotë e besuara të Bitcoin

Kazinotë e besuara të Bitcoin

Shumë kazino të reja Bitcoin janë shfaqur për shkak të popullaritetit të monedhës. Megjithatë, është mirë të jeni të kujdesshëm kur zgjidhni një. Këtu janë disa këshilla:

  • Një kazino tipike ka një shtresë të shtuar besueshmërie nëse është e licencuar. Ata zakonisht do të kërkojnë detaje personale. Megjithatë, faqet e internetit vetëm për kriptovaluta mund të mos kërkojnë këtë informacion.

  • Për të qenë në gjendje të transferoni paratë tuaja drejtpërdrejt nga një portofol Bitcoin është një avantazh i rëndësishëm. Sidoqoftë, kazinotë Bitcoin që përdorin procese pagese të palëve të treta nuk duhet të neglizhohen.

  • Kontrolloni termat dhe kushtet e plota për të përcaktuar nëse kazinoja Bitcoin është legjitime dhe e besueshme.

  • Shikoni një kazino të besuar në Bitcoin, por jini të kujdesshëm dhe bëni disa kërkime.

Kazinotë e besuara të Bitcoin
Kazinotë e sigurta të Bitcoin

Kazinotë e sigurta të Bitcoin

Përdorimi i Bitcoin dhe kriptovalutave të tjera është shumë më i sigurt se pagesat e rregullta për shkak të metodave të kriptimit, Blockchain dhe teknologjive të tjera.

Bitcoins ofrojnë veçori të shkëlqyera të privatësisë dhe sigurisë që nuk përdoren nga monedha të tjera. Kjo përfshin kuletat e koduara, të cilat e bëjnë portofolin e një personi me Bitcoin praktikisht të mos ekzistojë për sytë kureshtarë.

Transaksionet e Bitcoin nuk përdorin asnjë emër dhe janë të koduara. Çdo rekord publik i Bitcoin ruhet në një Blockchain, duke mos përdorur emra, adresa dhe informacione të tjera të ndjeshme.

Përparësitë e përdorimit të informacionit financiar të koduar dhe privat do të thotë që hakerat, qeveritë dhe korporatat nuk kanë të dhëna për transaksionet e një individi.

Bitcoins janë të sigurt dhe privat.

Kazinotë e sigurta të Bitcoin

Të rejat e fundit

Pse duhet të luani lojëra kazino me Bitcoin
2021-08-07

Pse duhet të luani lojëra kazino me Bitcoin

Bitcoin është padyshim kriptomonedha më e njohur dhe e përdorur gjerësisht në mbarë botën. Kjo është një arsye pse ka pasur një rritje të numrit të kazinove online pranimi i Bitcoin si një opsion pagese në internet. Shumë entuziastë të lojërave të fatit kanë zbuluar se kazinotë Bitcoin janë më të mira se kazinotë tradicionale, veçanërisht me jackpot-et e mëdha që mund të fitohen kur luani lojëra kazino duke përdorur Bitcoin. Meqenëse transaksionet e Bitcoin ndodhin në internet, është një opsion i përshtatshëm dhe i sigurt pagese. Këtu janë përfitimet e të luajturit në kazinotë Bitcoin.

Zgjedhja e kazinosë më të mirë të kriptove në internet
2021-07-22

Zgjedhja e kazinosë më të mirë të kriptove në internet

Kazinotë në internet po bëhen gjithnjë e më të njohura anembanë globit. Kjo për shkak se të luash kazino online nuk kufizohet më në disa vende; kumarxhinjtë mund të bastojnë nga kudo në botë. Lojërat më të zakonshme që gjenden në këto platforma të kazinove të bazuara në internet përfshijnë jackpot, lojëra elektronike, lojëra tavoline dhe shumë të tjera. Qindra nga këto lojëra shijohen më së miri në New CasinoRank©, një shtëpi bastesh e fituesve bashkëkohorë.