Pse duhet të luani lojëra kazino me Bitcoin

Bitcoin

2021-08-07

Eddy Cheung

Bitcoin është padyshim kriptomonedha më e njohur dhe e përdorur gjerësisht në mbarë botën. Kjo është një arsye pse ka pasur një rritje të numrit të kazinove online pranimi i Bitcoin si një opsion pagese në internet. Shumë entuziastë të lojërave të fatit kanë zbuluar se kazinotë Bitcoin janë më të mira se kazinotë tradicionale, veçanërisht me jackpot-et e mëdha që mund të fitohen kur luani lojëra kazino duke përdorur Bitcoin. Meqenëse transaksionet e Bitcoin ndodhin në internet, është një opsion i përshtatshëm dhe i sigurt pagese. Këtu janë përfitimet e të luajturit në kazinotë Bitcoin.

Pse duhet të luani lojëra kazino me Bitcoin

Tërheqje të shpejta të parave

Bitcoin është ndër mënyrat më të shpejta të pagesës kur bëhet fjalë për tërheqjen e pagesave nga një kazino. Opsione të tilla si transferta bankare mund të zgjasin deri në shtatë ditë që paratë të arrijnë në llogari, gjë që është e papërshtatshme, veçanërisht kur dikush ka nevojë urgjente për fondet. Megjithëse kuletat elektronike kërkojnë një kohëzgjatje më të shkurtër për të ofruar fonde, Bitcoin është një alternativë e denjë.

Privatësia dhe siguria e përmirësuar

Kriptovalutat janë të decentralizuara, që do të thotë se askush nuk mund të gjurmojë transaksionet e përdoruesit. Kur hapni një llogari lojrash me një kazino Bitcoin, kërkohet vetëm një emër përdoruesi, adresë emaili dhe fjalëkalim. Kjo do të thotë se asnjë institucion bankar, agjenci qeveritare ose palë të treta nuk kanë autoritetin për të kontrolluar bastet dhe transaksionet. Për të financuar llogarinë e basteve, nevojitet një portofol Bitcoin, i cili në thelb është një adresë emaili.

Pagesa të ulëta

Të apasionuarit pas lojërave të fatit shpesh shtyhen nga tarifa e lartë e ngarkuar kur bëjnë tërheqje nga llogaritë e tyre të lojërave të fatit. Kur tërhiqeni nga një kazino Bitcoin, vetëm një tarifë e vogël ngarkohet nga minatorët, kryesisht 1% e vlerës së transaksionit, në varësi të politikës së kazinosë.

Bonuset dhe shpërblimet e Bitcoin

Lojtarët janë gjithmonë në kërkim të shpërblimeve dhe bonuse kur luani lojëra të tilla si blackjack dhe ruletë. Me besimin se vlera e Bitcoin do të rritet në të ardhmen, bonuset e kazinosë Bitcoin mund të jenë një mënyrë e shkëlqyer për të shtuar disa Bitcoin në portofolin elektronik të dikujt. Bonuset e Bitcoin përfshijnë bonusin e depozitave që përputhen, rrotullime falas, ridepozitim dhe shumë të tjera.

Argëtim

Lojërat Bitcoin janë emocionuese dhe sjellin njëfarë eksitimi gjatë lojës. Kazinotë Bitcoin përdorin një shumëllojshmëri lojërash tavoline dhe lojëra elektronike ku lojtarët mund të fitojnë të mëdha apo edhe të shijojnë bonuse të mëdha depozitash në formën e Bitcoins.

Megjithatë, me këto përfitime të përdorimit të Bitcoin si një metodë depozitimi në kazino, disa njerëz ende argumentojnë se është më mirë të blini dhe të mbani Bitcoins. Disa nga argumentet përfshijnë:

  • Mbajtja e tij dhe vendosja e aksioneve më të rëndësishme kur vlera vlerësohet
  • Një plan investimi ku dikush do të shesë kriptomonedhën në të ardhmen
  • Magazina e vlerës; konvertimin e monedhave që dikush mendon se do të ulen në vlerë në të ardhmen në Bitcoin
  • Besimi se çmimi do të vazhdojë të rritet bazuar në historinë e kohëve të fundit.

Si përfundim, kur kemi të bëjmë me Bitcoin, duhet të peshojmë midis përfitimeve të të luajturit lojëra kazino duke përdorur Bitcoin ose duke e mbajtur atë. Megjithatë, supozoni se dikush është një lojtar i zjarrtë i kazinosë. Në atë rast, qasja më e mirë është të kombinohen dy opsionet ku ata do të fitojnë para në afat të gjatë dhe në të njëjtën kohë do të vazhdojnë të shijojnë lojërat.

Lajmi i fundit

Cilat veçori ofrojnë kazinotë e realitetit virtual?
2022-07-20

Cilat veçori ofrojnë kazinotë e realitetit virtual?

Lajme