Kazinotë më të mira të reja online me CFT(Card Funds Transfer)

Me kazinotë e ndryshme në internet më të mira në klasë që ofrojnë CFT si një opsion pagese, entuziastët e lojërave të fatit që kërkojnë një metodë të përshtatshme depozitimi ose tërheqjeje tani janë me fat. Shumica e këtyre platformave të lojërave ofrojnë shumë bonuse për t'i ndihmuar lojtarët të përfitojnë sa më shumë nga paratë që depozitojnë në llogaritë e tyre të reja të kazinosë në internet nëpërmjet CFT.

Tërheqja e pagesave përmes këtij sistemi pagese nuk është problematike sepse paratë thjesht transferohen në llogarinë e një lojtari të caktuar. Përpara se të zgjedhin një kazino CFT, lojtarët duhet të sigurohen që u pëlqejnë të gjitha veçoritë e tjera të platformës. Kjo është padyshim mënyra më e mirë për t'u siguruar që ata të kenë përvoja unike duke luajtur lojërat e tyre të preferuara.

Kazinotë më të mira të reja online me CFT(Card Funds Transfer)
Chloe O'Sullivan
WriterChloe O'SullivanWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Rreth transferimit të fondeve me kartë në kazinotë e reja

Rreth transferimit të fondeve me kartë në kazinotë e reja

Transferimi i fondeve me kartë (CFT) është ndër opsionet më të njohura bankare për shumicën kazino të reja dhe të besueshme. CFT është një zgjedhje e përkryer për lojtarët që nuk janë të kënaqur duke përdorur metoda të tjera komplekse pagese dhe nuk mund të kenë qasje në llogaritë tradicionale bankare për të bërë transferta direkte.

Ai u mundëson tregtarëve të transferojnë para në një llogari të caktuar të mbajtësit të kartës.

Ndër arsyet kryesore që lojtarët preferojnë të përdorin CFT për të depozituar para në llogaritë e tyre të lojërave në internet është kjo shumica e kazinove të reja në internet ofrojnë stimuj për depozita të tilla. Shumica e kazinove në internet zakonisht ofrojnë rrotullime falas, bonuse të ndryshme, programe besnikërie dhe shumë promovime të tjera për të siguruar që lojtarët të përfitojnë sa më shumë nga depozitat e tyre. Duke pasur parasysh popullaritetin e CFT, gjetja e një kazinoje të re të përshtatshme në internet që ofron të gjitha këto stimuj nuk është e vështirë.

Një nga përfitimet kryesore të përdorimit të CFT për të depozituar para në një llogari të lojrave në internet është se është relativisht i shpejtë dhe i lehtë. Konsiderohet gjithashtu ndër më të sigurtat mënyrat e kryerjes së pagesave online. Kjo e bën atë veçanërisht të përshtatshëm për rrotullat e lartë që depozitojnë shuma të mëdha parash.

Një përfitim tjetër është se kazinotë e reja ndërkombëtare në internet pranojnë pagesa CFT. Kjo do të thotë që lojtarët mund të bëjnë depozita në çdo kazino të re në internet sipas zgjedhjes së tyre pa u shqetësuar shumë për kufijtë gjeografikë.

Rreth transferimit të fondeve me kartë në kazinotë e reja
Depozitë me CFT (Transferta e fondeve me kartë)

Depozitë me CFT (Transferta e fondeve me kartë)

Ka shumë lloje të kartave të lëshuara nga kompanitë e kartave të kreditit. Në mënyrë ideale, ofruesit e kartave të kreditit ofrojnë kredi për përdoruesit, zakonisht në hua. Megjithatë, me transferimin e fondit të kartës (CFT), karta e lojtarit debitohet drejtpërdrejt për të kredituar llogarinë e re CFT të kazinosë.

Bërja e depozitave me CFT duhet të jetë aq e thjeshtë sa blerja e një artikulli në internet. Procesi mund të përmblidhet në hapat e mëposhtëm:

 • Vizitoni faqen bankare në faqen e re të kazinosë
 • Klikoni në veçorinë e depozitimit për të zbuluar një listë rënëse të metodave bankare
 • Zgjidhni Transferimi i fondeve me kartë e ndjekur nga lloji i kartës suaj
 • Futni shumën me të cilën dëshironi të financoni llogarinë tuaj të kazinosë
 • Futni informacionin e kartës, si emrin, kodin e kuponit, numrin e kartës, një kod unik CVV dhe datën e skadimit (vetëm për herë të parë)
 • Konfirmoni detajet e transaksionit dhe klikoni Paguaj tani ose një buton përkatës

Depozitat CFT janë të menjëhershme në shumicën e rasteve. Veçanërisht, detajet e kartës ndryshojnë në varësi të lëshuesit dhe llojit të kartës së lëshuar. Për shembull, kartat e parapaguara kanë një kod kupon dhe nuk kërkojnë një hyrje të numrit të llogarisë ose emrit të mbajtësit të kartës.

Disa ofrues kartash vendosin tarifa për lojtarët që bëjnë depozita. Në raste të tjera, kazinoja e përballon këtë kosto. Tarifa e shërbimit mund të variojë nga 2.5% në 5% deri në një shifër të caktuar.

Depozitë me CFT (Transferta e fondeve me kartë)
Si të bëni një tërheqje me transferimin e fondeve me kartë

Si të bëni një tërheqje me transferimin e fondeve me kartë

Pra, ju keni fituar disa para pasi keni luajtur lojëra të reja kazino në internet. Këtu janë udhëzime të thjeshta për të kërkuar një pagesë në një kazino CFT:

 • Hyni në llogarinë tuaj të kazinosë dhe shkoni te arkëtari
 • Zgjidhni butonin e pagesës
 • Nëse llogaria ende nuk është verifikuar, paraqisni ID-në tuaj dhe çdo provë tjetër të pronësisë
 • Zgjidhni CFT për tërheqje
 • Jepni të dhënat e kartës suaj nëse kjo është hera e parë që tërhiqeni nëpërmjet CFT
 • Futni fitimet për t'i shlyer në para
 • Paraqisni detajet dhe prisni miratimin e kazinosë

Gjatë një kërkese për tërheqje, ekrani juaj do të tregojë një përmbledhje të fitimeve tuaja dhe shumën e saktë që do të disbursohet. Çdo tarifë, qoftë nga kazinoja apo ofruesi i kartave, do të shfaqet gjithashtu.

Shumica e tërheqjeve CFT përpunohen në çast. Lejoni disa ditë që transaksioni të shfaqet në deklaratën tuaj. Vlen të përmendet se kartat me parapagesë nuk janë të pranueshme për tërheqje, kështu që lojtarët që përdorin karta të parapaguara për depozita mund të kenë nevojë për një mënyrë tjetër tërheqjeje.

Si të bëni një tërheqje me transferimin e fondeve me kartë
Siguria dhe siguria në CFT

Siguria dhe siguria në CFT

Një gjë që e bën CFT-në të përsosur për lojërat e fatit në kazino është niveli i lartë i sigurisë. Për shembull, lojtarët mbrohen me përgjegjësi zero në rast humbjeje. Zakonisht, CFT nuk lidhet me një llogari bankare, duke shtuar një shtresë shtesë mbrojtjeje. Fakti që mund të rimbushni llogarinë tuaj të kazinosë me shpejtësi e bën këtë metodë të sigurt dhe të përshtatshme. Shumica e sistemeve të transferimit të fondeve me karta janë anonime; prandaj, nuk keni nevojë të futni të dhëna të ndjeshme në faqen e re të kazinosë.

Vjedhja e kartave të kreditit është e vërtetë, por zgjedhja e një siti të sigurt është kritike. Kazinotë e reja CFT përdorin teknologji inovative për të koduar informacionin personal për të zbutur rrezikun, duke e bërë atë të padeshifrueshëm. Të dhënat e koduara nuk mund të përdoren edhe nëse vidhen. Edhe kriptimi më i thjeshtë 64-bit, i cili tani konsiderohet i vjetëruar, do të duheshin rreth pesë vjet për t'u thyer.

Shumica e kazinove CFT në internet përdorin teknologji të enkriptimit 256-bit ose 128-bit që do të duheshin shekuj për t'u thyer. E thënë thjesht, informacioni juaj është i sigurt, edhe nëse dikush hakon në një kazino.

Siguria dhe siguria në CFT