Neteller

Gjetja e një kanali të besueshëm dhe të përshtatshëm për depozitimin e parave në kazinotë e reja në internet mund të jetë pak sfiduese duke pasur parasysh opsionet e shumta të disponueshme. Lojtarët duhet të marrin në konsideratë disa veçori në lidhje me nevojat e tyre të veçanta për të siguruar që ata të bëjnë zgjedhjen e duhur. Neteller është ndër opsionet më të njohura për lojtarët e kazinove në internet.

Pothuajse të gjithë operatorët e zakonshëm dhe të rinj të kazinove në internet pranojnë Neteller si një opsion për depozitimin e parave. Kjo do të thotë që lojtarët nuk do të duhet të shqetësohen për gjetjen e kanaleve të reja të depozitave nëse synojnë të vendosin baste të ndryshme në vende të ndryshme bastesh.

Neteller
Depozitoni me Neteller

Depozitoni me Neteller

Lojtarët duhet së pari të regjistrohen për një llogari Neteller për të depozituar para në llogarinë e tyre. Më pas, lojtari duhet të vizitojë faqen e internetit të kompanisë dhe të sigurojë detajet përkatëse, duke përfshirë informacionin personal si emrin dhe adresën e emailit.

Më pas lojtari do të krijojë një fjalëkalim të sigurt, të cilin mund ta përdorë për t'u identifikuar në llogarinë e tij në çdo kohë. Pasi të gjitha detajet të jenë verifikuar me sukses, llogaria do të jetë gati për përdorim.

Hapi tjetër do të përfshijë depozitimin e parave në llogarinë Neteller. Ka shumë opsione për ta bërë këtë, duke përfshirë transfertat direkte bankare dhe depozitat në celular.

Me llogarinë e krijuar të gjitha, lojtarët mund të depozitojnë para në llogarinë e tyre të re të kazinosë Neteller në çdo kohë.

Së pari, lojtarët duhet të fillojnë procedurën e pagesës nga llogaria e tyre e kazinosë, duke treguar paratë që dëshirojnë të depozitojnë. Më pas lojtari hyn në llogarinë Neteller dhe miraton pagesën.

Zakonisht duhet një kohë e shkurtër që i gjithë transaksioni të përfundojë dhe paratë të pasqyrohen në llogarinë e kazinosë në internet të lojtarit. Të gjitha transaksionet janë të koduara për siguri të garantuar.

Depozitoni me Neteller
Si të bëni një tërheqje me Neteller

Si të bëni një tërheqje me Neteller

Tërheqja nga një kazino e re Neteller nuk është një proces i ethshëm. Gjithçka që lojtarët duhet të bëjnë është të shkojnë në seksionin e pagesave dhe të zgjedhin Neteller si opsionin e pagesës. Më pas, ata duhet të specifikojnë sasinë e parave të gatshme që duan të transferohen nga kazino në llogarinë Neteller, të hyjnë në llogarinë e tyre Neteller dhe të presin për 2 deri në 24 orë që paratë të pasqyrohen atje.

Afati kohor i tërheqjes varet nga sa shpejt ekipi i mbështetjes së klientit në kazino miraton kërkesën e lojtarit dhe vetë Neteller e përpunon tërheqjen.

Si të bëni një tërheqje me Neteller
Çfarë është Neteller?

Çfarë është Neteller?

Neteller është një sistem pagesash në internet që u mundëson kumarxhinjve dhe përdoruesve të tjerë të transferojnë para te tregtarët si faqet e lojërave të fatit dhe të marrin para prej tyre.

Përfitimet e shumta të Neteller përfunduan metoda të tjera depozitimi nxit popullaritetin e tij në mesin e lojtarëve online. Për fillestarët, është e thjeshtë të kontrollosh dhe gjurmosh fondet nga një llogari Neteller.

Kjo i lejon lojtarët të qëndrojnë në krye të listës së tyre të bankës, pavarësisht nga rezultati i aktiviteteve të tyre të lojërave të fatit. Ngarkimi i llogarisë Neteller është gjithashtu i shpejtë dhe i lehtë. Mund të bëhet përmes depozitave direkte bankare, kartave të kreditit, kartave të debitit dhe parave celulare, ndër shumë opsione të tjera.

Neteller ofron një program VIP për individët që kryejnë transaksione me volum të lartë. Statusi VIP u ofron lojtarëve përfitime të tilla si tarifat e minimizuara dhe rritja e kufijve të tërheqjes. Përveç kësaj, përdoruesit mund të gëzojnë shpërblime të ndryshme, duke përfshirë pikë bonus të cilat ata mund t'i shlyejnë për para të vërteta.

Çfarë është Neteller?
Historia e Neteller

Historia e Neteller

Neteller PLC është një nga pionierët më të mëdhenj në pagesat online. Kompania filloi të ofrojë shërbime bankare në internet në vitin 1999. Bazuar në Isle of Man, Neteller kishte zyra në Kinë, Kosta Rika, Kanada dhe Angli.

Për sa i përket pagesave të kazinosë, Neteller filloi të përpunonte transfertat e parave në korrik 2000. Deri atëherë, baza e saj e tregut përfshinte 85% të tregtarëve të lojërave të fatit në të gjithë botën. Të ardhurat e fituara erdhën nga transferimi i fondeve në kompanitë iGaming. Shumica e përdoruesve ishin nga SHBA Në SHBA, Neteller lëshohet nga Sutton Bank në Ohio. Banka është e licencuar nga Discover Financial Services.

Gjatë viteve, ajo ka kaluar nëpër një zinxhir blerjesh dhe bashkimesh dhe aktualisht është pjesë e grupit britanik të pagesave globale të quajtur Paysafe Group.

Historia e Neteller
Faqet e besuara të kazinosë Neteller

Faqet e besuara të kazinosë Neteller

Nëse dikush dëshiron të luajë në kazinotë e reja Neteller për para të vërteta, është thelbësore të zgjedhë një sajt që është plotësisht i licencuar dhe që funksionon ligjërisht. Lojtari duhet t'i kushtojë vëmendje informacionit të licencimit në fund të faqes së internetit. Kazinoja duhet të ketë një licencë të vlefshme nga autoritetet përkatëse të lojërave të fatit.

Lojtarët mund të mbështeten në kazinotë Neteller për besueshmëri pasi ato mund të kryejnë transferime parash në internet nga FCA (Autoriteti i Sjelljes Financiare) të MB-së. Kjo është organizata që rregullon transaksionet e Neteller, duke u siguruar që protokollet më të fundit të sigurisë janë në vend.

Faqet e besuara të kazinosë Neteller
Kazinotë e sigurta Neteller

Kazinotë e sigurta Neteller

Neteller është ndër sistemet më të besueshme të pagesave në internet. Ajo bashkëpunon vetëm me kazinotë e besueshme për të ruajtur reputacionin e saj. Kompania përditëson rregullisht veçoritë e sigurisë me mjetet më të rëndësishme kundër mashtrimit. Për sigurinë e transaksioneve përmes internetit, kazinotë Neteller përdorin teknologjinë 3D Secure, SSL dhe enkriptimin 128-bit.

Lojtarëve nuk u kërkohet të japin informacionin e tyre bankar në faqet e kazinosë. Sipas FCA, Neteller ka mandatin të sigurohet që balancat e lojtarit në llogarinë e besimit të jenë të disponueshme kur të jetë e nevojshme. Paratë mbahen të sigurta pa ekspozuar deklaratat bankare të përdoruesit. Visa dhe MasterCard tuaja qëndrojnë të fshehura nga kazinoja kur zgjidhni Neteller.

Kazinotë e sigurta Neteller