Pronto Casino

Age Limit
Pronto Casino
Pronto Casino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
Trustly
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

About

Sigurimi i një grupi të shkëlqyer lojërash kazino si p.sh lojëra elektronike, jackpots dhe lojëra tavoline, Pronto Casino është një kazino unike dhe popullore në internet e disponueshme sot. PremierGaming Limited, një organizatë në përputhje me Ligjin Maltez, e operon atë. Kazinoja online filloi në vitin 2018 pas marrjes së licencës në gusht të po atij viti.

Games

Nuk ka dyshim se Pronto Casino është një markë inovative e vendosur për t'u ofruar lojtarëve përzgjedhjen më të mirë të lojërave. Platforma ka lojëra elektronike, lojëra tavoline, jackpot dhe kazino live. Disa nga lojërat më të preferuara përfshijnë Book of Dead, Lightning Roulette dhe Royal Seven XXL. Të gjitha lojërat vijnë me karakteristika dhe rregulla të ndryshme.

Withdrawals

Në Pronto Casino, kumarxhinjtë kërkojnë një llogari Trustly për të tërhequr fonde. Procesi është i drejtpërdrejtë dhe duhen vetëm disa sekonda që paratë të kreditohen në llogarinë e një lojtari. Një gjë e mrekullueshme në lidhje me tërheqjet në Pronto Casino është se ato janë pa taksa dhe nuk ka kufi për shumën që një lojtar mund të tërheqë.

Monedhat

Monedha e pranuar në Pronto Casino është euro. Lojtarët mund ta përdorin atë për të depozituar para në llogaritë e tyre të kazinosë dhe për t'i tërhequr ato. Kjo mund të bëhet vetëm përmes bankingut të menjëhershëm Trustly. Fatkeqësisht, nuk mund të përdoret një monedhë dixhitale si Bitcoin, e cila mund të demotivojë ata që nuk kanë alternativa.

Bonuses

Ashtu si shumë kazino online që shpresojnë të ofrojnë përvojat më të mira për lojtarët, Pronto Casino ofron promovime të ndryshme. Disa prej tyre varen nga lojërat që lojtarët zgjedhin. Për shembull, në janar 2021, kazinoja ofroi promovimin Pot of Gold Weekends që i lejoi lojtarët të kërkonin bonusin e tyre prej 25% deri në 250 €.

Languages

Lojtarët mund të hyjnë në Pronto Casino në një sërë gjuhësh. Këto përfshijnë anglisht, gjermanisht, finlandisht dhe suedeze. Lojtarët janë të lirë të zgjedhin një gjuhë që ata e kuptojnë më mirë për të garantuar përvojat më argëtuese. Ndërrimi i gjuhës është jashtëzakonisht i lehtë, pasi gjithçka që duhet të bëni është të klikoni një buton.

Live Casino

Pronto Casino ofron shumë lloje të ndryshme kazino për lojtarët. Shembujt përfshijnë kazinove të drejtpërdrejta dhe kazinove celulare. Ajo që zgjedh një lojtar varet nga preferencat e tyre dhe nga ajo që ata e konsiderojnë ideale për nevojat e tyre. Gjithsesi, kazinoja online synon t'u mundësojë atyre të shijojnë në maksimum lojërat e kazinosë.

Software

Pronto Casino krenohet me lojëra nga programet më të mira dhe më të besueshme të kazinove në mbarë botën. Shembujt përfshijnë Twin Spin Megaways të NetEnt dhe Dead or Alive 2. Të tjerë përfshijnë Lightning Roulette të Evolution Gaming, Yggdrasil's Valley O f The Gods, dhe Jackpot Express. Kazinoja në internet përmban gjithashtu lojëra nga Play'n GO, Relax Gaming dhe Red Tiger.

Support

Pronto Casino ka një ekip mbështetës të jashtëzakonshëm që është i disponueshëm në të gjitha ditët e javës. Ata janë të përkushtuar për të ndihmuar kumarxhinjtë të zgjidhin çdo problem që mund të kenë. Lojtarët janë të lirë t'i kontaktojnë ata nëpërmjet objektit të bisedës së drejtpërdrejtë ose emailit të kazinosë në internet support@prontocasino.com kur është e përshtatshme për ta.

Deposits

Lojtarët duhet të krijojnë një llogari Trustly sa herë që duhet të depozitojnë para në llogaritë e tyre të Pronto Casino. Për fat të mirë, ata nuk duhet të lidhin llogarinë Trustly me kazinonë online. Mjafton të transferojnë paratë që synojnë të përdorin për lojërat e fatit. Kjo minimizon shanset që llogaria e dikujt të komprometohet.

Total score9.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2018
BonusetBonuset (4)
Bonus parash pa pagesë
Bonus të mirëpritur
Bonus të regjistrimit
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (4)
Angleze
Finlandeze
Gjermane
Suedeze
LicencatLicencat (2)
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (9)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (2)
Crypto
Trustly
MonedhatMonedhat (2)
Euro
Krona Suedeze
ShtetetShtetet (1)
Suedia
SoftwareSoftware (25)
Authentic Gaming
Big Time Gaming
Booming Games
Evolution Gaming
Fantasma Games
Gamomat
Hacksaw Gaming
Kalamba Games
Max Win Gaming
NetEnt
Nolimit City
Plank Gaming
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
ReelPlay
Relax Gaming
SYNOT Game
Slingo
Spearhead
Sthlm Gaming
Yggdrasil Gaming