Mega Roulette: Udhëzues për Kumarxhinjtë Fillestarë dhe Ekspertë

Ruletë

2021-08-03

Eddy Cheung

Kumarxhinjtë në kërkim të një kazino online Varianti i lojës që nuk ofrohet në kazinotë e botës reale mund të provoni Mega Roulette nga Lojë pragmatike. Ajo tërheq lojtarët me betimin se vlera e fitoreve të numrit individual do të rritet deri në 500x. Ky udhëzues do të zbulojë gjithçka që një lojtar duhet të dijë për të ruletë lojë, duke përfshirë rregullat dhe teknikat e nevojshme për të maksimizuar fitimet.

Mega Roulette: Udhëzues për Kumarxhinjtë Fillestarë dhe Ekspertë

Çfarë është Mega Roulette?

Kjo është një tavolinë ruletë e kazinosë live me një ndërfaqe të përmirësuar miqësore për përdoruesit nga Pragmatic Play. Baza e tij është një ruletë evropiane me numra standarde kuq e zi 0 dhe 36. Rritjet e shumëzuesit janë shtimi më i fundit i Mega Roulette. Kjo rrit pagesat e lojtarëve duke zgjedhur deri në pesë numra nga rrjeti i basteve në çdo rrotullim. Potenciali i shumëzuesve për një fitore më të lartë se ruleta standarde varion nga 50x në 500x.

Në këtë variant ruleti, pagesat standarde për bastet me numra të drejtpërdrejtë janë ulur. Basti tipik i drejtpërdrejtë 35:1 fiton tani bëhet 29:1, ndërsa bastet e tjera ende paguajnë shumën standarde të homologëve. Vetëm bastet me numra të drejtpërdrejtë ndikohen nga rritja e shumëzuesit.

Duke luajtur Mega Roulette

Lojtarët e luajnë lojën në një rrotë automatike Roulette, pa prekur nga hosti rrotën e ruletës gjatë rrotullimit. Për raundin e parë, rrota rrotullohet në drejtim të akrepave të orës, dhe në raundin tjetër, rrotullohet në drejtim të akrepave të orës. Lojtarët kanë vetëm 20 sekonda për të vendosur të gjitha bastet e dëshiruara në zonën e basteve. Një lojtar mund të luajë kumar në një ose shumë numra duke përdorur metodat e disponueshme të basteve.

Bastet e disponueshme (zakonisht ruletë standarde) ndahen në baste brenda dhe jashtë. Ndarja bazohet në pozicionin në tabelën e tyre të basteve. Bastet e jashtme kanë më shumë numra, por paguajnë më pak, ndërsa bastet e brendshme janë më shpërblyese, por më të rrezikshme. Rrota do të fillojë të rrotullohet sapo një lojtar të ketë mbaruar vendosjen e bastit të tij/saj.

Gjatë rrotullimit, deri në pesë numra zgjidhen duke përdorur elementë RNG për një rritje të shumëzuesit. Nëse topi godet një nga numrat e mbuluar nga basti i lojtarit, atëherë ai/ajo fiton lojën. Megjithatë, rritja e shumëzuesit zbatohet në çdo bast të luajtur me numra të drejtpërdrejtë. Raundi tjetër i basteve fillon kur të lëshohen të gjitha pagesat.

Strategjitë më të mira për Mega Roulette

Për të përfituar sa më mirë nga kjo lojë kazinoje në internet, lojtarët duhet të konsiderojnë optimizimin e basteve të tyre rreth shumëzuesve fitues. Shikoni këto tre strategji për fitime maksimale.

Bast në të gjithë numrat

Nuk ka asnjë garanci që një shumëzues do të shfaqet në një raund të caktuar loje dhe kur ato shfaqen, ato ofrojnë një nxitje krejtësisht të rastësishme. Prandaj, bastet për të tridhjetë e shtatë numrat një nga një do të ndihmojnë një lojtar të kumarit të marrë nxitjen.

Bast në seksionet e rrotave

Përdorimi i një pistë garash është mënyra më e lehtë për të bastuar në seksionet e rrotave. Thjesht ndryshoni të gjitha bastet e ndarjes në bastet fillestare me numra të veçantë. Kjo ndihmon që numrat e bastit të individit të zbresin në buxhetin e tij/saj, ndërkohë që zvogëlon shkallën e humbjes në çdo rrotullim.

Luaj si zakonisht

Lojtarët duhet të lejojnë që jackpot-et progresive të vijnë në vend që t'i gjuajnë ato. Luajnë ruletë në një mënyrë të ngjashme luhen lojërat e tjera të kazinosë; shtoni një ose dy baste të drejtpërdrejta në çdo rrotullim. Kjo strategji ka një rrezik të ulët me pagesa të rritura. Rekomandohet për lojtarët e rastësishëm që nuk janë të gatshëm të rrezikojnë shuma të mëdha në çdo rrotullim.

Lajmi i fundit

Cilat veçori ofrojnë kazinotë e realitetit virtual?
2022-07-20

Cilat veçori ofrojnë kazinotë e realitetit virtual?

Lajme