Duke luajtur lojëra elektronike për të jetuar

Slotat

2021-03-11

Shumë individë kanë pyetur nëse është e mundur të sigurosh jetesën dhe të fitosh para lojëra elektronike. Përgjigja është e thjeshtë, një po. Ashtu si në çdo formë tjetër të lojërave të fatit, të tilla si sportet ose garat me kuaj, lojtarët e lojërave elektronike mund të fitojnë gjithashtu çmime ose jackpot në para të vërteta.

Duke luajtur lojëra elektronike për të jetuar

Një nga avantazhet që kanë lojtarët e lojërave elektronike, në krahasim me lojtarët e tjerë të lojërave të fatit, është se kur luani lojëra elektronike, nuk përpiqeni të fitoni paratë e shtëpisë, por ata konkurrojnë për paratë e lojtarëve të tjerë. Megjithëse jo shumë njerëz luajnë bixhoz për jetesën, më poshtë janë këshilla për të ditur nëse synoni të luani lojëra elektronike për të jetuar.

Përkufizimi i "Bërja e një jetese"

Hapi i parë është në fakt të përcaktohet se çfarë do të thotë "të sigurosh jetesën". Kjo do të ndihmojë në përcaktimin se sa para i duhen dikujt për të fituar në lojëra elektronike për të mbajtur stilin e jetës së tyre. Disa faktorë që hyjnë në lojë përfshijnë vendin ku jeton, stilin e jetës, sigurimin, madhësinë e familjes dhe faturat mjekësore, ndër të tjera.

Lojtarët profesionistë të lojërave elektronike duhet të shqetësohen për aspekte të tilla si sigurimi shëndetësor, i cili ka një kosto. Kur zgjedh të fitosh para në lojëra elektronike, duhet të merren parasysh faktorë të tillë si mos marrja e pushimit ose puna me orë të gjata. Gjithashtu, duhet të krijohet një strategji për të shmangur humbjen e të gjithë kapitalit të investuar.

Si janë projektuar automatet

Makinat e fatit janë krijuar për të kyçur ose garantuar fitim për kazino online në afat të gjatë. Ky fitim referohet si skaji i shtëpisë, ndërsa përqindja e kthimit është ajo që fiton lojtari. Shumica e automatëve kanë një përqindje kthimi midis 90 dhe 98%.

Për shembull, supozoni se një automat i caktuar ka një përqindje kthimi prej 94%. Në atë rast, kjo do të thotë që për çdo 100 dollarë të basteve, lojtarët fitojnë 94 dollarë ndërsa pjesa e shtëpisë është 6 dollarë. Makinat e lojërave elektronike funksionojnë në programe kompjuterike që përdorin parimet e matematikës. Nëse nuk ka pasur një gabim gjatë programimit, atëherë parimet themelore bëhen të vërteta.

Si të kapërceni skajin e shtëpisë

Për të fituar para në lojëra elektronike ose për të luajtur kumar për jetesën, duhet të hartohet një plan për të kapërcyer avantazhin e shtëpisë dhe për të fituar para si në afat të shkurtër ashtu edhe në atë afatgjatë. Informacioni i mëposhtëm do t'ju ndihmojë të krijoni një strategji fituese të lojërave elektronike.

Gjëja e parë është të gjesh përqindjen e kthimit të automatit. Makinat me skajin më të ulët të shtëpisë kanë një përqindje më të lartë kthimi. Këshilla të tjera përfshijnë përdorimin e bonuseve të disponueshme si një mënyrë për të kapërcyer avantazhin e shtëpisë. Luajtja e jackpoteve progresive është një metodë tjetër për të mposhtur avantazhin e shtëpisë, veçanërisht kur çmimi është rritur.

Të rejat e fundit

Push Gaming hyn në fushën e betejës me lojën 10 shpata të frymëzuara historikisht
2023-06-01

Push Gaming hyn në fushën e betejës me lojën 10 shpata të frymëzuara historikisht

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 € + 150 rrotullime
Luaj tani
Betwinner
Betwinner:390 € Me kod bonus CASINORANK
22BET
22BET:Deri në 600 dollarë