Slotat

March 13, 2022

Mësimet e nxjerra nga Fituesit e Slots Progressive Jackpot

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Lojtarët e lojërave elektronike ëndërrojnë të arrijnë një fitore të madhe të paktën një herë në jetën e tyre. Ka shumë mënyra për ta bërë këtë: të luash tituj lojëra elektronike shumë të paqëndrueshme dhe jackpote progresive të lojërave elektronike. 

Mësimet e nxjerra nga Fituesit e Slots Progressive Jackpot

Si i tillë, edhe pse rezultatet e lojërave elektronike janë krejtësisht të rastësishme, disa lojtarë mbeten të bindur se mund të kenë një shans të mirë për të arritur një fitim të madh progresiv të jackpot-it të lojërave elektronike nëse kuptojnë se si ta bëjnë këtë.

Përpara se të shikoni mënyrat e mundshme të fitimit të jackpoteve progresive, këshillohet të kuptoni se çfarë sjellin ato. Siç sugjeron emri, jackpot-et progresive janë lojëra kazino që ofrojnë një shumë xhekpoti gjithnjë në rritje derisa një lojtar të fitojë, kur ato rivendosen në një vlerë të caktuar të paracaktuar, zakonisht specifike për xhekpotin. Zakonisht, sa më gjatë që jackpot-i të mbetet i pa kërkuar, aq më i lartë rritet.

Si të fitoni një Jackpot Progresiv

Xhekpotet progresive mund t'u bashkëngjiten lojërave të ndryshme të kazinosë, zakonisht slotet. Sigurisht, përbërja zakonisht nuk është shqetësim për shumë lojtarë. 

Ajo që ka rëndësi është madhësia e jackpot-it, përshtatshmëria dhe, më e rëndësishmja, mundësia për të qenë strategjik. Thënë kështu, këtu janë disa këshilla se çfarë duhet për të përmirësuar shanset për të fituar në jackpote progresive.

Zgjidhni lojërat me kujdes

Zgjedhja e titujve të duhur të lojërave elektronike është po aq e rëndësishme sa zgjedhja e një kazinoje. Ndërsa mund të jetë e vështirë të lexosh midis rreshtave, veçanërisht për fillestarët, udhëzimet e mëposhtme zbatohen kur zgjedhin lojëra jackpot:

  • Slotet me tre rrotulla ofrojnë shanse të larta për të fituar, por edhe për të humbur shpejt
  • Titujt e lojërave elektronike me bonuse pick'em ofrojnë shanse më të larta për të fituar
  • Luaj lojëra me rrotullime falas

Provoni bastet minimale

Jo të gjitha jackpot-et progresive të lojërave elektronike kanë kërkesa strikte ose të larta për baste. Kjo në thelb do të thotë që lojtarët duhet të kërkojnë jackpot që mund të aktivizohen duke luajtur një shumë minimale. Megjithatë, ka raste kur lojtarët duhet të bastojnë me monedha maksimale. Përndryshe, ata thjesht mund të ndihmojnë të tjerët të fitojnë.

Shkoni për Jackpot më të Vogël

Edhe pse çdo lojtar i jackpot-it do të dëshironte të fitonte sa më shumë që të jetë e mundur, është gjithmonë e këshillueshme që të përqendroheni te 'Xhekpotet e vogla'. Arsyeja, jackpot-et e vogla priren të paguajnë më shpesh sesa ato shumë milionëshe. Ndërsa mund të jetë joshëse të shkosh për një çmim të parë të madh, çdo lojtar llogaritës duhet të mësojë të frenojë dëshirat e tij.

Shikoni RTP

Ndërsa mund të jetë joshëse të hidhesh në xhekpotin e parë progresiv që premton një fitore miliona dollarësh, lojtarët e jackpot-it këshillohen t'i kushtojnë vëmendje vlerave të RTP. Nëse është e mundur, lojtarët duhet të luajnë jackpot me lojëra elektronike në makinat me një 95% ose më të lartë.

Vendosni kufijtë

Kjo është ndoshta një këshillë e qartë, por mund të jetë më e rëndësishmja. Çdo lojtar që shkon për xhekpotin kryesor duhet të sigurohet që i di kufijtë e tij. Kjo shkon përtej të pasurit një buxhet; do të thotë gjithashtu të mbash gjurmët e kohës së shpenzuar për vendosjen e basteve.

Përfitoni nga bonuset

Shumica e kazinove në internet drejtojnë fushata promovuese për të mirëpritur lojtarët e rinj dhe për të shpërblyer ata ekzistues. Lojtarët e Jackpot duhet të jenë të shpejtë për të përfituar nga këto stimuj. Luajtja e lojërave elektronike me para bonus është e dobishme kur plotëson kërkesat e kazinosë për lojë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Slotet më të mira të reja në internet të javës: Edicioni i 12 Prillit 2024
2024-04-12

Slotet më të mira të reja në internet të javës: Edicioni i 12 Prillit 2024

Lajme