Top 3 lojërat e reja nga ofruesi i softuerit Evolution Gaming

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker

Zbuloni më të fundit dhe më të mirën nga Evolution Gaming, pionierja e lojërave në internet. Në këtë artikull, ne zbulojmë "3 lojërat kryesore të reja nga Evolution Gaming". Këto lojëra premtojnë përvoja gjithëpërfshirëse, veçori inovative dhe argëtim të pafund. Pavarësisht nëse jeni një lojtar me përvojë ose sapo keni filluar, këta tituj do t'ju lënë të magjepsur. Bashkohuni me ne ndërsa zhytemi në të ardhmen e lojërave në internet, me mirësjellje të Evolution Gaming, ku argëtimi nuk njeh kufij.

Top 3 lojërat e reja nga ofruesi i softuerit Evolution Gaming

Evolution Gaming - Ofruesi i ri i softuerit të kazinosë

Evolution Gaming është një emër i shquar në botën e lojërave online. Me një përkushtim ndaj inovacionit dhe një historik të dhënies së përvojave të fundit të lojërave, Evolution Gaming po vendos standarde të reja për industrinë. Qasja e tyre e re ndaj lojërave të kazinosë live dhe argëtimit virtual ka mahnitur lojtarët në mbarë botën, duke ofruar një vështrim në të ardhmen e lojërave në internet. Pra, le të eksplorojmë disa nga lojërat e reja të kazinosë nga ky ofrues i ri i softuerit të kazinosë.

1. Funky Time

Funky Time është një shfaqje lojërash live që po bën bujë si argëtimi më emocionues që nga "Koha e Çmendur." Është një ekstravagancë unike që përmban një DigiWheel dixhitale të ngarkuar me shumëzues dinamikë dhe një atmosferë disko të zhurmshme.

DigiWheel dhe loja kryesore

Veprimi rrotullohet rreth DigiWheel, i cili gjeneron shumëzues të rastësishëm në çdo raund të lojës dhe i cakton ato në segmente të rastësishme. Objektivi juaj në lojën kryesore është të parashikoni se ku do të ndalojë rrota pas rrotullimit. Ju mund të vendosni baste në segmente të ndryshme për të rritur shanset tuaja për të fituar.

Lojëra Bonus Funky Time

"Funky Time" ofron katër lojëra bonus emocionuese:

  • Lojë bonus bar: Vendosur në një bar disko, ju zgjidhni një nga tre gotat me shumëzues të rastësishëm. Një automat zbulon një shumëzues shtesë dhe shumëzuesit e rrotave zbatohen për të gjitha gotat, duke përfituar të gjithë lojtarët.
  • Lojë bonus Stayin' Alive: Kjo lojë përmban një makinë vizatimi me top me një shkallë shumëzuese me 20 nivele. Zgjidhni një ngjyrë ekipi, përparoni bazuar në ngjyrat e vizatuara të topit dhe kini kujdes për topat STOP. Fitimet varen nga niveli juaj i shkallës kur ju mbarojnë jetët, me shumëzuesit fillestarë të rrotave të aplikuara.
  • Lojëra Bonus Disco dhe VIP Disco: Bëhuni gati për të kërcyer me zotin Funky! Loja Disco zhvillohet në një pistë vallëzimi me 37 katrorë, ndërsa VIP Disco shpaloset në një pistë vallëzimi më të madh prej 63 katrorësh. Z. Funky mbledh shumëzues të rregullt dhe të dyshemesë ndërsa kërcen, të cilët i shtohen fitimeve tuaja totale. Shumëzuesit e rrotave rrisin edhe më shumë fitimet tuaja.

Shansi për të fituar në lojën kryesore Funky Time

Edhe para se të hyni në lojërat e bonusit, ju keni një shans për të fituar në lojën kryesore. Rrota përbëhet nga 24 segmente shkronjash, secila ofron një pagesë të paracaktuar prej 25:1. Është një shans për të fituar të mëdha vetëm duke luajtur lojën kryesore.

Opsionet e thjeshtuara të basteve:

Për t'i bërë gjërat më të lehta, mund të zgjidhni dy opsione të thjeshtuara bastesh:

  • Bast në 12 shkronja: Vendosni një bast në të gjitha 12 shkronjat menjëherë, duke bërë 12 baste në një lëvizje të vetme.
  • Bast në 4 bonuse: Bast në të gjitha 4 shkronjat që korrespondojnë me lojërat e bonusit me një lëvizje, duke thjeshtuar strategjinë tuaj të basteve.

Në "Funky Time", ju keni një përvojë fantastike të shfaqjes së lojërave të drejtpërdrejta me mundësinë për të fituar përmes basteve të lojës kryesore dhe lojërave drithëruese bonus që garantojnë shumëfishues dhe shumë argëtim.

2. Rrotullime epike ekstra djegës

Në botën emocionuese të Extra Chilli Epic Spins™, lojtarët kanë mundësinë të ndërthurin emocionin e një shfaqjeje të drejtpërdrejtë lojërash me veprimin e zjarrtë të një loje me gjashtë rrotulla. Kjo përvojë unike e lojërave ka të bëjë me drejtimin drejt tregut të gjallë meksikan në kërkim të djegësve më të nxehtë dhe, natyrisht, të kalosh një kohë të mirë. Në këtë aventurë të përbashkët të lojërave në internet, të gjithë lojtarët marrin pjesë në të njëjtin raund të lojës, duke marrë nga pesë rrotullime secili.

Përmbledhje dhe objektiva e rrotullimeve epike shtesë të djegës

Extra Chilli Epic Spins merr të dashurin Slot Megaways dhe e sjell atë në studion e shfaqjes së lojës live. Për t'i bërë gjërat edhe më argëtuese, loja prezanton veçori të veçanta si Piñatas dhe Gamble Wheels, duke shtuar pritjen dhe argëtimin.
Qëllimi kryesor në "Epic Spins Extra Chilli" është të mblidhen të paktën tre simbole që përputhen në rrotulla dhe, në fund të fundit, të formohet fjala "HOT" për disa përfitime shtesë.

Fazat shtesë të lojës Chilli

Eksploroni fazat e lojës të pranishme në Extra Chilli Epic Spins:

Lojë bazë dhe rrotullime falas

Në këtë fazë, lojtarët ndeshen me një automat me gjashtë rrotulla vertikale dhe një shtesë horizontale në fund. Kjo mbështjellje horizontale mund të përmbajë simbole 'WILD' që mund të zëvendësojnë çdo simbol tjetër, duke rritur shanset për të arritur kombinime fituese.
Gjatë çdo rrotullimi, lojtarët kanë mundësinë të grumbullojnë shumëzues dhe shkronja për të shkruar 'HOT'. Pasi të keni formuar me sukses kombinimin 'HOT', mund të fitoni deri në 16 Rrotullime falas. Arritja e një fitoreje është po aq e thjeshtë sa mbledhja e të paktën tre simboleve që përputhen nga e majta në të djathtë ose marrja e të paktën dy simboleve djegës ngjyrë vjollce, të cilat janë ato më të paguarat, në bobinat e njëpasnjëshme, pavarësisht nga pozicioni i tyre.

Rrotullimet e lojës bazë

Në çdo rrotullim, rrotullat kryesore dhe dytësore rrotullohen, duke u ndalur për të zbuluar rezultatin. Në mes të rrotullimit, mund të shfaqet një arkë, që përmban një shumëzues të rastësishëm (duke filluar nga 1x në 5x) ose një nga shkronjat 'H,' 'O' ose 'T' të nevojshme për të shkruar 'HOT'

Rrotullime falas

Mblidhni shkronjat 'H,' 'O' dhe 'T' në bobina dhe do të hyni në fazën emocionuese të 8 Rrotullimeve Falas. Gjatë rrotullimeve Falas, mund të zbuloni ende shumëzues shtesë ose madje të aktivizoni 8 rrotullime të tjera Falas. Të gjithë shumëzuesit e grumbulluar gjatë lojës bazë kalojnë në këtë fazë, duke rritur shanset tuaja për të fituar.

Faza e rrotave të kumarit

Kjo fazë përfshin dy rrota të veçanta, ku secila shfaq grupe të ndryshme ngjyrash. Lojtarët duhet të zgjedhin midis të kuqes dhe vjollcës në rrotën e parë të Gamble. Nëse rrota ndalon në segmentin e zgjedhur të ngjyrave, do të merrni dy rrotullime shtesë falas. Pas kësaj, shfaqet një Rrotë e dytë Gamble me katër opsione ngjyrash (e kuqe, vjollcë, jeshile ose blu), duke ofruar një mundësi tjetër për dy rrotullime falas shtesë. Shumëzuesit nga fazat e lojës bazë dhe të rrotullimeve falas barten në këto rrotullime falas të rrotave të kumarit.

Piñata

Në të dy rrotullimet e lojës bazë dhe në fazën pasuese të rrotullimeve falas, një Piñata mund të shfaqet. Kjo veçori festive garanton shumëzues të rastësishëm deri në 20x ose madje zbulon fjalën e plotë 'HOT', duke aktivizuar menjëherë fazën e Rrotullimeve Falas. Pritësi i lojës përfshihet këtu duke thyer Piñata për të zbuluar çmimin tuaj. Të gjithë shumëzuesit nga Piñata grumbullohen dhe zbatohen për rrotullimin aktual, si dhe për ato të ardhshme, duke ngritur eksitimin e Rrotullimeve Epike Extra Chilli.

3. Ruletë kasafortë ari

Gold Vault Roulette është një lojë luksoze, që premton një përvojë emocionuese lojërash me mundësinë për shpërblime të shpeshta të shumëfishuara. Ai kombinon ruletë klasike evropiane me një element emocionues Random Number Generator (RNG), duke shtuar një shtresë shtesë emocioni në lojën tuaj.

Si funksionon Gold Vault Roulette?

Në Gold Vault Roulette, objektivi juaj është të parashikoni numrin në të cilin do të bjerë topi duke vendosur një ose më shumë baste që mbulojnë atë numër të caktuar. Çdo rrotullim do të zbulojë midis pesë dhe njëzet shufra ari dhe çdo shufër ari vepron si një shumëzues 50x. Këta shumëzues vendosen automatikisht në një vend bast të rastësishëm, duke ju ofruar mundësinë për të fituar pagesa të shumëfishta. Për të fituar një pagesë të shumëfishuar, do t'ju duhet të vendosni një bast Drejtpërdrejt në një numër shumëzues të shiritit të artë.
Kur topi pushon në një nga xhepat e numëruar në timon, ju fitoni nëse keni vendosur një çip në atë numër fitues. Pagesa juaj më pas shumëzohet sipas numrit të shumëzuesve të shiritit të artë të lidhur me numrin fitues.

Rritja e shumëzuesve me shufra ari

Gold Bar Roulette e çon eksitimin në nivelin tjetër duke ju lejuar të grumbulloni deri në tre shufra ari në një pikë të vetme bast, duke rritur potencialisht vlerën e shumëzuesit deri në një mbresëlënëse 150x për bast. Dhe nëse dëshironi shpërblime edhe më të konsiderueshme, mund të synoni të zbuloni shiritin e pakapshëm Super Gold, i cili vlen një 500x të jashtëzakonshëm! Mbani në mend se vetëm një shirit Super Gold mund të zbulohet për raundin e lojës.

Nis një aventurë të artë

Bëhuni gati për të nisur një aventurë emocionuese në ndjekje të atyre shufrave të vlefshëm ari. Gold Vault Roulette ofron një përvojë të jashtëzakonshme lojrash me potencial për shpërblime të rëndësishme. Pra, nëse jeni duke kërkuar emocione dhe pagesa të shumëfishta, bëni një rrotullim dhe shijoni ndjekjen për shufrat e arit në këtë lojë magjepsëse.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Cilat janë katër lojërat bonus në Funky Time?

Katër lojërat bonus në Funky Time janë Coin Flip, Pachinko, Cash Hunt dhe Funky Time.

Si mund ta luaj lojën bonus Funky Time?

Për të luajtur lojën bonus Funky Time, thjesht vini bast në një nga katër shumëzuesit (2x, 5x, 7x ose 10x). Nëse rrota ulet në shumëzuesin tuaj të zgjedhur, fitimet tuaja do të shumëzohen me atë shumë.

Cila është veçoria Epic Spins në Extra Chilli Epic Spins™?

Veçoria Epic Spins në Extra Chilli Epic Spins™ u jep lojtarëve mundësinë për të fituar deri në 20 rrotullime falas në lojën slot Extra Chilli. Për të aktivizuar funksionin Epic Spins, rrota duhet të ulet në slotin Epic Spins.

Cila është veçoria e rënies së veçorive në Spins Extra Chilli Epic?

Veçoria e rënies së veçorive në Extra Chilli Epic Spins™ i lejon lojtarët të blejnë veçorinë Epic Spins për një pagesë të menjëhershme. Për të blerë veçorinë Feature Drop, lojtarët duhet të klikojnë në butonin Feature Drop në ekranin e lojës.

Çfarë është RTP e Spins Extra Chilli Epic?

RTP e Extra Chilli Epic Spins™ është 96,2%.

Cila është veçoria Golden Vault në Gold Vault Roulette?

Veçoria Golden Vault në Gold Vault Roulette aktivizohet kur topi ulet në folenë Golden Vault në timon e ruletës. Pasi të aktivizohet funksioni Golden Vault, lojtarët kanë mundësinë të fitojnë një shumëzues deri në 500x në bastin e tyre të ardhshëm.

Çfarë është RTP e Gold Vault Roulette?

RTP e Gold Vault Roulette është 97.3%.

A disponohet Gold Vault Roulette në pajisjet celulare?

Po, Gold Vault Roulette ofrohet në pajisjet celulare. Lojtarët mund ta luajnë lojën në telefonat inteligjentë ose tabletët e tyre duke përdorur shfletuesin e tyre të internetit.