Kazinotë më të mira të reja online në Shqipëri 2022/2023

Rishikimi i kazinove të reja është një detyrë që duhet bërë nga një person i pavarur me përvojë të plotë duke luajtur në kazino të ndryshme online. New CasinoRank punon me shkrimtarë dhe recensues profesionistë me njohuri të thella dhe pasion për lojërat e fatit. Rishikimet e bëra nga CasinoRank janë të pavarura dhe gjithmonë marrin parasysh faktorët më të rëndësishëm për zgjedhjen e kazinove të reja në internet për të luajtur për lojtarët e rinj si dhe me përvojë.

Ne do të shqyrtojmë faktorët më të rëndësishëm kur zgjedhim se në cilën faqe të re kazinoje në internet do të luajmë.

Kazinotë më të mira të reja online në Shqipëri 2022/2023

Shfletoni kazinotë sipas..

Gjeni kazinonë më të mirë për ju
SoftwareSoftware
BonusetBonuset
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit
LojëraLojëra
Evolution Gaming

Lajmi i fundit

Kazinotë e reja më të mira për të luajtur në 2022
2022-11-22

Kazinotë e reja më të mira për të luajtur në 2022

Nëse nuk keni mundur të gjeni një kazino më të mirë në internet për të luajtur, atëherë nuk keni pse të shqetësoheni më për këtë. Në këtë artikull, ne do t'ju tregojmë për 5 kazinotë e reja për të luajtur dhe për t'u shijuar. Gjetja e një kazinoje të mirë që ofron rregullat dhe shpërblimet e duhura mund të jetë e vështirë, por nëse doni të shijoni lojërat e fatit, jeni në vendin e duhur.

Kazinotë e lançuara së fundi – A mund t'u besojmë vërtet atyre?
2022-11-15

Kazinotë e lançuara së fundi – A mund t'u besojmë vërtet atyre?

Numri i lojtarëve në kazinotë online po rritet me shpejtësi çdo ditë, dhe për shkak të kësaj, shumë kazino të reja në internet po hyjnë në treg. Por shqetësimi i parë i klientit do të jetë nëse kjo kazino online mund t'i besohet. Ndërsa lojtarët investojnë dhe shpenzojnë paratë e tyre dhe ndërsa krijojnë një llogari, ata regjistrojnë shumë informacione dhe të dhëna financiare, ndaj është e drejtë që ata të jenë të kujdesshëm.

Si të filloni një biznes kazinoje në internet dhe të bëheni operator
2022-11-08

Si të filloni një biznes kazinoje në internet dhe të bëheni operator

Sipas raporteve, biznesi i lojërave të fatit në internet kishte një vlerë tregu prej 57 miliardë dollarësh në vitin 2021. Ekspertët gjithashtu parashikojnë që industria të rritet me 11.7% në vit dhe të ketë një vlerë mesatare prej 145.6 miliardë dollarë deri në vitin 2030. Me këto statistika në mendje, është e qartë se industria e lojërave të fatit në internet ka ende hapësirë që ju të filloni një kazino në internet nga e para. 

Si të bëheni një lojtar profesionist i kazinosë në internet
2022-11-01

Si të bëheni një lojtar profesionist i kazinosë në internet

Lojërat e kazinosë në internet janë aspekte kritike të stilit të jetesës moderne argëtuese, siç dëshmohet gjatë periudhës së Koronës. Lojtarët mund të luajnë slot machines dhe lojëra tavoline nga distanca në komoditetin e divaneve të tyre në këto aplikacione të lojërave të fatit. Dhe për ata që duhet të vizitojnë një kazino me bazë tokësore, kazinotë në internet ofrojnë një përvojë të drejtpërdrejtë të transmetuar drejtpërdrejt në cilësi 4K ose HD nga studiot fizike të kazinove. 

Rreth kazinove të reja

Rreth kazinove të reja

Gjatë viteve të fundit, nëse jo muaj, ne kemi qenë dëshmitarë të një shpërthimi të kazinove të reja në internet, falë komoditetit dhe aksesit për të cilin janë të njohura lojërat e kazinove në internet. Dhe tani që përqindja më e madhe e lojtarëve të kazinove kanë zgjedhur të luajnë online në vend të kazinove me bazë tokësore, operatorët e kazinove në internet nuk kanë qenë kurrë të ngadaltë kur është fjala për të gjetur një mundësi të re.

Kështu, nuk është befasi të shohësh kazino krejt të reja që i bashkohen grupit për të pasur pjesën e tyre të drejtë të byrekut. Si e tillë, ia vlen t'i hedhim një vështrim të detajuar këtyre faqeve të reja të kazinove në internet.

Rreth kazinove të reja
Përparësitë e reja të kazinosë

Përparësitë e reja të kazinosë

Ekziston një grup i tërë sitesh kazinosh të mirë-krijuara me një reputacion të madh. Pra, pse dikush dëshiron të bashkohet me një kazino krejt të re për të cilën dihet shumë pak?

Faktori i parë tërheqës është promovime. Në krahasim me homologët e tyre më të vjetër, faqet e reja të kazinove priren të ofrojnë bonuse dhe promovime shumë më konkurruese si një mënyrë për të shpallur ardhjen e tyre në treg dhe duke u përpjekur të largojnë klientët nga djemtë e mëdhenj.

Nga paketat e mirëseardhjes dhe ringarkoni bonuset të regjistroheni dhe bonuse të rrotullimeve falas, platformat e reja zakonisht vendosin shiritin aq lart sa shumë pak kazino të themeluara guxojnë ta përputhen me të. Dhe me shumicën e lojtarëve që i nënshtrohen frikës nga e panjohura, faqet e reja të lojërave i shohin bonuset si mënyra më e mirë për të fituar besimin e lojtarëve të tillë, pasi pranimi për disa nga këto bonuse (p.sh. bonuset e regjistrimit) nuk përfshin një depozitë.

Teknologji e përmirësuar është një veçori tjetër e kazinove të reja. Kush nuk e di që lojërat dhe faqet më të fundit të kazinosë janë ndërtuar duke përdorur teknologjitë më të fundit dhe më miqësore për përdoruesit? Softueri i përdorur nga kazinotë e reja në internet është zakonisht më i shpejtë dhe ofron përvojë më të mirë të lojërave.

Platformat e reja gjithashtu funksionojnë më mirë në të gjitha pajisjet, duke përfshirë smartfonët dhe tabletët. Gjithashtu nuk është befasi të zbulosh se lojërat e ofruara në këto faqe kanë grafikë më të mirë dhe ngarkohen më shpejt. Sigurisht, zhvilluesit e lojërave po bëhen më të shkëlqyeshëm dhe të mprehtë në çdo produkt të ri që krijojnë.

Përparësi të tjera me faqet e reja të kazinosë

Një avantazh tjetër i regjistrimit në një kazino të re në internet është i pakrahasueshëm kujdesit të konsumatorëve standardet. Platformat e njohura të lojërave kanë një numër dërrmues klientësh dhe kjo e bën të vështirë t'i kushtohet çdo lojtari vëmendjen që i nevojitet. Është një skenar krejt tjetër me kazinotë e reja.

Këto ndërmarrje të reja e bëjnë mbështetjen e klientit një përparësi kryesore, duke siguruar që ata të marrin pjesë në çdo pyetje që u del përpara. Kohët e përgjigjes janë zakonisht të shkurtra, duke pasur parasysh se ekipi i tyre mbështetës mund të trajtojë me lehtësi numrin e vogël të klientëve në dispozicion.

Përparësitë e reja të kazinosë
Ofruesit e lojërave në kazinotë e reja

Ofruesit e lojërave në kazinotë e reja

Uebsajtet e reja të kazinove priren të gjejnë një ekuilibër midis lojërave nga zhvilluesit më të njohur dhe ofruesve më të mirë të vendosur. Arsyeja për këtë është tërheqja e lojtarëve që duan të luajnë lojërat e tyre të vjetra të preferuara në platforma të reja dhe atyre që duan të shijojnë lojërat e reja në një kazino të re. Lajmi i mirë është se edhe ofruesit më të vjetër të lojërave ofrojnë lojërat më të freskëta dhe përfitojnë nga teknologjia më e fundit në krijimin e këtyre lojërave.

Sigurisht, çdo ofrues i lojërave dëshiron të mposhtë konkurrencën, dhe kjo është arsyeja pse edhe markat më të vjetra përdorin teknologjitë më të fundit dhe inovacione të nivelit të lartë në krijimet e tyre.

Duke ofruar një gamë të gjerë lojërash nga një gamë e gjerë ofruesish, faqet e reja të kazinove sigurojnë që çdo lojtar të gjejë se çfarë të luajë. Nga lojëra elektronike në lojëra tavoline te letrat, në fakt nuk ka mungesë opsionesh për të zgjedhur.

Ofruesit e lojërave në kazinotë e reja
Përqendrohuni te celularët dhe tabletët

Përqendrohuni te celularët dhe tabletët

Pa dyshim, celularët dhe tabletët janë normalja e re në ditët e sotme, sepse u japin lojtarëve lirinë për të luajtur në lëvizje, një gjë e përshtatshme që të gjithë e duan shumë. Si i tillë, të qenit miqësor me celularin nuk është një opsion për kazinotë e reja. Teknologjia e përdorur në krijimin e këtyre faqeve i bën ato plotësisht të pajtueshme me celularët dhe tabletët. Përveç faktit që lojtarët mund të shijojnë një lojë pa probleme përmes shfletuesit, ekziston edhe opsioni i aplikacionit, që ofrojnë shumica e kazinove të reja.

Në cilëndo mënyrë që një lojtar vendos të shkojë, asgjë nuk mund ta ngadalësojë realisht lojën e tij ose t'i pengojë ata të shijojnë përvojën më të mirë.

Përqendrohuni te celularët dhe tabletët
Rrotullime falas në kazinotë e reja

Rrotullime falas në kazinotë e reja

Përdorimi i kazinove të reja rrotullime falas për të inkurajuar lojtarët të regjistrohen dhe të luajnë pa vënë bast paratë e tyre.

Si çdo lloj bonusi tjetër, është një mënyrë e shkëlqyer për të përgatitur lojtarët për të luajtur për para të vërteta. Me rrotullime falas, lojtarët lejohen të rrotullojnë rrotullat e lojërave elektronike falas. Dhe ndërsa lojtarët përfitojnë nga këto rrotullime falas për të testuar lojërat dhe për të kuptuar se si funksionojnë faqet e reja, ata gjithashtu kanë mundësinë të tërheqin fitimet e tyre, sipas kërkesave të basteve. Rrotullimet zakonisht përdoren në lojëra elektronike të caktuara siç paracaktohet nga kazinoja.

Rrotullime falas në kazinotë e reja
Mënyrat e pagesës në kazinotë e reja

Mënyrat e pagesës në kazinotë e reja

Kompanitë e reja të basteve në internet kujdesen për preferencat e shumicës së lojtarëve, pavarësisht nëse ata preferojnë metoda të pranuara ndërkombëtarisht ose më shumë ato lokale.

Metodat e depozitimit

Sa lehtë mund të depozitojnë para lojtarët e rinj dhe sa metoda të ndryshme depozitimi mbështet kazinoja? Metodat e depozitimit të cilat njihen dhe respektohen globalisht do të japin rezultate më të larta si PayPal, Klarna, Neteller, Skrill, Transfertë bankare dhe paysafecard.

Kazinove me fokus të ngushtë gjeografik në vend të kësaj do t'u jepen rezultate më të larta nëse metodat e depozitimit të mbështetjes përshtaten me rajonin e tyre të fokusit. Disa shembuj të kësaj do të ishin Trustly në Suedia dhe Gjermania, LinePay in Tajlandë, WeChatPay në Kinë dhe Boku.

Metodat e tërheqjes

Opsionet e ndryshme të tërheqjes dhe kufiri i tërheqjes së ofruesve të ndryshëm të pagesave do të konsiderohen gjithashtu me kujdes kur shqyrtohen faqet e reja të kazinosë. Të kesh metoda të besueshme të tërheqjes për kazinotë në internet si PayPal, Trustly, Qiwi, Boku vetëm për të përmendur disa, është një aspekt po aq i rëndësishëm për lojtarët e rinj.

Mënyrat e pagesës në kazinotë e reja
Zgjedhja e lojërave në kazinotë e reja në internet

Zgjedhja e lojërave në kazinotë e reja në internet

Ashtu si bizneset e tjera, kazinotë online duhet të diferencohen dhe të gjejnë vendin e tyre në treg. Një metodë për ta bërë këtë është duke ofruar një numër të madh lojërash brenda një vertikale specifike loje. Disa kazino të reja mund të përqendrohen në Keno dhe të tjera mund të përqendrohen në lojëra elektronike, kazino celulare, kazino live ose bingo. Mbani një vëzhgim për kazinotë që hapen brenda zonës së interesit tuaj.

Zgjedhja e lojërave në kazinotë e reja në internet
Zhvilluesit e lojërave në kazinotë e reja

Zhvilluesit e lojërave në kazinotë e reja

Ofruesit e programeve kompjuterike ose prodhuesit e lojërave janë një pjesë thelbësore e zinxhirit të vlerës brenda kazinove në internet. Ata zhvillojnë lojëra të pëlqyera nga kumarxhinjtë në mbarë botën. Kur shqyrtojmë kazinotë e reja, ne gjithmonë shikojmë se cilët ofrues të ndryshëm softuerësh janë të lidhur me faqet e reja të kazinove në internet. Zhvilluesit më të rëndësishëm dhe më të respektuar dhe më të kërkuar të lojërave janë Microgaming, NetEnt, Evolution.

Zhvilluesit e lojërave në kazinotë e reja
Si i identifikojmë kazinotë më të mira?

Si i identifikojmë kazinotë më të mira?

Kazinotë e reja në internet po marrin përsipër skenën e lojërave me shpejtësi, duke sjellë me vete një larmi karakteristikash të reja. Çdo lojtar serioz i kazinosë duhet të jetë i hapur për të luajtur në çdo kazino që premton më të mirën. Identifikimi i kazinosë më të mirë kërkon objektivitet dhe një mendje të hapur. Si mund të identifikojë një lojtar kazinonë më të mirë në internet? Këtu është një listë e parametrave kryesorë të konsideruar.

 • Shumëllojshmëri lojërash: Përpara se të zgjedhë një kazino në internet, çdo lojtar i zgjuar duhet të jetë i etur për të eksploruar bibliotekën e kazinosë. Idealisht, kazinoja më e mirë duhet të ketë një shumëllojshmëri lojërash nga ofrues të shquar softuerësh.
 • Statusi i Licencimit: Me qindra kazino që hyjnë në peizazhin e lojërave, statusi i licencimit të kazinosë duhet të jetë një faktor vendimtar kryesor. Për më tepër, kjo do të thotë të sigurohet që kazinoja të jetë e regjistruar nën një juridiksion të besueshëm.
 • Bonuset dhe promovimet: Bonuset vijnë në shumë forma. Një lojtar i ri duhet të jetë i etur për të zgjedhur një kazino që ofron shpërblime bujare që shtrihen përtej paketës së mirëseardhjes. Disa nga këto stimuj përfshijnë bonusin e rrotullimeve falas, bonusin e ringarkimit dhe bonuset pa depozitim.
 • Pagesa të shpejta: Kohët e përpunimit të pagesave ndryshojnë në varësi të T&C të kazinosë. Operatorët e kazinosë e kuptojnë se shumica e lojtarëve duan të kenë fitimet e tyre sapo të arrijnë të mëdha. Për fat të mirë, kazinoja më e mirë mund të garantojë një tërheqje në kohë.
Si i identifikojmë kazinotë më të mira?
Përfitimet e të luajturit në faqet e reja të kazinosë

Përfitimet e të luajturit në faqet e reja të kazinosë

Konkurrenca në industrinë e lojërave të fatit në internet është një nga më të ashpërt. Që faqet e reja të kazinosë të kenë sukses, duhen burime të pakrahasueshme. Niveli i të menduarit të ri krijues së bashku me teknologjinë më të fundit i kanë bërë faqet e reja të kazinove shumë të njohura. Shumë kumarxhinj i pëlqejnë faqet e reja të kazinove më shumë se ato më të vjetrat. Nëse nuk i keni provuar ende faqet e reja të kazinosë, hidhini një sy këtyre përfitimeve kryesore:

 1. Tema: Të gjitha sajtet e reja shpesh kanë tema të reja të këndshme me një nivel të lartë kreativiteti dhe detaje të bashkangjitura.
 2. Grafika: Dizajnerët kanë shpenzuar orë të pafundme për të krijuar këtë dizajn që do të shpërthejë zhurmën dhe do të bëhet historia e ardhshme e suksesit në internet.
 3. Teknologjia: Faqet e reja të kazinove janë ndërtuar gjithmonë në teknologjinë dhe platformat më të fundit që e bëjnë përvojën e lojërave të qetë dhe më të mirë në krahasim.
 4. Miqësia ndaj përdoruesit: Gjithçka është e planifikuar dhe e menduar shumë mirë, gjë që e bën navigimin dhe lojën të lehtë për t'u trajtuar.
 5. Software: Kur lëshohet një faqe e re kazinoje, menaxherët e produkteve të kazinosë sapo kanë përfunduar muajt e punës së palodhur për të mbyllur marrëveshjet me të gjitha më të fundit dhe ofruesit më të njohur të softuerit të lojërave të kazinosë.
 6. Lojëra: Inventari i lojërave të kazinosë bazohet në tendencat më të fundit dhe të dhënat e përdoruesve, gjë që i bën faqet e reja të kazinove një mjet më të madh argëtimi.
 7. Tregtarët e drejtpërdrejtë: Tregtarët e drejtpërdrejtë së bashku me teknologjinë më të fundit kanë krijuar lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë që janë tepër argëtuese me variacionet e lojërave klasike dhe spin off-et në ruletë për të përmendur disa.
 8. Pagesat: Depozitat dhe tërheqjet funksionojnë pa probleme kur bashkoheni në një kazino të re. Kuletat elektronike përditësohen dhe transfertat bankare të menjëhershme bëhen gjithnjë e më të zakonshme në tregjet e vendosura.
 9. Mbështetje: Kazinotë e reja nuk mund të mbijetojnë me mbështetje të keqe. Organizatat mbështetëse janë të pajisura me teknologjinë më të fundit dhe ndërfaqet e komunikimit. Ju mund të prisni motivim të lartë në mesin e stafit dhe kohë të shkurtra të trajtimit.
 10. Mesimet e mesuara: Njerëzit që qëndrojnë pas një kazinoje të re janë gjithmonë profesionistë me përvojë që kanë nxjerrë mësime nga puna në kazino të tjera në internet. Këta individë zgjodhën të largoheshin për të krijuar diçka më të mirë, një dëshirë që ndonjëherë realizohet.
Përfitimet e të luajturit në faqet e reja të kazinosë
A duhet të luajnë kumarxhinjtë në kazinotë më të reja?

A duhet të luajnë kumarxhinjtë në kazinotë më të reja?

Kalimi në një kazino të re vjen me emocione unike. Së pari, është një mundësi për të eksploruar ofertat dhe veçoritë më të fundit. Kumarxhinjtë që nuk duan të heqin dorë nga kazinotë e vjetra, humbasin shumë paketat ekskluzive të mirëseardhjes, disa prej të cilave nuk kërkojnë një depozitë.

Ofertat si rrotullimet falas janë një mënyrë e shkëlqyer për të provuar lojëra të reja përpara se të vendosni para të vërteta në një platformë të re bastesh. Bonuset dhe promovimet nuk janë përfitimet e vetme të të luajturit në faqet e reja të kazinosë. Faqet e internetit janë krijuar posaçërisht për ta bërë më të lehtë navigimin me teknologjitë më të fundit në industrinë e lojrave. Aventura e lojërave të fatit nuk ka qenë kurrë më e këndshme me prezantimin e protokolleve të sigurisë dhe shpërblimeve tërheqëse.

Kushdo që kërkon lojëra të reja me oferta speciale duhet të ketë një llogari me një kazino të re. Nuk ka vend më të mirë se një kazino e lançuar së fundmi për të shijuar lojëra falas. Është e mundur të rrotulloheni dhe të fitoni me lojëra falas. Komuniteti i lojërave ka ndryshuar me kalimin e kohës, prandaj faqet më të fundit të basteve po i lejojnë lojtarët të përdorin bonuse në mënyrë që të provojnë sa më shumë lojëra të jetë e mundur. Kjo është një praktikë e nevojshme për këdo që dëshiron të zotërojë teknika të ndryshme të lojës së lojrave në internet.

Për më tepër, kazinotë më të reja përfshijnë vetëm mënyra të besueshme të pagesës për të siguruar që të dhënat financiare të klientit të mbrohen nga mashtrimi. Prandaj, është e sigurt të luash kumar me para të vërteta në një platformë të re dhe të ligjshme bastesh.

Të apasionuarit pas kazinove zakonisht kanë faqet e tyre të preferuara të basteve. Por pse t'i përmbahemi një platforme të vjetër kur ato emocionuese hapen çdo ditë? Faqet e reja të kazinosë i shërbejnë një audiencë moderne dhe vijnë me veçoritë dhe përfitimet më inovative. Shumë lojtarë shqetësohen për t'u bashkuar me një kazino të re, kryesisht sepse janë të shqetësuar për mashtrimin. Por nuk është e vështirë të gjesh një faqe interneti të ligjshme. Faqet e internetit krahasuese ndihmojnë për të kursyer kohë kur zgjidhni një kazino të re dhe performancën e saj.

A duhet të luajnë kumarxhinjtë në kazinotë më të reja?
Siguria në kazinotë e reja në internet

Siguria në kazinotë e reja në internet

Shumë njerëz hezitojnë të depozitojnë para në faqet e reja të kazinove pasi kanë dëgjuar disa histori të tmerrshme. Por me njohuritë e duhura, nuk ka nevojë të shqetësoheni. Gjëja e parë që duhet të kontrolloni përpara se të regjistroheni në një kazino të re është nëse operatori është i licencuar nga rregullatorë të njohur.

Autoritete të tilla përfshijnë Komisioni i lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar, Autoriteti i Lojërave të Maltës, Komisioni i Lojërave të Fatit të Gjibraltarit, Komisioni i Kontrollit të Lojërave të Fatit Alderney, eCOGRA, dhe juridiksione të tjera të lojërave. Licenca shfaqet në fund të faqes. Për verifikim të mëtejshëm, është mirë të kontrolloni numrin e licencimit nga faqja e internetit e komisionit të lojërave të fatit. Certifikata SSL duhet të jetë e pranishme për të mbrojtur të dhënat personale dhe informacionin financiar.

Sigurohuni që të luani gjithmonë me përgjegjësi!

Siguria në kazinotë e reja në internet

Në të kaluarën, nuk kishte shumë kazino online që lejonin lojtarë nga Shqipëria. Por së fundmi, disa kazino krejt të reja janë hapur dhe kanë filluar të marrin lojtarë nga Shqipëria. Kështu, pavarësisht nga një ndalim ekzistues për lojërat e fatit në internet, disa kazino me reputacion të lartë në internet janë të përgatitura për të pranuar lojtarë nga Shqipëria. Ky është një lajm i mirë për lojtarët që i dinë të gjitha pasojat dhe mund të kënaqen duke luajtur në kazinotë e reja të huaja në internet.

Section icon
Kazino të reja në Shqipëri

Kazino të reja në Shqipëri

Edhe pse nuk ka qenë gjithmonë kështu, bixhozi është ende një argëtim i përhapur. Qindra operatorë të huaj kazinoje janë të etur të pranojnë shqiptarë pavarësisht censurës. Lojtarët shqiptarë tani mund të luajnë lojërat e tyre të preferuara të kazinosë në çdo vend kazino e re në internet. E tëra çfarë ata duhet të bëjnë është të kuptojnë se si të gjejnë një faqe interneti me reputacion për t'u regjistruar.

Një kazino mund të konsiderohet e sigurt vetëm kur është e licencuar dhe e rregulluar nga një agjenci me reputacion. Autoritetet ndërkombëtare të lojërave sigurojnë licenca vetëm për operatorët që ndjekin ligjet e lojërave të fatit dhe i trajtojnë klientët me drejtësi dhe respekt. Malta, MB dhe Suedia janë shembuj të mirë të juridiksioneve me rregullore të forta të lojërave.

Kazino të reja në Shqipëri
Historia e lojërave të fatit në Shqipëri

Historia e lojërave të fatit në Shqipëri

Që nga viti 1924, kumari është parë si i paligjshëm dhe imoral në Shqipëri. Ndalimi i lojërave të fatit u hoq në vitin 1992 kur erdhi në pushtet administrata e parë jokomuniste. Shumica e bizneseve në vend ishin kazino me bazë tokësore, libra sportive dhe llotari. Edhe kompanitë ndërkombëtare u lejuan të ofrojnë shërbime të lojrave në vend.

Bixhozi në ditët e para

Kur Shqipëria lejoi të gjitha llojet e kazinove në tokën e saj në vitin 1992, ishte një lehtësim masiv për popullsinë që pëlqente të luante bixhoz. Megjithatë, më shumë se 2000 ofrues të shërbimeve të lojërave në hije u zbuluan pas një serie inspektimesh në mbarë vendin.

Pavarësisht ligjeve aktuale të lojërave të fatit, qeveria vendosi të kryejë aksionin mbarëkombëtar Fund of Insanity midis 2013 dhe 2015. Si rezultat, rreth 1150 makineri lojërash u sekuestruan, 40 pronarë kazinoje u akuzuan dhe 6500 operacione të lojërave të fatit iu nënshtruan mbylljes dhe në - inspektim në thellësi.

Në vitin 2013, Shqipëria goditi bastet e paligjshme. Gjatë gjithë operacionit dyvjeçar, u mbyllën 1500 objekte të paligjshme të lojërave. Meqenëse nuk u duhej më të shqetësoheshin për shkeljen e ligjit, kumarxhinjtë vendas janë bërë më të interesuar për kazinotë në internet. Vende të shumta offshore pushtuan menjëherë tregun shqiptar të lojërave pasi vunë shërbimet e tyre në dispozicion të vendasve.

Historia e lojërave të fatit në Shqipëri
Lojërat e fatit në Shqipërinë e sotme

Lojërat e fatit në Shqipërinë e sotme

Kumari tashmë është rreptësisht i ndaluar në Shqipëri duke filluar nga viti 2019. Për shkak të ndalimit, Shqipëria nuk ka faqe të autorizuara të kazinove në internet. Për më tepër, vetëm destinacionet turistike lejohen të kenë kazino me bazë tokësore.

Nuk ka asnjë tregues që rregulloret e lojërave në internet do të ndryshojnë së shpejti. ISP-të bllokojnë dhe ndalojnë kazinotë e huaja në internet. Prandaj, është e vështirë për lojtarët lokalë t'i qasen pa mjete shtesë si VPN.

Operatorët e huaj përpiqen të synojnë vendasit, por ata hasin kufizime të ISP. Përveç kësaj, lojtarët vendas kanë akses të kufizuar në faqet e internetit të kazinove të huaja. Mbrojtja e lojtarëve është thelbësore kur luani lojëra kazino në internet, veçanërisht nëse dikush po e bën këtë nga një komb që nuk i mbështet qytetarët e tij në përpjekje të tilla. Për këtë arsye, shqiptarët duhet të regjistrohen në kazinotë e besueshme që ofrojnë shërbime alternative për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve. Auditorët e pavarur si eCOGRA i publikojnë këto programe. Kompania e testimit është një ofrues i akredituar dhe i mirënjohur i shërbimit ADR.

E ardhmja e kazinove të reja në Shqipëri

Zyrtarët shqiptarë janë zotuar të rishikojnë rregulloret e vendit të lojërave në mënyrë që të mund të konkurrojë ndërkombëtarisht. Megjithatë, nuk është ende e qartë se si do të ndryshonte legjislacioni që rregullon lojërat në internet. Telefonat celularë përdoren nga më shumë se gjysma e lojtarëve të kazinove në Shqipëri. Shumica e faqeve të internetit janë të optimizuara për pajisje celulare nëse Shqipëria vendos të rregullojë kazinotë e lojërave të fatit në internet. Si rezultat, lojërat në kafenetë kibernetike dhe kompjuterët personalë ndoshta do të bëhen të vjetruara.

Lojërat e fatit në Shqipërinë e sotme
A janë të ligjshme kazinotë në Shqipëri?

A janë të ligjshme kazinotë në Shqipëri?

Pavarësisht nevojës për një strukturë ligjore më të fortë, Ligji trajtoi sistemin tatimor vetëm duke e kaluar nga "fiks" në "për aktivitet", dhe ai mandatoi Autoritetin e Sigurisë së Lojërave të Fatit (GSA) të udhëheqë luftën kundër lojërave të fatit në internet në det të hapur.

Legjislacioni i lojërave të fatit në Shqipëri

Kazinotë online as nuk janë të rregulluara dhe as të lejuara në Shqipëri. Sidoqoftë, ekzistojnë tre ligje kryesore në lojërat. Ligji Nr. 10 033/2008 prezantoi një kushtetutë të re nga Kuvendi i Shqipërisë në vitin 2008. Llotaria kombëtare, bingo, gara dhe bastet sportive janë të gjitha subjekt i kufizimeve ligjore. Ky legjislacion vendosi gjithashtu udhëzime për kazinotë online. GMU kërkohet nga ligji për lojërat që të mbikëqyrë të gjitha operacionet e kazinosë dhe tatimet e lidhura me to. Sipas tabelave të publikuara, kazinotë tatohen.

Ligji nr. 155/2015, përveç nxjerrjes jashtë ligjit të lojërave të fatit interaktiv, vendos edhe rregulla shtesë, si zbatimi i Sistemit Qendror të Monitorimit Online, i cili lidh të gjitha makineritë elektronike të lojërave me një platformë të vetme për vlerësimin e tyre dhe llogaritjen e taksave. Për më tepër, me përjashtim të kazinove me bazë tokësore, ligji përcakton një normë tatimore të sheshtë prej 15% të xhiros mujore të lojërave të fatit dhe 3% në vit për të gjitha produktet e basteve.

Parlamenti miratoi ligjin nr. 75/2018 për lojërat e fatit për të nxjerrë jashtë ligjit të gjithë bastebërësit fizikë, përveç atyre në zonat e njohura turistike. Ai filloi të funksionojë në janar 2019. Legjislacioni gjithashtu ndalon të gjitha lojërat interaktive ose online. Lotaria kombëtare është i vetmi lloj kumari i lejuar me ligj në mbarë vendin.

Aktet e basteve në Shqipëri

Aktualisht nuk ka ligje që rregullojnë biznesin e kazinove në internet në Shqipëri. Megjithatë, duke qenë se nuk ka kazino online të licencuar në Shqipëri, lojtarët e fatit që duan të rrezikojnë do të duhet të hyjnë në kazinotë e huaja online që pranojnë lojtarë nga Shqipëria. Qeveria bën një punë të shkëlqyer për të bllokuar faqet ndërkombëtare të lojërave të fatit, por nuk ka një ligj aktual që ndalon lojtarët shqiptarë të vizitojnë faqet e huaja të kazinove.

Ekziston ende një moshë minimale ligjore për lojërat e fatit 18 vjeç dhe pavarësisht të gjitha elementeve dhe detajeve të ndalimeve të lojërave të fatit në Shqipëri, lojtarët nga Shqipëria nuk arrestohen për të luajtur online.

A janë të ligjshme kazinotë në Shqipëri?
Lojërat e preferuara të lojtarëve shqiptarë

Lojërat e preferuara të lojtarëve shqiptarë

Një shumëllojshmëri e gjerë lojërash është gjithashtu thelbësore sepse, për momentin, shqiptarët që duan të vënë bast duhet të udhëtojnë në vende turistike për të zbuluar lojërat e tyre të preferuara. Megjithatë, ekziston një përzgjedhje e gjerë e lojërave të reja kazino të disponueshme në internet. Për më tepër, shumica e kazinove në internet fokusohen në ofrimin e kategorive të shumta të lojërave dhe jo vetëm një.

lojëra elektronike

Kumari me automat është lloji më i zakonshëm i lojërave të fatit në kazinotë tradicionale. Megjithatë, popullariteti i pokerit në internet mes lojtarëve shqiptarë sugjeron një të ardhme premtuese.

Për shkak të mundësisë për të fituar të mëdha duke vendosur vetëm një bast të vogël, lojërat elektronike mund të jenë magjepsëse. Shumica lojëra elektronike në internet kanë fotografi dhe zhurma që kontribuojnë në vlerën e tyre argëtuese. Shumica e lojtarëve të rinj nuk duan të rrezikojnë shumë para në asnjë lojë fati në favor të lojërave elektronike.

Bingo

Loja luhet rregullisht në të gjithë Shqipërinë, ku më e pëlqyera është TeleBingo sepse shfaqet në televizion. Përveç kësaj, kombi është shtëpia e sallave të shumta bingo me licenca.

Poker

Në faqet e reja të kazinove online në Shqipëri, pokeri është i përhapur. Në veçanti, kjo vlen për video poker. Loja është mjaft konkurruese dhe kërkon aftësi të ndryshme dhe teknika solide të lojës. Arsyeja kryesore që është kaq e pëlqyer është se është konkurruese.

Bakarat

Një lojë tjetër e njohur me letra mes qytetarëve shqiptarë është baccarat. Thelbi i lojës është shumë tërheqës për shumë në shumë mënyra. Tregtari, lojtari ose një lojtar tjetër mund të mbështeten në këtë lojë letrash për një shans për të fituar. Sa më afër letrave të shpërndara janë nëntë, përcakton se kush fiton.

Craps

Një nga më emocionueset lojëra me zare në kazinotë e reja në internet ne shqiperi eshte mut. Kërkesa e vetme për të luajtur është një lojtar që hamendëson numrin që do të zbulohet pas një rrotullimi. Është një lojë fati të pastër, prandaj është kaq e pëlqyer.

Lojërat e preferuara të lojtarëve shqiptarë
Bonuset e reja të njohura të kazinove në Shqipëri

Bonuset e reja të njohura të kazinove në Shqipëri

Kazinotë e shumta online në Shqipëri ofrojnë lojtarë bonuse të ndryshme ekskluzive, duke përfshirë bonuset, ofertat dhe promovimet. Megjithatë, nuk duhet të shqetësohet, pasi shumë kazino online ofrojnë shqipen si një opsion gjuhësor dhe u ofrojnë lojtarëve një gamë të gjerë bonusesh dhe shpërblimesh në para.

Bonus i mirëseardhjes

Këto janë bonuse të mirëseardhjes për klientët e rinj të kazinosë. Markat e reja të kazinove në Shqipëri po përdorin këtë nxitje për të tërhequr klientë të rinj. Këto përfitime janë fantastike pasi u ofrojnë lojtarëve më shumë fonde për të filluar të luajnë lojëra kazino.

Bonusi i depozitave

Rifresko bonuset janë të disponueshme vetëm për lojtarët që janë regjistruar më parë në një kazino dhe dëshirojnë të luajnë përsëri atje. Për t'i joshur ata, kazinoja mund të dyfishojë depozitën e tyre të parë deri në një shumë të caktuar. Bonuset e ringarkimit janë tërheqëse për lojtarët e rregullt që bëjnë depozita çdo dy javë.

Programet VIP & Besnik

Me një program besnikërie ose VIP, sa më shumë individë të luajnë, aq më shumë pikë, para ose çmime mund të fitojnë. Megjithëse çdo program VIP ka një strukturë paksa të dallueshme, përdoruesit përparojnë nëpër nivele dhe marrin përfitime bazuar në atë se sa shpesh dhe gjerësisht luajnë.

Bonuset e reja të njohura të kazinove në Shqipëri
Mënyrat e pagesës në kazino në Shqipëri

Mënyrat e pagesës në kazino në Shqipëri

Lojtarët shqiptarë kanë akses të kufizuar në kazinotë online dhe operatorët vëzhgohen nga afër nga autoritetet shqiptare, të cilat mund t'i kufizojnë ata nëse zbulohet se u shërbejnë lojtarëve nga ai komb. Lojtarët këshillohen të përfshihen me kujdes në lojërat e fatit në internet, por kjo nuk është gjithmonë e mundur. Përveç kësaj, lojtarët nga Shqipëria nuk mund të përdorin mënyra pagese që depozitojnë para në llogaritë e tyre bankare lokale.

Për shqiptarët, kriptovaluta është alternativa më e mirë. Me pagesat në kriptomonedhë, autoritetet nuk kanë asnjë shans për të zbuluar identitetin e lojtarit. Teknologjia Blockchain garanton anonimitet dhe konfidencialitet të plotë kur luani lojëra kazino në internet me para të vërteta.

Kuletat elektronike dhe kartat e dhuratave me parapagesë janë zgjidhje të tjera praktike. Këta shërbejnë si ndërmjetës dhe mbajnë privat informacionin bankar të lojtarëve. Skrill, Neteller, WebMoney dhe EcoPayz janë kuletat kryesore elektronike.

Lojtarët po kërkojnë një shumëllojshmëri të gjerë të tërheqjes dhe opsionet e depozitave nga ofruesit e tyre të preferuar të kazinove në internet. Faqet e reja të kazinove që pranojnë lojtarë shqiptarë nuk janë të mangët në këtë drejtim. Disa zgjedhje bankare janë në dispozicion të lojtarëve, duke përfshirë disa nga më të pëlqyerat, kartat e kreditit dhe debitit, transfertat bankare dhe shërbime të njohura të portofolit elektronik si Neteller dhe Skrill.

Mënyrat e pagesës në kazino në Shqipëri
Gjuhët në kazinotë e reja shqiptare

Gjuhët në kazinotë e reja shqiptare

Shqipja është një gjuhë indo-evropiane që një përqindje e vogël e shqiptarëve etnikë e flasin në Shqipëri dhe në vende të tjera të Ballkanit jugor. Konsiderohet si një izolim gjuhësor. Kjo tregon se asnjë gjuhë e ndryshme nuk ka një paraardhës të përbashkët me të.

Për më tepër, kazinotë e tjera në internet ofrojnë një larmi gjuhësh, duke u dhënë lojtarëve më shumë opsione. Shumica e faqeve të reja të lojërave të fatit që shfaqin gjuhën shqipe kanë gjithashtu një përzgjedhje të konsiderueshme lojërash që përfshin tituj të nivelit të lartë nga zhvillues të njohur si NetEnt dhe Playtech. Për më tepër, shumica e këtyre kazinove të fundit në internet janë miqësore me celularin, duke i lejuar folësit shqiptarë të aksesojnë lojërat e tyre të preferuara kudo që janë.

Gjuhët në kazinotë e reja shqiptare
Si i zgjedhim kazinotë e reja më të mira shqiptare

Si i zgjedhim kazinotë e reja më të mira shqiptare

Ne gjithmonë konfirmojmë se të gjitha kërkesat më të rëndësishme për lojtarët janë të kënaqur përpara se të shtojmë faqet e reja të kazinosë në bazën tonë të të dhënave. Ne kemi punuar në industrinë e lojërave të fatit në internet për shumë vite, kështu që i dimë shqetësimet e lojtarëve. Por, sigurisht, ka raste kur një person do të zgjedhë kazinotë e reja më të mira në internet bazuar në një parametër të veçantë.

Shumëllojshmëria e lojërave

Kazinotë e pakta lokale me bazë në tokë paraqesin një përzgjedhje të kufizuar të automatëve dhe tavolinave të lojërave. Megjithatë, për shkak të komoditetit të tyre, kazinotë tona ndërkombëtare në internet pranojnë lojtarë nga Shqipëria dhe u ofrojnë atyre një përzgjedhje të gjerë prej më shumë se 1000 lojëra elektronike nga zhvilluesit më të mirë të softuerit.

Shpërblime të mahnitshme

Oferta të shumta mbresëlënëse, si bonuset e ringarkimit, rrotullimet falas, bonuset unike pa depozite dhe përfitimet e besnikërisë, mund të gjenden në kazinotë më të mira në internet në Shqipëri. Megjithatë, lojtarët nuk duhet të harrojnë kurrë se çdo bonus që ata zgjedhin vjen me disa kërkesa bastesh.

Ofruesit kryesorë të softuerit

Ofruesit e nivelit më të lartë si Evolution Gaming, Microgaming, NetEnt, ose 12 Gaming prodhojnë lojëra elektronike dhe lojëra të tjera për kazinotë online të nivelit më të lartë, të cilët janë emra të njohur në industri. Ata janë të njohur në të gjithë industrinë e kazinosë për drejtësinë, sigurinë dhe përsosmërinë e lojërave të tyre. Për më tepër, ndërsa gjithnjë e më shumë lojtarë vendosin baste duke përdorur pajisjet e tyre celulare sot, pothuajse çdo kazino online që ofron Shqipëria ka një faqe interneti moderne, miqësore me celularin.

Menyra pagese

Jo të gjitha kazinotë online pranojnë opsione të ndryshme depozitash në Shqipëri. Prandaj, do të ishte më mirë që lojtarët të kishin sa më shumë mundësi. Me ndihmën e këtij motori filtri, lojtarët mund të gjejnë kazinotë më të reja në internet në Shqipëri që pranojnë çdo metodë të veçantë depozitimi që individët duan të përdorin. Lojtarët do të zbulojnë kazinonë e re ideale në internet në këtë mënyrë.

Shërbimi ndaj klientit

Ndihma ndaj klientit është një nga faktorët më të rëndësishëm në përcaktimin e kazinosë së re më të mirë online në Shqipëri. Lojtarët mund të kenë pyetje për depozitat, lojëra të veçanta dhe më shumë. Kazinotë kryesore shqiptare në internet në faqen tonë të internetit ofrojnë shumë mënyra për të kontaktuar me to, duke përfshirë një funksion bisede 24/7, adresat e emailit dhe numrat e telefonit. Përveç kësaj, ka një numër pa pagesë për disa prej tyre.

Si i zgjedhim kazinotë e reja më të mira shqiptare

FAQ

Gjithçka që duhet të dini për kazinotë

Pse lojtarët duhet të provojnë kazino të reja në internet?

Shumica e kazinove të reja në internet shfaqin lojërat më të fundit të kazinosë nga ofruesit e njohur të programeve kompjuterike. Kumarxhinjtë kanë gjithashtu një shans për të shijuar promovime të jashtëzakonshme. Këto platforma ofrojnë promovime për lojtarët e fatit për të zgjeruar bazën e tyre të përdoruesve. Përveç kësaj, faqet e fundit të internetit të lojërave të fatit u mundësojnë lojtarëve të shijojnë përvoja të reja, unike.

Si mund të zgjedhin lojtarët kazinotë e reja më të mira në internet?

Për të zbuluar kazinotë e reja të shkëlqyera në internet, lojtarët duhet të marrin në konsideratë faktorë të ndryshëm si p.sh. miqësia me celularin, siguria, bonuset e mirëseardhjes, katalogu i lojërave dhe termat dhe kushtet e platformës.

Cilat janë lojërat më të mira të kazinosë për të luajtur në internet?

Më së shumti lojëra emocionuese të kazinosë në internet për të luajtur përfshijnë lojëra elektronike, keno, craps, blackjack, ruletë dhe poker. Kumarxhinjtë me para të vërteta duhet të jenë strategjikë kur zgjedhin një lojë të re kazino për të luajtur. Për ta, nuk ka të bëjë vetëm me emocionin, por edhe me paratë që do të fitojnë në fund të çdo sesioni të lojërave të fatit.

Cilat metoda mund të përdorin lojtarët për të depozituar para?

Ka metoda të ndryshme depozitimi që lojtarët t'i përdorin për të financuar llogaritë e tyre të kazinosë në internet. Shumica e faqeve të reja të lojërave të internetit i specifikojnë ato. Ato gjithashtu përcaktojnë kushtet që duhet të plotësojë për të përdorur çdo opsion depozitimi dhe kohën e përpunimit.

A është e sigurt për kumarxhinjtë të luajnë në kazinotë e reja në internet?

Po. Faqet e reja të basteve në internet përdorin kriptim të nivelit të lartë SSL për të siguruar që financat dhe të dhënat personale të anëtarëve të tyre janë të sigurta. Strategji të tjera që përdorin këto site lojërash fati për të garantuar sigurinë përfshijnë:

 • Vendosja e kufizimeve për depozitimin dhe tërheqjen.
 • Ndalimi i lojtarëve për të ndarë llogaritë e tyre.
 • Krijimi i sistemeve të sigurta të hyrjes.

A mund të ndalojnë lojtarët kazinotë e reja në internet?

Po. Supozoni se një lojtar shkel rregullat ose kushtet e një platforme të re specifike të lojërave të fatit. Në atë rast, kazinoja në internet mund të mbyllë llogarinë e tyre dhe t'i ndalojë hyrjen në faqen e tyre në të ardhmen.

Nëse një lojtar ka një problem apo ankesë, çfarë duhet të bëjë?

Lojtarët duhet të kontaktojnë ekipin e shërbimit të klientit të kazinosë së tyre të re në internet sa herë që kanë një ankesë ose problem. Këto platforma të fundit të lojërave ofrojnë mbështetje të pakrahasueshme për të krijuar një reputacion të shkëlqyer dhe për të garantuar kënaqësinë e klientit.

Kur mund të tërheqin lojtarët pagesat e tyre në kazinotë e reja në internet?

Shumica e platformave të reja të lojërave të fatit në internet i lejojnë lojtarët tërhiqni paratë e tyre me lehtësinë e tyre. Ata duhet të nisin procesin dhe të presin miratimin dhe verifikimin e kërkesës për tërheqje.

A mund të ndalojnë kazinotë e reja në internet lojtarët për të fituar shumë?

Jo. Këto platforma të lojërave të fatit nuk kanë problem me lojtarët e fatit që fitojnë shumë. Ata ofrojnë lojëra të ndershme dhe nxjerrin masa për të parandaluar manipulimet. Në këtë mënyrë, çdo lojtar merr atë që meriton, bazuar në fatin e tij ose sa mirë i ka zotëruar lojërat e kazinosë.

Cila është përqindja e pagesës në kazinotë e reja në internet?

Përqindja e pagesës i referohet normës së një faqe interneti të re të lojërave të fatit që paguan fitimet kundrejt depozitave të parave që bëjnë kumarxhinjtë. Ai ndryshon nga një platformë në tjetrën dhe tregon shanset e një lojtari për të fituar kur luan kumar në një kazino specifike në internet. Faqet më të preferuara të lojërave të fatit kanë një përqindje pagese prej 95% ose më shumë.

Kush duhet të paguajë në kazinotë e reja në internet?

Lojtarët kumar me para të vërteta në kazinotë online janë ata që duhet të depozitojnë në llogaritë e tyre të kazinosë online. Ata duhet të zhvillojnë strategji fituese dhe të zotërojnë lojërat që luajnë në mënyrë që të mos humbasin paratë e tyre.

Ku mund të gjejnë entuziastët e lojërave të fatit sot kazinotë e reja të renditura më të mira në internet?

Kumarxhinjtë e interesuar për kazinotë e reja më të mira në internet duhet të përdorin CasinoRank ©, ku ka një koleksion masiv prej tyre.

A do të përballen lojtarët me ndonjë pasojë ligjore nëse luajnë kumar në internet në Shtetet e Bashkuara?

Rregullat që rregullojnë lojërat e fatit në internet në SHBA ndryshojnë nga shteti në shtet. Megjithatë, është e pamundur që lojtarët e fatit të arrestohen ose të penalizohen për lojërat e kazinosë në internet.