Blackjack

Statistikat tregojnë se blackjack është ndër lojërat më të përhapura të tavolinës së kazinosë që luhen sot nga entuziastët e lojërave të fatit. Është një lojë tepër popullore.

Ne kemi mbledhur një listë të kazinove të reja cilësore dhe të besueshme ku mund të luani blackjack sa herë të dëshironi. Sigurisht, ne i këshillojmë të gjithë klientët tanë që të marrin disa informacione rreth lojës dhe të mësojnë se si luhet përpara se të vendosin një bast. Paratë dhe të dhënat tuaja personale janë të sigurta me këto sajte.

Blackjack
Luaj Blackjack në disa nga kazinotë më të mira të reja sot
Luaj Blackjack në disa nga kazinotë më të mira të reja sot

Luaj Blackjack në disa nga kazinotë më të mira të reja sot

Kënaquni duke luajtur blackjack në kazinove të reja që ofrojnë disa nga lojërat më të fundit blackjack dhe kanë teknologjinë më të mirë për të përmirësuar përvojat tuaja.

Luaj Blackjack në disa nga kazinotë më të mira të reja sot
Historia e Blackjack

Historia e Blackjack

Si një entuziast i blackjack-ut, kushtojini vëmendje historisë së lojës. Ende nuk është e qartë se nga e ka origjinën loja e tavolinës. Megjithatë, studiues të panumërt kanë deklaruar se për herë të parë është luajtur në kazino të ndryshme franceze në vitet 1700. Ekziston gjithashtu një teori që pajtohet se romakët ishin njerëzit e parë që luajtën Blackjack. Në atë kohë, ata përdornin vetëm blloqe druri që kishin numra të ndryshëm mbi to. Në këtë teori, romakët portretizohen si njerëz, prirja e të cilëve për lojërat e fatit ishte e pamatshme, por nuk ka asnjë provë për ta mbështetur këtë. Njerëzit besojnë se kolonialistët francezë ndihmuan në përhapjen e blackjack-ut në pjesë të ndryshme të Amerikës së Veriut.

Historia e Blackjack
Bonus pa depozite Blackjack në kazinotë e reja

Bonus pa depozite Blackjack në kazinotë e reja

Një bonus pa depozite është mënyra më e mirë për ta provuar kazinove të reja kur doni të luani blackjack. Ju do ta merrni atë sapo të regjistroheni si anëtar i një kazinoje të preferuar. Është i përshtatshëm për ju sepse do të keni mundësi të luani lojëra të ndryshme blackjack, të analizoni tiparet e tyre dhe përfundimisht të vendosni për lojën më të mirë për të luajtur kur vendosni një bast.

Për fat të mirë, bonuset pa depozite nuk ju detyrojnë të depozitoni paratë tuaja së pari. Ju mund ta bëni këtë vetëm nëse jeni mjaft të rehatshëm dhe të sigurt për të vendosur një bast, duke shpresuar të merrni kthime të mëdha.

Bonus pa depozite Blackjack në kazinotë e reja
Lojërat Blackjack në dispozicion

Lojërat Blackjack në dispozicion

Një nga arsyet kryesore pse duhet të zgjidhni kazinotë e reja është se ato ofrojnë disa nga lojërat më të reja blackjack dhe variacionet e ofruara nga zhvilluesit e besuar të lojërave, si p.sh NetEnt , Lojëra evolucionare , Ezugi, Microgaming , Playtech , Quickspin , Luaj'n GO dhe Red7Mobile. Shumica e këtyre lojërave vijnë me veçori të jashtëzakonshme dhe ju mund t'i shijoni të gjitha ato. Shembujt përfshijnë Blitz Blackjack të Netent.

Mbi këto faqet e reja të kazinosë, zgjidhni lojërat që dëshironi të luani, në varësi të veçorive të tyre të ndryshme dhe sa shumë ju pëlqejnë ato. Nëse jeni ende i ri, mund t'i eksploroni duke luajtur online falas për të njohur lojërat blackjack që funksionojnë më mirë për ju.

Lojërat Blackjack në dispozicion
Përfitimet për të shijuar nga zgjedhja [Kazino të reja](/)

Përfitimet për të shijuar nga zgjedhja Kazino të reja

Ka shumë përparësi që vijnë me luajtjen e lojërave blackjack në kazinotë e reja. Si fillim, ata kanë një koleksion të madh të lojërave më të fundit të blackjack-ut të disponueshme sot, ndryshe nga shumica e kazinove të vjetra në internet. Kjo do të thotë që nuk keni pse të luani të njëjtat lojëra të vjetra pa pushim.

Mund të jetë tepër e mërzitshme sepse nuk ka përvoja të reja. Plus, ku është sfida për të luajtur një lojë, tiparet dhe taktikat e fitimit të së cilës i keni zotëruar? Fitimi mund të mos jetë edhe aq argëtues, veçanërisht kur jeni duke luajtur Blackjack falas.

Përfitimet për të shijuar nga zgjedhja [Kazino të reja](/)
Kazinotë e reja kanë teknologjinë më të mirë dhe më të fundit

Kazinotë e reja kanë teknologjinë më të mirë dhe më të fundit

Për të ofruar përvojat më të mira të lojërave të fatit për lojtarët, kazinove të reja kanë teknologjinë më të fundit. Kjo ju mundëson të luani lojëra të ndryshme blackjack nga çdo pjesë e botës. Jeni të lirë të përdorni pajisje të ndryshme si telefonat inteligjentë, tabletët dhe laptopët, në varësi të pajisjes që ju duket më e përshtatshme.

Gjithashtu, kazinotë e reja përdorin lojëra elektronike AR dhe AI për të siguruar që aplikacionet e tyre të portierit të jenë më të mira dhe më të besueshme. Kjo është gjithashtu e dobishme kur bëhet fjalë për ofrimin e bonuseve. Ekzistojnë gjithashtu kamera inteligjente dhe sisteme të njohjes së fytyrës të dizajnuara për të garantuar sigurinë e të dhënave për lojtarët e blackjack-ut.

Kazinotë e reja kanë teknologjinë më të mirë dhe më të fundit
Rregullat themelore të Blackjack

Rregullat themelore të Blackjack

Ashtu si me të gjitha lojërat e kazinosë, blackjack vjen me disa rregulla bazë që duhet t'u përmbaheni nëse dëshironi të fitoni pa mashtrim. Njëra prej tyre është se çdo lojtar duhet të fillojë me dy letra, dhe tregtari duhet të fshehë një nga letrat e tij deri në fund të lojës. Një rregull tjetër thotë se nëse ju jepet një ACE dhe 10 nga fillimi, ju keni një blackjack.

Ndarja zbatohet vetëm kur keni dy letra të ngjashme, dhe është vetëm gjatë lëvizjes së parë kur mund të ndaheni ose të dyfishoni. Për më tepër, pas ndarjes së dy aseve, nuk ju lejohet të luani me to.

Duart Blackjack

Ka disa duar në blackjack. Ndërsa disa prej tyre janë më të mirat, të tjerat janë më të këqijat. Asi dhe një dhjetë janë duart më të mira në lojë, dhe ju mund të shpresoni të merrni të paktën një në çdo 20 duar. Dora e dytë më e mirë që duhet të dini është 20, prandaj lojtarët këshillohen të mos ndajnë kurrë 10-ta. 11 është dora e tretë më e mirë në blackjack. Shumica e lojtarëve të kumarit gjithmonë përfundojnë duke e dyfishuar atë pa marrë parasysh as kartën e sipërme të tregtarit. Siç e dinë tashmë shumica e lojtarëve të mëdhenj të blackjack-ut, dora më e keqe për të pasur është 16. Nëse e juaja ka dy 8, ndani atë. Dora tjetër më e keqe është 15.

Strategjia themelore e Blackjack

Për të fituar kur luan blackjack, duhet të mësosh strategjinë e lojës. Ju udhëzon në lëvizjet më të mira për të bërë, në varësi të dorës suaj dhe kartës së sipërme të tregtarit. Në momentin që zbuloni se karta e sipërme e tregtarit është 9, 10 ose Ace, dhe dora juaj arrin në 16, është më mirë të palosni.

Nëse vlera e dorës suaj është 10 ose 11, dyfishimi është një opsion më i mirë në shumicën e situatave. Është gjithashtu e rëndësishme të theksohet se karta e lart e tregtarit përcakton nëse ia vlen të godasësh apo të qëndrosh në këmbë. Një nga mënyrat më efektive që lojtarët të zotërojnë strategjinë bazë të blackjack-ut është të kontrollojnë tabelat e strategjisë së lojës.

Duart Blackjack

Ka disa duar në blackjack. Ndërsa disa prej tyre janë më të mirat, të tjerat janë më të këqijat. Asi dhe një dhjetë janë duart më të mira në lojë, dhe ju mund të shpresoni të merrni të paktën një në çdo 20 duar. Dora e dytë më e mirë që duhet të dini është 20, prandaj lojtarët këshillohen të mos ndajnë kurrë 10-ta. 11 është dora e tretë më e mirë në blackjack. Shumica e lojtarëve të kumarit gjithmonë përfundojnë duke e dyfishuar atë pa marrë parasysh as kartën e sipërme të tregtarit. Siç e dinë tashmë shumica e lojtarëve të mëdhenj të blackjack-ut, dora më e keqe për të pasur është 16. Nëse e juaja ka dy 8, ndani atë. Dora tjetër më e keqe është 15.

Rregullat themelore të Blackjack
Këshilla efektive për Blackjack

Këshilla efektive për Blackjack

Shumica e kumarxhinjve që kanë fituar kur luajnë blackjack në kazinotë e reja kanë disa këshilla thelbësore në mëngët e tyre. Ju duhet të dini kartën e sipërme të tregtarit sepse është mënyra më e zgjuar për të përcaktuar veprimin që duhet të bëni. Gjithashtu, merrni parasysh të luani blackjack falas në internet nëse jeni ende fillestar. Kjo ju lejon të shijoni bonusin falas të parave të gatshme që ofrojnë shumica e kazinove të reja në internet, plus, ju mund të mësoni lehtësisht taktikat fituese për t'u aplikuar sapo të filloni të vendosni baste me paratë tuaja reale. Për më tepër, rekomandohet që të qëndroni larg karriges së parë bazë sepse ju lejon të keni mjaft kohë për të analizuar dorën tuaj.

Këshilla efektive për Blackjack

Lajmi i fundit

Këshilla se si të luani Blackjack si një profesionist
2022-03-25

Këshilla se si të luani Blackjack si një profesionist

Blackjack është ndër lojërat më të mira në kazinotë e reja në internet. Kjo lojë me letra është emocionuese, pavarësisht nëse është blackjack tipik në internet apo blackjack live. Një nga arsyet për popullaritetin e kësaj loje është fakti se ajo ndërthur shansin dhe aftësinë. 

3 më shumë dallime kryesore midis lojtarëve të Blackjack dhe Pokerit
2021-12-09

3 më shumë dallime kryesore midis lojtarëve të Blackjack dhe Pokerit

Këtu janë tre dallime të tjera kryesore midis dy lojërave më të njohura me letra në botë?

Këtu janë 3 ndryshimet midis lojtarëve të Blackjack dhe Pokerit
2021-12-05

Këtu janë 3 ndryshimet midis lojtarëve të Blackjack dhe Pokerit

Cilat janë ndryshimet kryesore midis dy prej lojërave më të njohura me letra në botë?

A ekzistojnë tavolina Blackjack $1 në kazinotë e drejtpërdrejta?
2021-08-19

A ekzistojnë tavolina Blackjack $1 në kazinotë e drejtpërdrejta?

Bëni 1 dollarë Kazino Blackjack ekzistojnë tavolina në kazinotë live si dhe në kazinotë online? Me pak fjalë - jo në të vërtetë. Kazinotë e drejtpërdrejta kanë dukshëm më shumë kosto të përgjithshme sesa kazinot në internet. Ata duhet të shqetësohen për pagesën e tregtarëve, marrjen me qira të tavolinave, marrjen me qira të kazinove! Tavolinat $1 janë të mira në internet - jo aq të mira personalisht.