Faqe të reja eSports

eSports është në thelb një konkurs që përfshin lojëra video. Ajo merr formën e turneve të lojërave video me shumë lojtarë, ku lojtarët konkurrojnë ose si ekipe ose si individë. Me kalimin e viteve, kjo formë e lojërave në internet ka dëshmuar një rritje të jashtëzakonshme në popullaritet, duke u rritur në një industri më shumë se miliardë dollarë.

Përveçse janë argëtuese për t'u parë, turnet e eSports u japin entuziastëve të basteve në internet një shans për të vënë bast dhe për të fituar para të vërteta. Nëse po kërkoni të dini një ose dy gjëra rreth eSports, kjo faqe ka mjaft nga ato informacione. Ajo ka bërë gjithçka për t'ju dhënë një listë të disa prej platformave më të mira të eSports, bazuar në rishikimet dhe reputacionin e vërtetë.

Bast eSports

Bast eSports

Epo, nëse keni vënë ndonjëherë baste në sporte të tilla si futbolli, tenisi, garat me kuaj dhe golfi, atëherë tashmë keni një sugjerim se si funksionojnë bastet eSports. Në fakt, bastet në eSports janë shumë të ngjashme me lojërat e fatit në sportet e zakonshme. Në të dyja rastet, duhet të dini formën, stilin e lojës dhe taktikat e skuadrave.

Është kjo njohuri që do të përcaktojë se si vendosni bastet tuaja. Megjithatë, mos harroni se fati luan një rol. Çdo lojë eSports i është bashkangjitur një turneu, ku mund të vendosni cilindo nga llojet e ndryshme të basteve, duke përfshirë fituesin e përgjithshëm.

Bast eSports
Bast në eSports

Bast në eSports

Bast në eSports është padyshim argëtuese dhe ndërkohë që disa njerëz mund të mos i kuptojnë videolojërat e përfshira në këtë formë bastesh, të dish se cilat lojëra eSports ekzistojnë atje është, në fakt, jetike për qëllimet e të pasurit përvojë më të mirë.

Dhe ndërsa lojërat eSports janë të disponueshme në dhjetëra, vetëm disa tituj priren të sundojnë këtë univers. Këto përfshijnë League of Legends, Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive, Call of Duty, Rocket League, Overwatch dhe Heroes of the Storm. Tituj të tjerë të njohur që nuk mund të kalojnë pa përmendur janë World of Tanks, Super Smash Bros., Smite dhe PUBG.

Bast në eSports
Shanset për eSports

Shanset për eSports

Si funksionojnë shanset për eSports? Nëse vini bast në eSports, atëherë duhet të keni dëgjuar për shanset. Ato tregojnë se sa shumë mund të fitoni nga një bast, dhe janë gjithashtu një tregues se cili ka të ngjarë të jetë rezultati i një ndeshjeje të caktuar. Ekzistojnë tre lloje të gjasave kryesore kur bëhet fjalë për bastet eSports; thyesore, dhjetore dhe vija monetare.

Ndërsa shumica e sajteve eSports janë të dashuruar me shanset dhjetore, të tjerët përdorin shanset e parave dhe të pjesshme. Thelbi është se pavarësisht se si paraqiten shanset, ato janë në fakt të njëjta. Dhe nuk ka asnjë ndryshim domethënës midis shanset e eSports dhe shanset sportive të rregullta.

Shanset për eSports
Bonusi i basteve eSports

Bonusi i basteve eSports

Ndërsa popullariteti i eSports rritet, gjithnjë e më shumë sipërmarrës e shohin të nevojshme që të futen në biznesin e basteve eSports. Dhe meqënëse prezantuesit duan të kalojnë njëri-tjetrin dhe të mposhtin konkurrencën, ata duhet ta bëjnë këtë ofrojnë bonuse. Fatmirësisht, asnjë lojtar i fatit nuk i thotë një bonus. Në fakt, shumica e lojtarëve priren t'i japin bonuset konsideratën e parë kur kërkojnë se ku të bastojnë.

Një lloj që i mund të gjithë është bonusi i mirëseardhjes, i cili ka për qëllim t'i fillojë lojtarët. Siguron që lojtarët të hyjnë në argëtim pa përdorur paratë e tyre. Ata gjithashtu kuptojnë se si funksionojnë faqet e eSports, falë këtij bonusi.

Bonusi i basteve eSports
Bast Falas në eSports

Bast Falas në eSports

League of Legends, për shembull, është një nga lojërat më të njohura eSports dhe luhet nga miliona njerëz çdo muaj. Një nga arsyet pse kjo lojë komandon një ndjekje kaq të madhe janë bastet falas. Ndërkohë që nuk duhet të prisni të fitoni një jackpot me baste falas, çmimet falas zënë një vend të veçantë në botën e lojërave të fatit.

Bastet falas në eSports mund të vijnë në dy mënyra; bonuse pa depozite dhe depozite. Në të parën, kërkesa e vetme është regjistrimi, ndërsa e dyta kërkon që të regjistroheni dhe të plotësoni depozitën e parë. Bastet falas i ndihmojnë lojtarët të testojnë fatin e tyre dhe të mësojnë se si funksionojnë lojërat.

Bast Falas në eSports
Vendet më të mëdha për eSports

Vendet më të mëdha për eSports

A keni dëgjuar për fluksin e miliona dollarëve në industrinë e basteve eSports? Po, bastet në eSports janë një industri miliarda dollarësh, për të thënë të paktën. Dhe ndërsa mund të jetë sfiduese të përcaktohet saktësisht se sa vlen industria, numri i çmimeve që lojtarët marrin në shtëpi çdo vit mund të na japë informacion jetik.

Këto çmime ofrojnë gjithashtu një të dhënë se cilat vende janë në krye të botës në eSports. Dhe ndërsa shumë vende përfitojnë nga eSports, ka nga ato që zotërojnë pjesën e luanit të industrisë. Ato përfshijnë SHBA-në, Britaninë e Madhe, Kinën, Suedinë, Australinë, Francën, Kanadanë, Danimarkën, Finlandën dhe Korenë e Jugut.

Vendet më të mëdha për eSports
Faqe të besuara eSports

Faqe të besuara eSports

Faqet e eSports janë sipërmarrje biznesi të orientuara drejt fitimit, të cilat duhet të regjistrohen për të kryer ligjërisht operacionet e tyre në juridiksionet ku janë të vendosura. Treguesi më i rëndësishëm i një faqeje legjitime eSports është licenca, e cila siguron që bastorët të shijojnë një përvojë pa shqetësime.

Pa leje, këto faqe lojrash do të funksiononin si të dëshironin dhe lojtarët nuk do të ishin të sigurt. Kështu, ju duhet të shmangni me çdo kusht çdo faqe të palicensuar të sporteve elektronike. Për të ditur nëse një sajt eSports është legjitim, mund të kontrolloni nëse autoriteti i tyre licencues është i listuar në platformë. Ky informacion tenton të jetë në fund, në shumicën e rasteve.

Faqe të besuara eSports
Faqe të sigurta eSports

Faqe të sigurta eSports

Mbrojtja e të dhënave personale të një lojtari, si adresa, emaili, informacioni i kartës së kreditit, telefoni, detajet e vendndodhjes, numri i ID-së dhe emri, merr rëndësi mbi çdo gjë tjetër, për sa i përket lojërave të fatit në internet. Tani, faqet e eSport duhet të marrin licencat e funksionimit dhe gjithashtu të bëjnë më shumë për të mbrojtur të dhënat personale të përdoruesve të tyre nga njerëzit e këqij në ueb.

Ndërsa mashtruesit ndoshta nuk do të investonin në teknologji të shtrenjta dhe të sofistikuara të kriptimit, operatorët legjitimë të platformës eSports mbrojnë aq seriozisht të dhënat e përdoruesve saqë nuk e frenojnë veten kur duhet të shpenzojnë shumë për mbrojtjen e nevojshme.

Faqe të sigurta eSports
Historia e eSports

Historia e eSports

Origjina e eSports mund të gjurmohet në kohën kur rreth 10,000 lojtarë morën pjesë në kampionatin Space Invaders 1972, takimi i parë i lojërave video. Me Space Invaders që ishte një emër i madh atëherë, turneu ra në sy të mediave ndërkombëtare, gjë që bëri që shumë njerëz të interesoheshin për eSports. Në vitet 1990, eSports tashmë po tërhiqte një turmë të madhe, për sa i përket shikueshmërisë.

Një konkurs Starcraft 2, për shembull, tërhoqi 50 milionë shikues. Megjithatë, ky ishte vetëm fillimi i gjërave të mëdha pasi një momentum serioz nuk do të vinte ende. Në vitin 2002, Major League Gaming, një host i shquar i eSports, u lançua dhe eSports do të evoluonte në statusin e tij aktual.

Historia e eSports

Lajmi i fundit

E ardhmja e kazinove: Çfarë të presësh
2021-07-06

E ardhmja e kazinove: Çfarë të presësh

Shumë njerëz mund të argumentojnë se kazinotë kanë mbetur relativisht të njëjta gjatë viteve të fundit. Megjithatë, teknologjia celulare dhe web kanë ndihmuar në revolucionarizimin e industrisë së lojërave të fatit, duke bërë kazinove të reja më shumë akses, që do të thotë se kumarxhinjtë tani mund të kënaqen duke luajtur lojërat e tyre të preferuara të kazinosë në internet, pavarësisht nga koha dhe vendndodhja. Përveç aksesueshmërisë, kazinotë tani janë më të sigurta pasi ato huazojnë shumë nga veçoritë e avancuara të mbrojtjes së informacionit, ofrojnë shumë lojëra për të zgjedhur dhe kanë shumë mënyra pagese të pranuara.