Ruletë

Ruleta është, pa dyshim, një nga lojërat më të njohura të kazinosë në botë. Ndoshta kjo është për shkak të thjeshtësisë së saj. Ose emocioni që vjen me topin e fildishtë që kërcehet në rrotën magjike të fatit. Sido që të jetë, Ruleta ka dëshmuar të jetë mbreti i lojërave të kazinosë.

Gjithmonë ka një turmë që brohorit në seksionin e rrotës së ruletit në një kazino me bazë tokësore. Dhe versioni online në kazinotë e reja nuk ka qenë kurrë më popullor. Për këtë dhe shumë arsye të tjera, ne kemi përgatitur një listë të kazinove më të mira dhe më të reja të ruletit në internet për zgjedhjen tuaj.

Ruletë
Ruletë në kazinotë e reja në internet: Gjithçka që duhet të dini

Ruletë në kazinotë e reja në internet: Gjithçka që duhet të dini

Po kërkoni një lojë kazino me ritme të shpejta dhe emocionuese? Mos kërkoni më larg se ruleta në internet. Këtu është gjithçka që duhet të dini përpara se të luani Ruletë faqet e reja të kazinosë.

Shumica e kazinove të vjetra në internet janë shpesh ato të fundit që përqafojnë lojëra të reja. Ndoshta kjo është për shkak se ata duan që kazinotë e tjera të testojnë ujërat fillimisht. Ose ata janë shumë të zënë duke argëtuar mysafirët e tyre me atë që kanë tashmë.

Kazinotë e reja, nga ana tjetër, janë të gatshme të marrin rreziqe me përmbajtje të freskët. Ata kërcejnë mbi tendencat në zhvillim ndërsa fillojnë, duke bërë të gjithë punën e vështirë për të nxjerrë variantin e ri atje. Pra, ju mund të dëshironi të shikoni përtej kazinosë tuaj të rregullt në internet nëse jeni të interesuar të luani lojërat më të reja të ruletit tani.

Përtej evropianëve dhe amerikanëve variacione ruletë, zhvilluesit e lojërave kanë shkuar përpara për t'i përmirësuar gjërat. Për shembull, Lojëra evolucionare'S Lucky Star doli me variantin e ruletës pa timon. Tabela në këtë lojë duket si një yll, por rregullat janë të ngjashme me ato të ruletës klasike.

Në mënyrë të ngjashme, Playtech ka Roulette Pinball që kombinon lojën e famshme të topit dhe ruletën. Ekrani i basteve në këtë variant sjell një makinë pinball, e cila ju lejon të gjuani një top. Nëse topi bie në numrin me fat, atëherë ju merrni një çmim.

Ruletë në kazinotë e reja në internet: Gjithçka që duhet të dini
Teknologjia më e re në kazinotë online të ruletit

Teknologjia më e re në kazinotë online të ruletit

Industria e lojërave të fatit ka parë disa ndryshime serioze të teknologjisë në dy vitet e fundit. Dhe komuniteti i do shumicën prej tyre. Për shembull, disa kazino të reja në internet janë hedhur tashmë në tendenca e aplikimit të portierit. Mendoni për to si një dyqan me një ndalesë për çdo shërbim të vogël luksoz që mund të dëshironi ndonjëherë. Lojtarët mund të bëjnë rezervime për darkë, të blejnë bileta dhe madje të fitojnë çmime duke luajtur ruletë në aplikacion.

Ekziston edhe lojëra me realitet virtual dhe të shtuar trendi që e ka pushtuar industrinë. Të gjithë ofruesit kryesorë janë duke punuar në një projekt në këtë fushë. Dhe kazinotë më të reja në internet e kanë adoptuar tashmë këtë teknologji.

Zbuloni Ruletën Evropiane

Ka një arsye pse ruleta evropiane është kaq popullore. Së pari, avantazhi i shtëpisë është 2.63%. Kjo do të thotë që lojtarët kanë një shans më të mirë për të fituar në krahasim me ruletën amerikane. Ai ka 36 ndarje me ngjyrë të kuqe dhe të zezë, dhe një vend të gjelbër të shënuar me 0, duke bërë gjithsej 37 slota.

Qëllimi kryesor këtu është të parashikohet vendi në të cilin do të bjerë topi. Krupieri u kërkon lojtarëve të vendosin bastet e tyre në tabelë, rrotullon timonin në njërën anë dhe e hedh topin në drejtim të kundërt. Pas kësaj, lojtarët përkatës paguhen dhe procesi fillon përsëri.

Njihuni me Ruletën Amerikane

Ruleta amerikane është një nga lojërat e pakta tavoline që gëzon popullaritet në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar dhe Azi. Dhe ndryshimi kryesor midis këtij versioni dhe atij evropian është numri i ndarjeve në dispozicion. Ruleta amerikane përmban 38 divizione, duke përfshirë numrat 1 deri në 36, 0 dhe 00.

Ashtu si varianti i tij evropian, qëllimi është të parashikohet slot fitues. Lojtarët vendosin bastet e tyre dhe më pas kruperi rrotullon timonin në një drejtim dhe topin në tjetrin. Pasi topi vendoset, fituesit marrin çmimet e tyre dhe loja fillon përsëri.

Teknologjia më e re në kazinotë online të ruletit
Bonuset më të mira të ruletës

Bonuset më të mira të ruletës

Qoftë një RNG ose ruletë live, me siguri do të merrni një bonus nëse zgjidhni të luani në një nga kazinotë tona të reja të rekomanduara të ruletit. Bonuset e ruletës janë me kosto efikase në atë që ju mund të rrotulloni timonin me fonde falas të ofruara nga kazinotë e reja në internet.

Meqenëse ruleta është një lojë me rrezik të ulët, disa bonuse kazino mund të mos jenë të zbatueshme. Për shembull, rrotullime falas zakonisht janë të orientuara drejt sloteve dhe vështirë se janë të disponueshme për ruletë. Por nëse ndiqni këshillat tona fillestare dhe të avancuara, mund ta realizoni lojën tuaj duke përdorur sa vijon bonuse:

 • Bonusi i regjistrimit. Zakonisht konsiderohet si një bonus mirëseardhjeje/regjistrimi, ky është një promovim që ofrojnë kazinotë e reja të ruletit në internet. Ju mund ta kërkoni atë sapo të regjistroni një llogari në kazinonë e re.
 • Rifresko bonus. Kazinotë e ruletit shpërblejnë lojtarët e rregullt me para shtesë duke depozituar fonde shtesë në listën e tyre bankare. Ky njihet si një bonus i ringarkimit. Megjithëse më i vogël se bonusi i regjistrimit, ju mund të përfitoni sa më shumë nga bonusi i ringarkimit në tryezën e ruletit.
 • Pa bonus depozite. Kushdo që ka hulumtuar ndonjëherë kazinotë në internet për më shumë se pesë minuta, e ka takuar atë bonus pa depozite. Janë fjalë për fjalë para falas, të krijuara për njerëzit që duan të testojnë ujërat përpara se të hyjnë të gjitha. Shumica e kazinove të reja në internet do ta kenë këtë si një opsion për lojtarët për herë të parë në faqen e tyre. Dhe, me bonus, lojtarët mund të luajnë çdo lojë, duke përfshirë ruletën. Shumica stil i vjetër kazinotë nuk do t'ju lejojnë të tërhiqni fitimet e fituara duke luajtur me një bonus pa depozite. Të tjerët do të vendosin bast minimal dhe maksimal.
Bonuset më të mira të ruletës
Si të luani ruletë në internet

Si të luani ruletë në internet

Të luash ruletë është e thjeshtë. Gjithçka që duhet të bëni është të kuptoni të gjitha opsionet e basteve në dispozicion, dhe kaq. Për shembull, mund të bastni në numra ose vlera të kuqe, të zeza, çift midis 1-18 dhe 19-36. Megjithatë, lojtarët duhet të presin derisa kruperi t'u kërkojë atyre të vendosin baste. Pasi të mbyllet kjo dritare bastesh, lojtarët nuk mund të bëjnë asnjë bast.

Ekziston gjithashtu një aksione minimale dhe maksimale në shumicën e lojërave ruletë. Dhe ideja është të sigurohemi që lojtarët nuk mund të hyjnë në lojë pa e tejkaluar bastin minimal. Megjithatë, shuma maksimale e aksioneve tregon maksimumin që mund të shkoni në a drejt-lart bast.

Strategjitë Bazë të Ruletës

 • Strategjia e Ruletës Martingale: Kjo metodë përfshin bast në një ngjyrë vazhdimisht. Por ka një kthesë. Lojtarët duhet të vazhdojnë të dyfishojnë bastin për të rikuperuar humbjet e tyre kur të fitojnë përfundimisht. Ndonëse kjo strategji mund të mos çojë gjithmonë në fitime, megjithatë ia vlen një goditje.
 • Strategjia e D'alembert: Nëse dyfishimi i basteve pas një humbjeje duket i egër, kjo mund të jetë për ju. Strategjia D'alembert përfshin rritjen ose zvogëlimin e mundësive tuaja me një. Kjo do të thotë që ju do të duhet të rrisni bastin me një pas një humbje dhe ta zvogëloni atë me një pas një fitoreje, gjë që është më e sigurt se dyfishimi.
Si të luani ruletë në internet
Këshilla për Ruletë

Këshilla për Ruletë

Këshilla fillestare për ruletë janë të gjitha për të kuptuar lojën në mënyrë që të mund ta shijoni atë. Mos harroni se shtëpia do të ketë gjithmonë një avantazh (buzë shtëpie) ndaj jush. Thënë kështu, ju duhet të mësoni bazat për të shmangur një gabim kumar. Pra, si funksionon ruleta?

Rrota e ruletës përbëhet nga 37 (stili evropian) ose 38 ndarje (stili amerikan): 18 ndarje të kuqe, 18 të zeza dhe 1 ose 2 ndarje jeshile. Topi i ruletës rrotullohet rreth skajit të timonit. Pastaj vendoset në një nga ndarjet kur tjerrja ndalon. Detyra juaj si lojtar është të vini bast se ku do të pushojë topi brenda. Ju do të fitoni nëse e merrni siç duhet, por do ta humbni bastin nëse e keni gabim. Ju gjithashtu mund të vini bast për numrin e saktë të topit.

Para se të filloni të luani ruletë në kazinotë e reja në internet, ja çfarë duhet të dini:

 • Njihni matematikën pas ruletit.
 • Ruleta evropiane ofron një shans më të lartë për të fituar sesa ruleta amerikane. Nëse zgjidhni ruletën evropiane, gjithmonë vini bast me një zero të vetme.
 • Shmangni bastet e brendshme (Rruga, teke, shporta, ndarje, linja kryesore, gjashtë rreshta, treshe dhe bastet këndore) nëse planifikoni të vini bast për pak kohë. Ata janë më të paqëndrueshëm.
 • Shkoni për baste të jashtme kur luani për një kohë të gjatë: çift/tek, i kuq/e zi, i lartë/i ulët, baste gjarpëri, kolone dhe duzina.
  Mos i dyfishoni bastet tuaja njëra pas tjetrës si në një strategji Martingale.
 • Vendosni një buxhet për bast dhe respektoni atë. Çdo bast nuk duhet të kalojë 5% të totalit të bankrollit tuaj.

Këshilla të avancuara

Në përgjithësi, ruleta është e drejtë sepse 97% e basteve paguhen. Pavarësisht nga lloji i bastit që vendosni, sa fitoni ose humbni varet nga fati i pastër. Por do të ndihmonte nëse nuk vini bast në ngjarje me shanse të ulëta për të fituar.

Ju keni më shumë gjasa të humbni nëse vini bast në numra të vetëm. Për më tepër, shmangni bastet në vetëm një çip për raund. Në të njëjtën kohë, as gjysmën e tryezës mos e mbuloni me patate të skuqura.

Vini re se tasi i ruletës nuk e njeh pozicionin e mëparshëm ku topi u ul. Kjo do të thotë se çdo rrotullim është i pavarur nga rezultatet e mëparshme.

Ndërsa shumica e kumarxhinjve priren të ndjekin modele, loja e ruletit nuk ka asnjë model. Pra, një seri prej shtatë zezakësh radhazi nuk duhet të jetë surprizë. Vendosja e një numri që nuk ka ndodhur për një kohë të gjatë mund të mos ndihmojë. Ndërsa ju mund të fitoni, kjo nuk do të thotë se probabiliteti është më i lartë.

E vetmja gjë që qëndron, në terma afatgjatë, është fuqia e numrave. Sa më gjatë të luani, aq më të larta janë gjasat për të fituar.

Bëni gjithmonë luaj me përgjegjësi.

Këshilla për Ruletë
Shanset e ruletës

Shanset e ruletës

Duke supozuar se po luani variantin evropian të ruletës në një kazino të re në internet. Do të ketë 36 ndarje të numëruara dhe një ndarje zero në timon. Nëse dëshironi të vendosni një bast të drejtpërdrejtë në ndarjen numër 15, do të ishte e sigurt të thuhet se probabiliteti për të fituar është 1:37. Për ta shprehur këtë në terma të gjasave, duhet ta shndërroni atë në një përqindje:

 • Shanset për të fituar për një bast të drejtpërdrejtë në ruletën evropiane janë të barabarta me: 1/37 x 100 = 2,70%
 • Kjo formulë për llogaritjen e gjasave për të fituar bastet e ruletës amerikane është si më poshtë: 1/38 x 100 = 2,60%
 • Po sikur të luani me një bast me para të barabarta në të kuqe? Shanset për të fituar në bastet me para të barabartë nuk janë të barabarta. Me 18 të zinj, 18 të kuq dhe një ndarje zero, shanset për të fituar janë: 18/37 x 100 = 48,64%
 • Kur bëhet fjalë për bastet e këndit, do të vini bast në numrat 7, 8, 10 ose 11. Nga 37, ju keni katër mënyra për të fituar. Pra, shanset për të fituar do të jenë 4/ 37 x 100 = 10,81%
Shanset e ruletës
Duke luajtur ruletë në internet me para të vërteta

Duke luajtur ruletë në internet me para të vërteta

Nëse po kërkoni të luani ruletë në internet në kazino të reja, mund të zgjidhni ose një kazino me para të vërteta ose një kazino me para. Ju duhet të depozitoni fonde në një faqe me para të vërteta për të vendosur një bast që mund të fitojë para të vërteta. Të dy llojet e lojërave të fatit kanë grupet e veta të meritave dhe të metave.

Përcaktimi i një buxheti me baste me para reale është jetik, kështu që nuk shpenzoni më shumë sesa mund të përballoni të humbni. Nëse fitoni çmime në para nga ruleta, mund ta përdorni shumën për të vendosur më shumë baste ose për të arkëtuar fitimet. Ndërsa ruleta me para me lojëra është argëtuese, ju do të dëshironi të fitoni një pagesë nga bastet tuaja. Kjo është e mundur vetëm nëse kaloni në një faqe me para reale.

Blerja fillestare mund të jetë aq e vogël sa 1 dollarë për rrotullim. Kërkoni për një përvojë lojrash që i përshtatet buxhetit tuaj në një nga faqet tona të rekomanduara për ruletë në internet.

Ruletë falas në internet

Nëse jeni i ri në lojërat e kazinosë dhe ruletën në internet, mund të pyesni veten pse një kazino ofron ruletë falas. Qasja përfiton si lojtarin ashtu edhe kazinonë:

 • Lojërat falas luajnë një rol të rëndësishëm në tërheqjen e lojtarëve, duke rritur kështu ndërgjegjësimin për markën e kazinosë.
 • Loja falas është mënyra më e mirë për të praktikuar lojën e ruletit pa rrezikuar paratë tuaja.

Është e domosdoshme të mësoni lojën e ruletit përpara se të bashkoheni në ligën e lojtarëve me përvojë. Edhe lojtari më i kalitur i ruletës filloi nga fundi.

Ruleta falas ju lejon të provoni kazino të reja të ndryshme në internet. Në kërkimin tuaj për kazinonë e re më të mirë në internet, loja falas ju jep përvojë të dorës së parë përpara se të vendosni më në fund.

Me lojën falas, mund të provoni sa më shumë sajte që dëshironi dhe të zgjidhni atë që ju përshtatet. Në këtë proces, ju do të kuptoni më mirë pikat tuaja të forta dhe të dobëta.

Duke luajtur ruletë në internet me para të vërteta
Çfarë është Ruleta?

Çfarë është Ruleta?

Ruletë do të thotë një rrotë e vogël në frëngjisht. Është një lojë bixhozi ku lojtarët vendosin baste në një tavolinë për të korresponduar me xhepat në timon. Luhet pothuajse në të gjitha kazinotë e reja në internet. Lojtarët e ruletit në internet shijojnë të njëjtën lojë si në një kazino me tulla dhe llaç. Ajo ofron një ndjenjë të lojës origjinale pa dalë nga shtëpia juaj.

Në një kazino të re në internet, do të hasni dy kategori ruletë: ruletë RNG (gjenerues numrash të rastësishëm) dhe ruletë live. Ruleta RNG drejtohet nga një program kompjuterik që zgjedh sekuencat e numrave në mënyrë të rastësishme. Fitimi dhe humbja varen nga RNG dhe nuk mund të manipulohen nga kazinoja online.

Një tregtar i drejtpërdrejtë kontrollon ruletën e drejtpërdrejtë. Tavolinat dhe rrotat janë reale dhe do të shihni veprime në kohë reale gjatë gjithë lojës. Shumë kazino të reja në internet ofrojnë ruletë live sepse shumë kumarxhinj preferojnë që tregtari të jetë një person real.

Historia e Ruletës

Ruleta supozohet se u shpik nga Blaise Pascal, një matematikan francez, dhe u popullarizua nga murgjit domenikanë. Një histori tjetër interesante rrjedh nga dy lojëra të lashta: Portique dhe Hoca. Përmendja e parë e ruletit u shfaq në 1716 në Bordeaux. Pas disa modifikimeve të rrotave, ruleta arriti strukturën e saj aktuale në 1790. Që atëherë, ajo është bërë një lojë legjendare në shtëpitë dhe kazinotë evropiane të lojërave të fatit.

Ideja e Paskalit nuk ishte të krijonte një lojë kazinoje pasi ai po përpiqej të projektonte një makinë me lëvizje të përhershme në 1655. Kjo është një makinë që funksionon pa përdorur një burim të jashtëm energjie. Edhe pse kjo nuk përputhet me ligjet e fizikës, Pascal donte të sfidonte të gjitha shanset. Eksperimenti i tij origjinal nuk funksionoi, por rezultoi në a lojë e re e njohur e kazinosë sot.

Interesante, rrota e ruletit nuk kishte një zero deri në mesin e shekullit të 19-të. Por në 1842, dy vëllezër dhe sipërmarrës, Francois dhe Lois Blanc shtuan një zero të vetme (0) dhe ia kushtuan mbretit Charles III të Monakos. Zero shtesë rriti skajin e shtëpisë.

Në atë kohë, mbretëria po kalonte një krizë financiare dhe Charles e pa lojën e ruletit si një shans për të gjeneruar të ardhura. Ai i lejoi njerëzit e Monakos të luanin lojën në kazino. Ruleta u bë pjesë e kulturës së Monte Carlo-s edhe pse Franca kishte ndaluar të gjitha format e lojërave të fatit.

Ruleta gjeti rrugën e saj në SHBA në vitet 1800. Por këtë herë, një zero e dyfishtë (00) u shtua për të bërë rrotën e sotme amerikane.

Çfarë është Ruleta?

Lajmi i fundit

Këshillat më të mira të lojërave të fatit në kazino online
2021-08-11

Këshillat më të mira të lojërave të fatit në kazino online

Industria e kazinove ka ndryshuar me kalimin e kohës, ku lojtarët e lojërave tani janë në gjendje të bastojnë me të preferuarën e tyre lojra kazino në komoditetin e shtëpisë së tyre vetëm me një smartphone ose kompjuter. Falë teknologjisë, kazinotë në internet ofrojnë një rrugë për kumarxhinjtë që të shijojnë një shumëllojshmëri lojërash elektronike dhe lojërash tavoline në internet, pa pasur nevojë të vizitojnë një kazino me tulla dhe llaç. Më poshtë janë këshilla për lojërat e fatit të kazinosë në internet që duhet të dini përpara se të regjistroheni në një kazino online.

Mega Roulette: Udhëzues për Kumarxhinjtë Fillestarë dhe Ekspertë
2021-08-03

Mega Roulette: Udhëzues për Kumarxhinjtë Fillestarë dhe Ekspertë

Kumarxhinjtë në kërkim të një kazino online Varianti i lojës që nuk ofrohet në kazinotë e botës reale mund të provoni Mega Roulette nga Lojë pragmatike. Ajo tërheq lojtarët me betimin se vlera e fitoreve të numrit individual do të rritet deri në 500x. Ky udhëzues do të zbulojë gjithçka që një lojtar duhet të dijë për të ruletë lojë, duke përfshirë rregullat dhe teknikat e nevojshme për të maksimizuar fitimet.

8 shenja që tregojnë se jeni duke u bërë i varur nga kumari
2021-05-31

8 shenja që tregojnë se jeni duke u bërë i varur nga kumari

Rrezikoni paratë e fituara me vështirësi me shpresën për të fituar të mëdha në kazinove online është një provë e fatit; dehja me baste është problemi. Kur bixhozi në internet bëhet i pakontrollueshëm, pavarësisht nga taksimi që merr për lojtarin, ai quhet çrregullim i kumarit ose kumar kompulsiv. Megjithatë, bastorët që kërkojnë të luajnë në mënyrë të arsyeshme duhet të vizitojnë KazinoRank i ri për qindra lojëra në trend dhe fituese të kazinove në internet.