Craps

Po kërkoni një lojë online me ritme të shpejta që ia vlen koha juaj? Atëherë craps është loja për ju. Kjo është loja më e njohur e kazinosë në internet me temë zare. Lojtarëve u kërkohet të vënë bast për rezultatin kur hidhet një za.

Një nga arsyet pse Craps janë kaq të njohura në mesin e shumë lojtarëve është sepse është mjaft e lehtë për të kuptuar lojën dhe rregullat nuk janë aq të komplikuara në krahasim me shumë lojëra të tjera të reja të kazinosë në internet.

Nëse jeni i ri në këtë lojë dhe pyesni veten se ku të filloni, ne kemi përpiluar një listë të kazinove të reja më të mira që ofrojnë këtë lojë. Kazinotë e listuara këtu kanë kaluar një verifikim rigoroz.

Craps
Kazino në kazinotë e reja në internet: Gjithçka që duhet të dini

Kazino në kazinotë e reja në internet: Gjithçka që duhet të dini

Kazinotë e sapokrijuara u ofrojnë lojtarëve mundësi më emocionuese për të shijuar Craps.

Clips online mund të luhen praktikisht kudo nëse keni një kompjuter ose pajisje celulare dhe një lidhje interneti. Loja është bërë gjithnjë e më popullore gjatë viteve të fundit për shkak të kazinove të reja në internet që hyjnë në tregun e kazinove. Nëse ju pëlqejnë kazinotë dhe dëshironi një përvojë ndryshe, nuk ka mënyrë më të mirë sesa të shkoni në kazino të reja në internet.

Një nga gjërat më të mira për të luajtur craps në kazino të reja në internet janë bonuset që dikush mund të marrë vetëm për të luajtur. Për kazinotë e reja në internet, shpesh ofrohen bonuse craps për të inkurajuar lojtarët të bashkohen në kazino.

Kazino në kazinotë e reja në internet: Gjithçka që duhet të dini
Popullariteti i Craps në kazinotë e reja në internet

Popullariteti i Craps në kazinotë e reja në internet

Komuniteti i craps në internet është shumë më i vogël se ai i online blackjack, lojëra elektronike, apo edhe ruletë. Megjithatë, popullariteti i lojës nuk mund të nënvlerësohet, duke marrë parasysh numrin e kazinove veçanërisht të reja në internet që ofrojnë mut. Me këto platforma të lojërave të fatit, lojtarët tani mund të shijojnë mut pa pasur nevojë të udhëtojnë në një kazino me tulla dhe llaç. Ja pse popullariteti i katrahurave vazhdon të rritet në internet:

 • Miqësore për celularin. Pavarësisht nëse keni Android, iPhone, Blackberry, Windows Phone ose telefona të tjerë inteligjentë, lojërat në internet janë miqësore me celularin. Kjo do të thotë që ju mund ta luani lojën kudo, në çdo kohë. Sot, shumë lojtarë të rinj të kazinosë në internet preferojnë të përdorin lojëra në celular. Pra, çdo lojë e përputhshme me celularin me siguri do të jetë një hit i madh.
 • Shpërblime më të mëdha. Shumica e kazinove të reja në internet ofrojnë bonuse më të mëdha për lojtarët e lojërave në internet për t'u dalluar nga konkurrenca. Lojtarët mund të përfitojnë më shumë kur zgjedhin mut në vend të lojërave të tilla si blackjack dhe ruletë, të cilat tashmë kanë fituar popullaritet të jashtëzakonshëm në internet. Për shembull, me një bonus regjistrimi, lojtarët nuk kanë nevojë të depozitojnë para se të mund të luajnë mut.
 • E thjeshtë për t'u luajtur. Kazinotë e reja online ofrojnë një shumëllojshmëri lojërash kazino online me rregulla dhe kompleksitete të ndryshme. Sidoqoftë, pavarësisht nga platforma e kazinosë në internet, craps në internet është jashtëzakonisht i lehtë për t'u luajtur, madje edhe për fillestarët.
 • Luaj falas. Kazinotë me bazë tokësore rrallë do të lejojnë të luajnë falas. Në të kundërt, shumica e kazinove të reja në internet ofrojnë mutacione në modalitete demo, duke ju lejuar të mësoni lojën dhe të praktikoni teknikat e basteve përpara lojës me para reale.
Popullariteti i Craps në kazinotë e reja në internet
Bonuset më të mira të Craps në kazinotë e reja

Bonuset më të mira të Craps në kazinotë e reja

Craps nuk janë lojëra elektronike, kështu që shpërblimet si rrotullimet falas nuk do të jenë të dobishme. Megjithatë, shumica e kazinove të reja në internet e dinë se craps është një lojë popullore dhe kjo është arsyeja pse ato ofrojnë lloje të tjera bonuse. Ato përfshijnë sa vijon:

 • Bonusi i depozitës së ndeshjes: Ky bonus u jep lojtarëve një përqindje të shumës së tyre të depozituar si bonus. Për shembull, nëse depozitoni 200 dollarë, kazinotë do ta krahasojnë atë me një 50%, 100% ose çdo përqindje tjetër.
 • Bonusi i regjistrimit: Ndonjëherë, kazinotë e reja në internet u japin lojtarëve të rinj kredite falas vetëm për t'u bashkuar në kazino. Këto kredite mund të përdoren për të luajtur çdo lojë të ofruar nga kazinoja në internet, duke përfshirë mut.
Bonuset më të mira të Craps në kazinotë e reja
Si të luani Craps

Si të luani Craps

Craps është ndër lojërat më emocionuese të kazinosë nga të gjitha lojërat e tavolinës që ofrohen. Për të filluar të luajë, një gjuajtës që është një nga lojtarët kërkohet të vë bast në Pass Line ose Don't Pass Line. Lojtari prezantohet me shumë zare nga të cilët zgjidhen dy që do të hidhen. Rregullat janë që gjuajtësi duhet të përdorë njërën dorë për të hedhur zarin që duhet të godasë skajin e kundërt të tabelës.

Për lojtarët që nuk janë ende gati të hedhin zarin, ata mund të bastojnë për hedhësin. Loja luhet në raunde që përmbajnë dy faza secila.

Strategjia Themelore e Craps Online

Craps është një nga lojërat ku shtëpia ka një avantazh minimal. Sigurisht, hapi i parë drejt arritjes së suksesit në bastet për mut është vendosja e një kufiri humbjeje dhe njohja e kohës së duhur për t'u larguar nga një seancë.

Strategjia bazë për të fituar katrahurat është për bastet Pass/Mos Pass dhe bastet Come/Mos Come pasi avantazhi i shtëpisë në këto është në 1.40 përqind. Kjo në fakt mund të ulet më tej, por vetëm nëse një lojtar zgjedh të shtrojë ose të marrë shanset. Baste të tjera që u japin lojtarëve një shans të shkëlqyer për të fituar janë Vendi 6, Vendi 8 dhe Fusha 2 dhe 12 herë pas here.

Si të luani Craps
Këshilla për craps

Këshilla për craps

A je ti një fillestar në craps online? Nëse po, ka disa gjëra që duhet të dini përpara se të luani. Këtu janë disa këshilla për t'ju ndihmuar të filloni:

 • Gjithmonë vini bast Pass Line. Ndërsa craps kanë shumë opsione për të bastuar, kazinotë e reja në internet do t'ju inkurajojnë të filloni me linjën e kalimit. Arsyeja është sepse ka shanse më të mira se bastet e tjera.
 • Mos ndiqni humbjet. Humbjet janë pjesë e katrahurave në internet dhe është shumë e lehtë të filloni të ndiqni humbjet tuaja. Mos lejoni që kjo të ndodhë - nëse keni një varg fati të keq, bëni një pushim nga katrahurat në internet përpara se të ktheheni me para të vërteta.
 • Luaj falas së pari. Nëse lojërat në internet janë të reja për ju, është mirë që fillimisht ta luani lojën falas në mënyrë që aftësitë tuaja të basteve të përmirësohen. Pas kësaj, ju mund të luani me para të vërteta.
 • Mos u emociononi shumë. Ekziston një tendencë e natyrshme për t'u entuziazmuar kur shihni baste craps në internet, por gjithmonë luani me qetësi dhe kujdes; mos u kapni nga emocionet e një fitoreje ose një bixhozi.
 • Merrni bonuset e mirëseardhjes. Lojtarët e rinj të craps në internet shpesh do të zbulojnë se kazinotë në internet ofrojnë bonuse për të luajtur. Gjithmonë pranojini këto në ofertat e tyre, pasi ato mund t'ju ndihmojnë të ndryshoni valën në lojën tuaj të craps në internet. Përveç kësaj, bonuset shtojnë kredi në llogarinë tuaj të kazinosë në internet.

Këshilla Craps për Lojtarët e Avancuar

Nëse jeni një veteran i kazinosë në internet ose tashmë e dini se si funksionojnë mutacionet në internet, duhet të jeni të vetëdijshëm për këto këshilla për lojërat në internet.

 • Zhvilloni strategjinë tuaj të mut. Përdorimi i një strategjie në lojën tuaj craps është një ide e shkëlqyer, pasi do t'ju ndihmojë të fitoni besim në atë që bëni dhe të rrisni shanset tuaja për të fituar. Për shembull, përqendrimi në një ose dy variante lojërash do t'ju mundësojë të zotëroni më mirë se si funksionojnë ato, duke siguruar që keni një shans më të mirë për sukses.
 • Përdorni kalkulatorë në internet. Llogaritësit janë një mënyrë e shkëlqyeshme për të përcaktuar se cili është basti më i mirë në internet në çdo moment të caktuar. Pra, nëse strategjitë e craps në internet nuk janë diçka që ju pëlqen, kjo mund të jetë një alternativë e mirë.
 • Njihni kufijtë tuaj. Është e lehtë të nënvlerësohet se sa jeni të gatshëm të humbni kur luani kumar në internet. Ky mund të jetë një gabim i kushtueshëm. Vendosni vetes kufij të lojërave në internet dhe përmbahuni atyre, dhe do të jeni në rrugën tuaj për t'u bërë një lojtar më i suksesshëm.
Këshilla për craps
Shanset Craps Online

Shanset Craps Online

Kuptimi i gjasave të craps në internet është i rëndësishëm për çdo lojtar të kazinosë në internet, qoftë me përvojë apo jo. Shanset ndryshojnë me faktorë të tillë si lloji i bastit dhe kazinoja e re në internet ku po luani. Prandaj, duhet të kontrolloni gjithmonë shanset në kazinonë tuaj përpara se të vendosni një bast në internet.

Shanset sipas llojit të bastit

Siç u përmend më lart, shanset për craps në internet ndryshojnë sipas llojit të bastit. Në përgjithësi, shanset për craps në internet janë si më poshtë:

 • Vendi 6 / Vendi 8 ka shanset 7:6
 • Kaloni bast 1:1
 • Eja bast 1:1
 • Mos vini bast 1:1
 • Mos e kaloni bastin 1:1
 • Bast në fushë 2:1 në 2 dhe 12, dhe shanse 1:1 në 3, 4, 9, 10 dhe 11

Shanset dhe Edge House

Edhe fillestarët e dinë se shanset e larta vijnë me një avantazh të lartë të shtëpisë dhe anasjelltas. Një avantazh i shtëpisë është një avantazh që kazinoja ka ndaj lojtarëve. Çdo lojë craps është projektuar në mënyrë që kazinoja të ketë gjithmonë dorën e sipërme. Dhe kjo nuk është unike për craps; të gjitha lojërat e tjera të kazinosë janë krijuar në këtë mënyrë. Prandaj, ia vlen që lojtarët e rinj të kazinosë të zvogëlojnë avantazhin e shtëpisë duke zbatuar disa këshilla të dobishme.

Shanset Craps Online
Lojëra të reja Craps

Lojëra të reja Craps

Pa dyshim, një nga gjërat më të mira në lidhje me lojën craps është shkathtësia e saj kur bëhet fjalë për variacione. Zhvilluesit e lojërave punojnë gjatë gjithë kohës për të siguruar që lojtarët të kenë përvoja të shkëlqyera gjatë lojës. Loja, natyrisht, ka evoluar me kalimin e viteve.

Disa nga variacionet më të zakonshme që lojtarët ka të ngjarë të gjejnë në shumë kazino të vjetra dhe të reja përfshijnë BankCraps, Crapless Craps, Craps me pikë të larta, Craps në Newyork, Craps të thjeshtuara, variacione të bazuara në karta, Craps pa zare si dhe mut me letra dhe zare. Është e sigurt të thuhet se forma më e popullarizuar në internet është Banka Craps, por në përgjithësi, ka një gamë për të zgjedhur.

Kazino të reja, Krape të reja

Nëse jeni adhurues i katrahurave dhe nuk e keni problem të jeni pak aventurier, një nga mënyrat më të mira për të ngopur urinë për variacione të reja të mutacioneve është të luani në kazinotë e sapokrijuara. Në kazino të tilla, jeni dyfish i sigurt se do të merrni lojëra të reja që mund të mos i keni hasur në faqet e kazinove të tjera. Përzgjedhja në kazinotë e reja, në shumicën e rasteve, përfshin varietete të reja të mutacioneve, si dhe variacionet më të zakonshme, si p.sh.

Lojëra të reja Craps
Teknologjia e fundit

Teknologjia e fundit

Teknologjia vazhdon të paraqesë mundësi të reja për lojërat e tavolinës si p.sh. Për lojtarët që kërkojnë përvojat më emocionuese, kazinotë e reja do të ofrojnë pikërisht atë. Këto kazino shkojnë për teknologjinë më të fundit dhe të përditësuar për t'u veçuar nga pjesa tjetër.

Si në çdo sektor tjetër, industria e lojrave drejtohet nga inovacioni. Për t'i shërbyer më mirë klientëve të tyre, kazinotë e reja në internet përdorin teknologjinë më të fundit. Nuk është sekret që shumë operatorë kazino po kërkojnë t'u ofrojnë lojtarëve përvoja që ndryshojnë jetën. E vetmja mënyrë për ta arritur këtë është përmes teknologjisë së re.

Teknologjia e fundit
Duke luajtur Craps Online me para të vërteta

Duke luajtur Craps Online me para të vërteta

Shumë kazino të reja në internet ofrojnë lojëra craps për lojtarët me para të vërteta. Ju mund të luani lojëra lojërash në internet për para të vërteta pasi të keni pranë jush një kazino të besueshme në internet. Por ka edhe faqe falas për lojëra që nuk kërkojnë nga ju të financoni llogarinë tuaj, por mund t'ju kërkojnë të shkarkoni aplikacionin e tyre për ta përdorur atë.

Dallimi midis faqeve për lojë falas dhe parave të vërteta

Ashtu siç tingëllojnë, luaj falas në kazino online janë faqet e kazinove në internet ku mund të luani lojëra pa pagesë. Shumica e tyre nuk priren të ofrojnë fare katrahura me para të vërteta. Megjithatë, nëse e bëjnë, është vetëm në furnizim të kufizuar ose në një faqe të veçantë të optimizuar për lojën me para të vërteta. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të regjistroheni dhe të filloni të luani. Në fakt, disa kazino me lojëra falas nuk kërkojnë që ju të hapni një llogari.

Ne anen tjeter, kazinotë në internet me para të vërteta kërkojnë një investim nga ana e lojtarëve përpara se të fillojnë të luajnë mut. Por përvoja është shumë më shpërblyese, megjithatë, sepse lojtarët në fakt po përpiqen të fitojnë para në vend që thjesht të luajnë lojëra në internet për argëtim. Një përfitim i shtuar: faqet me para të vërteta ofrojnë gjithashtu shumë bonuse.

Sidoqoftë, sigurohuni që të bëni kërkimin tuaj përpara se të filloni të luani lojëra të gabuara në internet për para të vërteta. Për shembull, zbuloni nëse faqja e re e zgjedhur e kazinosë është e licencuar. Kontrolloni komentet e reja të kazinosë CasinoRank për të parë më shumë detaje për secilin ofrues.

Duke luajtur Craps Online me para të vërteta
Historia e Craps

Historia e Craps

Qysh në shekullin e 12-të, craps ekzistonte tashmë në formën e një loje të quajtur Rrezik. Fillimisht, ishte një çështje e aristokratëve evropianë. Sir William i Tirit mësoi Hazard nga Romakët gjatë Kryqëzatës së Tretë. Besohet se Romakët e huazuan lojën nga Greqia, megjithëse nuk ka asnjë provë shkencore për të mbështetur këtë pretendim.

Hazard do të bëhej i njohur në Evropë gjatë Mesjetës, dhe fisnikët dhe anëtarët e familjes mbretërore gjithashtu do ta përqafonin atë. Loja më pas do të zgjerohej në Acadia në vitet 1700, një koloni e atëhershme franceze (francezët e sollën lojën në koloni). Kur kolonizimi i Acadia përfundoi, francezët shkuan në Luiziana, ku ata prezantuan një version Hazard të njohur si krepat. Emri më vonë u ndryshua në mut nga amerikanët.

John H. Winn më vonë (në fillim të shekullit të 20-të) do të revolucionarizonte mut, duke prezantuar të famshmen Mos Kaloni bast dhe një paraqitje të ndryshme tavoline, ndër ndryshime të tjera. Sot, pothuajse çdo kazino offline dhe e re në internet ofron mut dhe loja është bërë e preferuara për miliona njerëz në mbarë botën.

Historia e Craps

Lajmi i fundit

Lojërat më të njohura në kazinotë në internet
2021-08-15

Lojërat më të njohura në kazinotë në internet

Kazinotë në internet kanë vazhduar të rriten me një ritëm alarmues gjatë viteve të fundit. Kjo ka të bëjë shumë me lojërat emocionuese që ofrojnë. Kazino e re në internet lojërat prezantohen mjaft rregullisht, të frymëzuara nga përditësimet dhe përmirësimet në lojërat klasike. Këtu janë disa nga lojërat e njohura në kazinotë online.

Këshillat kryesore për të fituar ndërsa luani lojëra të këqija në internet
2021-06-20

Këshillat kryesore për të fituar ndërsa luani lojëra të këqija në internet

Craps është ndër më të luajturat lojërat e kazinosë në internet. Është mjaft e lehtë për t'u luajtur, por jashtëzakonisht argëtuese, ndoshta arsyeja e popullaritetit të saj gjithnjë në rritje. Ofron opsione të shumta bastesh. Sidoqoftë, gama e opsioneve të basteve mund të jetë dërrmuese për disa lojtarë, veçanërisht ata që luajnë lojëra të këqija në internet për herë të parë. Megjithatë, çdo lojtar mund të përdorë disa këshilla për të përmirësuar shanset e tij për të fituar. Disa nga këshillat kryesore janë theksuar më poshtë.

6 hapat kryesorë thelbësorë për lojtarët që luajnë lojëra të këqija
2021-04-11

6 hapat kryesorë thelbësorë për lojtarët që luajnë lojëra të këqija

Qëllimi përfundimtar i çdo lojtari të fatit është të bëjë fitime maksimale kur luan kazino lojëra online. Dhe për ta arritur këtë, lojtarët duhet të jenë në gjendje të mendojnë në drejtime të tjera drejt lojës. Megjithatë, e sotmja kazinove online do të ndihmojë kumarxhinjtë të mësojnë rregullat thelbësore rreth mut.

Faq

Gjithçka që duhet të dini për kazinotë

Çfarë është Craps?

Craps është një version i lojës së kazinosë në internet në të cilën lojtarët bastojnë në rezultatin e një hedhje zaresh. Luhet si në internet ashtu edhe në kazinotë me tulla dhe llaç. Në lojërat e fatit në internet, craps është më i popullarizuari me baste të tilla si Pass Line dhe Don't Pass line.

Sa të mirë janë lojtarët e Craps në faqet me para të vërteta?

Meqenëse lojtarët në kazinotë me para të vërteta po investojnë paratë e tyre, ata ka të ngjarë të jenë më të kujdesshëm me zgjedhjet e tyre. Çdo vendim që ata marrin do të duket i llogaritur mirë, edhe pse u duhet fat për të marrë një kthim nga investimi i tyre.

Si janë blerjet për Craps mesatare me para reale?

Nëse jeni duke luajtur për para të vërteta, mund të bastni deri në 1$ në lojërat e gabuara në internet. Në këtë mënyrë, ju mund të provoni lojëra në internet për aq kohë sa dëshironi pa shpenzuar shumë para.

Cilat janë përfitimet e të luajturit craps online falas?

Kërcimet falas në internet i lejojnë lojtarët të luajnë lojën pa investuar para, megjithatë ato gjithashtu ofrojnë eksitim dhe argëtim. Me këtë modalitet luajtjeje, lojtarët mund të mësojnë se si funksionojnë lojërat pa përfshirë kuletat e tyre. Duke ofruar lojë falas, kazinotë e reja në internet janë në gjendje të tërheqin entuziastët e craps dhe të konkurrojnë me kazinotë e tjera.