Video Poker

Video poker është një lojë kazino që luhet në internet. Në këtë lojë lojtarëve u shpërndahen letra dhe ata duhet të bëjnë duart e tyre në poker në vend që të luajnë kundër shtëpisë.

Po kërkoni për faqet e reja më të mira të kazinosë për video poker në 2022 ? Lojtarët mund të jenë vetëm të lumtur sepse çdo vit vjen me qindra kazino dhe lojëra të reja në internet. Megjithatë, mos shkoni vetëm për ndonjë kazino; sigurohuni që faqja të jetë e licencuar dhe e rregulluar, në mënyrë që të jeni të sigurt që paratë tuaja janë të sigurta. Gjithashtu, kërkoni një faqe që ofron një përzierje të lojërave të vjetra dhe të reja të kazinosë në internet.

Video Poker
Luaj Video Poker në internet

Luaj Video Poker në internet

Pyetni çdo lojtar video pokeri dhe ata do t'ju thonë se kjo është një nga lojërat më emocionuese të kazinosë. Nëse jeni duke kërkuar për lojëra të reja kazino për të luajtur online, video pokeri duhet të jetë në krye të listës suaj. Plus, gjëja e mrekullueshme për të luajtur video poker në internet është se ju mund të përmirësoni aftësitë dhe strategjitë tuaja përpara se të filloni të luani për para të vërteta.

Kazinotë e reja në internet të pokerit me video u ofrojnë lojtarëve bonuse bujare, dhe ka gjithmonë promovime në vazhdim.

Luaj Video Poker në internet
Bonuset më të mira të pokerit në video

Bonuset më të mira të pokerit në video

Bonuset janë një tërheqje e rëndësishme për lojtarët e video pokerit dhe mund të gjeni disa të mira bonuse në kazinotë e reja në internet. Megjithatë, është e rëndësishme të lexoni me kujdes termat dhe kushtet përpara se të pranoni një bonus, sepse zakonisht ka kërkesa për bast që duhet të plotësohen përpara se të mund të tërhiqni ndonjë fitim. Dhe ndërsa këto bonuse vijnë në shumë forma, këtu janë ato më të njohurat:

 • Bonusi i mirëseardhjes: Jo kazino e re në internet do të mbijetonte pa një bonus mirëseardhjeje. Është bonusi më popullor jo vetëm në kazinotë e reja, por në të gjitha kazinotë. Një bonus mirëseardhjeje është zakonisht një bonus i ndeshjes së depozitave, që do të thotë se kazinoja do të dyfishojë depozitën tuaj të parë deri në një shumë të caktuar.
 • Rifresko Bonuset: Këto u ofrohen lojtarëve që bëjnë depozita shtesë pas regjistrimit. Zakonisht ato janë një përqindje e shumës së depozitës dhe mund të vlejnë shumë. Ndryshe nga bonusi i mirëseardhjes, i cili synon lojtarët e rinj, bonuset e ringarkimit synojnë lojtarët besnikë që vazhdojnë të kthehen në kazino.
 • Bonusi i rrotullimeve falas: Një formë e njohur bonusi në kazinotë e reja në internet të pokerit me video. Janë pikërisht ashtu siç tingëllojnë: rrotullime falas në lojëra elektronike të zgjedhura.
Bonuset më të mira të pokerit në video
Si të luani Video Poker

Si të luani Video Poker

Të luash video poker në kazinotë e reja në internet është e lehtë. Sidoqoftë, së pari do t'ju duhet të gjeni një kazino të re me reputacion në internet. Kjo mund të jetë një detyrë e frikshme, veçanërisht kur bëhet fjalë për kazinotë e reja, të cilat ende nuk kanë krijuar një emër të tyren në industri. CasinoRank® liston vetëm kazinotë e reja më të mira, të rishikuara dhe të licencuara në internet në këtë faqe interneti. Pasi të keni zgjedhur kazinonë tuaj të re, mund të regjistroheni dhe të filloni të luani.

Rregullat e Pokerit për Video

Video poker ka rregulla të drejtpërdrejta që janë të lehta për t'u mësuar. Gjithmonë lexoni rregullat e çdo loje përpara se të luani, në mënyrë që të dini se çfarë të prisni.

Video poker zakonisht luhet me një kuvertë standarde prej 52 letrash. Në çdo lojë, ju shpërndahen pesë letra dhe duhet të bëni dorën më të mirë të mundshme të pokerit nga pesë letrat. Ju keni lirinë për të zgjedhur se cilat letra të mbani dhe cilat të hidhni për të arritur këtë objektiv.

Në fund të lojës, dora e lojtarit krahasohet me tabelën e pagesave për të përcaktuar fitimet. Lojtarët duhet të kenë të paktën dy letra për të fituar një dorë. Video lojërat e reja të pokerit zakonisht ofrojnë një raund bonus, i cili aktivizohet nëse bëni një dorë specifike, si për shembull katër të një lloji.

Kështu, për të luajtur video poker në internet, duhet të identifikoheni në llogarinë tuaj të re të kazinosë dhe të vendosni një bast. Pastaj shtypni butonin 'marrëveshje' dhe automatikisht do t'ju shpërndahen pesë letra. Më pas mund të zgjidhni të hidhni çdo numër të atyre kartave dhe të shtypni përsëri butonin 'deal' për të marrë karta të reja në vendin e tyre.

Si të luani Video Poker
Strategjia Online Video Poker

Strategjia Online Video Poker

Lojtarët mund të përmirësohen në lojërat e reja të kazinosë në internet nëse provojnë teknika dhe strategji të reja. Këtu janë disa strategji për të ndihmuar lojtarët të ulin avantazhin e shtëpisë dhe të përmirësojnë shanset e tyre për të mposhtur shtëpinë në video poker:

Strategjia optimale: Kjo strategji përfshin lëvizjen më të mirë për çdo situatë të re. Kjo do të thotë të jesh në gjendje të tregosh se çfarë letrash janë hedhur, gjë që mund ta bësh duke vëzhguar lojtarët e tjerë ose duke kontrolluar historinë e lojës.

Strategjia e kombinuar: Kjo është një metodë më agresive që kërkon që lojtarët të hyjnë me disa duar ndërkohë që palosin të tjerat. Me këtë strategji, lojtarët mund të fitojnë një përqindje të mirë të duarve, veçanërisht nëse luajnë në një tryezë me aksione të ulëta.

Strategjia bazë: Një metodë më konservatore që përfshin luajtjen vetëm me duart më të mira dhe palosjen e pjesës tjetër. Është më pak i rrezikshëm, por nuk ofron pagesa aq të larta. Ju duhet ta përdorni këtë nëse jeni i ri në lojë.

Strategjia që lojtarët përdorin varet tërësisht nga ata, por është e rëndësishme të mbani mend se secila ka rreziqet dhe shpërblimet e veta. Cilado qoftë zgjedhja juaj, mbani mend gjithmonë të argëtoheni dhe luaj me përgjegjësi.

Këshilla për Pokerin Video për Fillestarët

Nuk ka dyshim se video pokeri në kazinotë e reja në internet është një lojë emocionuese dhe emocionuese, por nëse jeni fillestar, ka disa këshilla që duhet të dini përpara se të hidheni në lojë.

 • Mbajini bastet e ulëta: Është gjithmonë më mirë të filloni pak kur jeni i ri në një lojë. Kjo do t'ju ndihmojë të mësoni litarët pa rrezikuar shumë para. Ju mund t'i rrisni aksionet tuaja gradualisht ndërsa bëheni më të kënaqur me lojën.
 • Zgjidhni variantin e duhur: Jo të gjitha lojërat video poker janë krijuar të barabarta; disa janë më miqësorë për fillestarët se të tjerët. Nëse jeni i ri në lojë, provoni të gjeni një variant të thjeshtë që nuk kërkon ndonjë strategji të ndërlikuar ose një kuptim të gjerë të duarve të pokerit.
 • Përdorni bonuset: Kazinotë e reja në internet u ofrojnë lojtarëve të rinj një bonus mirëseardhjeje për t'i ndihmuar ata të fillojnë. Përveç bonusit të mirëseardhjes, kazinotë e reja shpesh kanë bonuse të ringarkimit dhe promovime të tjera. Mbani gjithmonë një sy për ofertat e reja, pasi ato mund t'ju ndihmojnë.
 • Synoni të argëtoheni: Gabimi më i keq që mund të bëni ndonjëherë është të hyni në lojëra fati me qëllimin e vetëm për të fituar para. Kjo mund të çojë në humbje të konsiderueshme, zhgënjim dhe përfundimisht probleme të lojërave të fatit. Si fillestar, qëllimi juaj kryesor duhet të jetë të argëtoheni.
 • Përfitoni nga modaliteti i lojës falas: Shumica e kazinove të reja në internet do t'ju ofrojnë një modalitet të lojës falas, ku mund të provoni video poker pa rrezikuar asnjë para. Kjo është një mënyrë e shkëlqyer për t'u njohur me lojën përpara se të luani për para të vërteta.

Këshilla të avancuara për video poker

Këtu janë disa këshilla të avancuara që lojtarët mund të aplikojnë kur luajnë video poker në kazinotë e reja në internet.

 • Mbani bastet e larta: Nëse e dini se cilat duar kanë më shumë gjasa të dalin, mund t'i maksimizoni fitimet tuaja duke vendosur baste më të larta.
 • Mbani një sy për variantet e reja të lojës: Kazinotë e reja në internet shpesh lëshojnë lojëra të reja poker për të luajtur. Nëse nuk jeni i ri në video poker, shikoni për këto lojëra të reja video poker që mund të sfidojnë aftësitë tuaja.
 • Përdorni bonuse dhe promovime: Si një lojtar me përvojë, ju kualifikoheni për bonuse të ringarkimit, programe besnikërie dhe shumë oferta të tjera promocionale. Kontrolloni gjithmonë kazinotë e reja në internet për marrëveshje të reja.
Strategjia Online Video Poker
Shanset për video Poker

Shanset për video Poker

Ashtu si të gjitha lojërat e kazinosë në internet, lojërat e vjetra dhe të reja të pokerit vijnë me një element rreziku. Sidoqoftë, nëse i kuptoni shanset e përfshira dhe bëni zgjedhje të zgjuara, mund të rrisni ndjeshëm shanset tuaja për të fituar.

Siç u tha më herët, video poker luhet me 52 letra. Kjo do të thotë që shanset tuaja për të marrë ndonjë kartë specifike janë një në 52.

Ju gjithashtu keni një nga katër shanset për të marrë një kostum të caktuar, ndërsa shanset tuaja për të marrë ndonjë numër janë 1 në 13.

Njohja e gjasave është e rëndësishme, por është gjithashtu thelbësore të përdorni intuitën dhe gjykimin tuaj gjatë lojës. Në fund të fundit, video pokeri në kazinotë e reja në internet është një lojë fati, jo vetëm matematikë. Përdorimi i strategjive të duhura dhe marrja e vendimeve të mençura mund të zvogëlojë avantazhin e shtëpisë dhe të rrisë shanset tuaja.

Shanset për video Poker

Lajmi i fundit

Habanero bashkëpunon me Betsafe për t'u zgjeruar në Baltik
2022-04-14

Habanero bashkëpunon me Betsafe për t'u zgjeruar në Baltik

Për të rritur më tej praninë e saj në shtetet baltike, Habanero ka njoftuar një marrëveshje me Betsson për të integruar ofertën e saj të lojërave online në platformën Betsafe. Ky vendim vjen pas muajsh negociatash dhe marrëveshjesh partneriteti me zhvillues të tjerë kryesorë të programeve kompjuterike të kazinove, të cilët kanë kontribuar ndjeshëm në rritjen e portofoleve për lojtarët e vendosur në Estoni, Letoni dhe Lituani.