Lista e kazinove në internet 10 të reja të sigurta WebMoney

WebMoney është një nga metodat kryesore globale të shlyerjes së pagesave në internet. Ofruesi i pagesave në internet krenohet me një sistem të fuqishëm që lejon përdoruesit të bëjnë pagesa në internet dhe të dërgojnë dhe të marrin fonde në mënyrë të sigurt me tarifa konkurruese.

Në botën e lojërave të fatit, partnerët bankar të një kazinoje kanë rëndësi. Kazinotë e reja më të mira në internet për t'u bashkuar duhet të kenë mënyra të besueshme pagese në internet. Ofrues të tillë pagesash garantojnë gjithmonë një bankë të sigurt dhe të sigurt. Ato gjithashtu lehtësojnë transaksionet bankare pa probleme dhe të shpejta, në mënyrë që kumarxhinjtë të mund të hyjnë në lojë pa telashe. Normat e transaksionit duhet gjithashtu të jenë miqësore. Një zgjidhje e tillë e pagesave në internet është WebMoney.

Lista e kazinove në internet 10 të reja të sigurta WebMoney
Depozitoni me WebMoneyÇfarë është WebMoney?
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Depozitoni me WebMoney

WebMoney është një zgjidhje e preferuar e pagesave në internet për shumë operatorë të kazinove në internet. Shërbimi i lejon lojtarët të ngarkojnë me shpejtësi llogaritë e tyre të kazinosë WebMoney. Për më tepër, WebMoney është i disponueshëm në dhjetëra vende.

Avantazhi më i madh i WebMoney është fakti se është një metodë pagese në internet e orientuar drejt kumarit. Ndryshe nga shumë ofrues pagesash që shmangin aktivitetin e lojërave të fatit, WebMoney është i hapur si për kazinotë e reja në internet ashtu edhe për sipërmarrjet e krijuara të lojërave të fatit.

Një veçori tjetër e shkëlqyer e këtij e-Portofoli janë transaksionet e shpejta. Ndryshe nga shumica e kuletave elektronike atje që kërkojnë shumë vite për të përpunuar transaksionet, depozitat e WebMoney reflektohen në llogaritë e lojtarëve në vetëm disa minuta. Megjithatë, në disa raste të izoluara, mund të duhen disa orë. Së fundmi, WebMoney është një ofrues i përballueshëm i pagesave në internet me tarifa shumë të ulëta transaksionesh. Është interesante se nuk ka tarifa mujore ose tarifa për mirëmbajtjen e llogarisë.

WebMoney është me të vërtetë një metodë fantastike për depozitimin e parave në kazino.

Si funksionon shërbimi WebMoney?

Lojtarët që kualifikohen për të përdorur WebMoney duhet së pari të kenë një llogari në kazinonë e veçantë të WebMoney. Kërkohet gjithashtu një llogari WebMoney dhe një numër ID WebMoney.

Më pas, lundroni te seksioni i arkëtarit ose bankës i faqes së internetit të kazinosë dhe zgjidhni opsionin "DEPOZITA" për të ngarkuar një llogari. Më pas, zgjidhni WebMoney si metodën e preferuar. Pas kësaj, pjesa tjetër e procesit është mjaft e drejtpërdrejtë.

Çfarë është WebMoney?

Në pronësi dhe operim nga WM Transfer Ltd., WebMoney është ndër më të njohurit metodat e depozitimit kazinotë përfitojnë nga lojtarët.

Sistemi i shlyerjes së pagesave në internet u themelua në 1998 në Rusi. Është interesante se ai filloi si një shërbim ndërkombëtar i transferimit të parave me dollarin amerikan si fokus kryesor. Kjo ndodh sepse gjatë krizës financiare ruse të vitit 1998 (kriza e rublave), kishte një kërkesë të madhe për dollarin amerikan në vendin që po përballej me një krizë ekonomike.

WebMoney zgjeroi mbulimin e tij në 2015 duke marrë një licencë të Autoritetit të Sjelljes Financiare (FCA), e cila e lejoi atë të ofronte shërbime të parasë elektronike në Zonën Ekonomike Evropiane.

WebMoney është një emër i njohur në industrinë e pagesave në internet që mburret me mbi 41 milionë përdorues, 300,000 përdorues javor dhe 100,000 tregtarë që nga fillimi i vitit 2020. Ndërsa kompania ka qenë në qendër të vëmendjes së qeverive dhe rregullatorëve financiarë, është një metodë e ligjshme pagese në internet që kumarxhinjtë mund të besojnë.

Ka qenë një shpëtimtar për industrinë e lojërave të fatit tani që lojtarët nuk kanë nevojë për një llogari bankare për të përdorur shërbimin. Thënë kështu, lojtarët mund të fshehin identitetin e tyre pasi transaksionet kanë një nivel anonimiteti.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi