Lista e kazinove në internet 10 të reja të sigurta Trustly

Trustly është një ofrues me reputacion fintech me një sërë veçorish të jashtëzakonshme, duke përfshirë sigurinë, thjeshtësinë dhe shpejtësinë. Është themeluar nga Carl Wilson, Lukas Gratte dhe Joel Jakobsson në vitin 2008 në Suedi.

Sot, ai u shërben mbi 500 milionë përdoruesve në shumë vende si Belgjika, Suedia, Spanja, Danimarka, Kroacia dhe Finlanda. Disa tregtarë të njohur që përdorin shërbimet e Trustly janë PayPal, eBay, Facebook, Alibaba dhe TransferWise. Shumica e klientëve të këtij shërbimi pagese kënaqen duke e përdorur atë, sepse nuk ka nevojë që ata të aplikojnë për një kartë ose të shkarkojnë një aplikacion. Ai gjithashtu mbështet mbi 6,000 banka, gjë që e bën atë më të përshtatshëm se shumë sisteme të tjera pagesash sot.

Lista e kazinove në internet 10 të reja të sigurta Trustly
Depozitoni me TrustlyÇfarë është Trustly?
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker

Depozitoni me Trustly

Shume nga kazino të reja në internet pranoni Trustly si një metodë depozitimi për lojtarët. Meqenëse ky portofol elektronik është i shpejtë, ata mund të fillojnë të luajnë menjëherë pasi të konfirmohet depozitimi. Hapat që duhet të ndjekin kumarxhinjtë kur depozitojnë në Trustly janë:

  • Lidhni llogarinë e tyre Trustly me një llogari bankare aktive në internet

  • Hyni në listën e një kazinoje të re në internet metodat e depozitimit

  • Zgjidhni Trustly për të financuar llogarinë e tyre të lojërave të fatit në internet

  • Zgjidhni bankën e tyre online, regjistrohuni normalisht dhe specifikoni shumën që duan të depozitojnë

  • Konfirmoni transaksionin përmes procesit të verifikimit me 2 hapa

  • Prisni që paratë e depozituara të reflektohen në llogarinë e tyre përkatëse të kazinosë në internet

Qasja në shërbimet e Trustly është mjaft e lehtë pasi nuk kërkon nga kumarxhinjtë të hapin një llogari. Gjithçka që një lojtar duhet të bëjë është të vizitojë faqen e internetit të kësaj kompanie pagese dhe të plotësojë detaje specifike, si p.sh. informacionet e tyre bankare. Trustly as nuk kërkon të dhëna personale, duke e bërë atë ideal për lojtarët që kërkojnë privatësi dhe siguri.

Shumë lojtarë fillestarë në mbarë globin janë shmangur nga përdorimi i Trustly për të shmangur pagesën e tarifave të larta. Por ata nuk duhet. Kjo është ndër metodat më të përballueshme të depozitimit për kazinotë, sepse nuk u ngarkon përdoruesve asnjë tarifë shërbimi për të përpunuar pagesat. Megjithatë, disa banka dhe kazino të reja në internet mund të kërkojnë që lojtarët të paguajnë një tarifë të vogël për të përdorur Trustly.

Çfarë është Trustly?

Trustly, i njohur fillimisht si Glue Finance, është një shërbim pagesash suedez me mbi 500 punonjës të shpërndarë nëpër Evropë, Australi dhe Amerikë. Ai është një lider në sektorin bankar online, duke u mundësuar atyre në iGaming, udhëtime, tregti elektronike dhe financa të dërgojnë dhe marrin pagesa shpejt dhe me lehtësi.

Trustly është renditur si një nga organizatat me rritje më të shpejtë në Evropë. Kjo pjesërisht mund t'i atribuohet përpjekjes së saj të pamëshirshme për të fituar besimin e përdoruesve përmes garantimit të sigurisë.

Si fillim, vlen të përmendet se Autoriteti Suedez i Mbikëqyrjes Financiare e licencoi këtë kompani dhe ende e mbikëqyr atë për të siguruar që ajo të ketë gjithçka që kërkon për t'i shërbyer me zell dhe siguri audiencës së saj të synuar. Trustly gjithashtu përdor vërtetimin me dy faktorë për të mbrojtur llogaritë e përdoruesve të tij.

Nëse një individ planifikon të përdorë Trustly në kazinotë e reja në internet, ata këshillohen të kuptojnë se si funksionon. Në përgjithësi, ky ofrues i shërbimit të pagesave funksionon si ndërmjetës midis platformës së lojërave të fatit dhe lojtarit. Prandaj, Trustly do të marrë para nga lojtari i fatit dhe do të paguajë kazinonë në internet në emër të tyre.

Që lojtarët të shijojnë shërbimet e Trustly, ai duhet të mbështesë bankën dhe vendin e tyre. Nëse ata nuk janë të sigurt për këtë, është më mirë të vizitoni faqen e internetit të kompanisë për të zbuluar. Dikush mund të kontaktojë gjithashtu mbështetjen kompetente të klientit.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi