Lista e kazinove në internet 10 të reja të sigurta Cheque

Platforma të ndryshme të lojërave të fatit përdorin çeqet si një mënyrë pagese sepse lojtarët shijojnë thjeshtësinë e tyre. Për më tepër, një pjesë e madhe e të apasionuarve të lojërave të fatit sot janë tashmë të njohur me këtë mundësi pagese, popullariteti i të cilit ka ardhur duke u rritur.

Ata që vizitojnë kazinotë e reja më të mira në internet për të përdorur një çek për të depozituar para në llogaritë e tyre duhet të shmangin gabimet e pamatura që mund të shkaktojnë vonesa. Shembujt përfshijnë përdorimin e numrave të gabuar të llogarisë ose mos verifikimin e emrave të tyre. Është e nevojshme të theksohet se shuma minimale ose maksimale që mund të depozitohet ose tërhiqet me çek varet nga një platformë specifike e lojërave të fatit në internet.

Lista e kazinove në internet 10 të reja të sigurta Cheque
Rreth çeqeve në kazinotë e rejaDepozitoni me çekSi të bëni një tërheqje me CheckSiguria dhe Siguria e Çeqeve
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Rreth çeqeve në kazinotë e reja

Çeqet janë ende një metodë popullore depozitimi në kazinotë online, pavarësisht se ka metoda të reja më efikase të transaksionit. Ka dy arsye kryesore për këtë:

 • Një audiencë më e vjetër e lojërave që ende po kalon nga kazino fizike në atë online
 • Disponueshmëria e çeqeve pothuajse kudo në botë

Çeqet janë përdorur në kazinotë online që kur ky model i lojërave të fatit filloi të fitonte popullaritet në fillim të viteve 2000. Ato nuk janë metoda më e shpejtë sot, por efikasiteti dhe saktësia e tyre nuk mund të diskutohen.

Për të përdorur një çek në a kazino e re në internet, një lojtari do të duhet ta tërheqë atë nga banka e tij. Pasi ta kenë bërë këtë, ata duhet të fusin të dhënat e çekut në mënyrë dixhitale në llogarinë e tyre të kazinosë. Fondet zakonisht marrin 0-24 orë për t'u reflektuar. Kjo do të thotë që një lojtar nuk duhet të zgjedhë metodën nëse synon të luajë menjëherë.

Shumë kazino të reja po heqin gradualisht përdorimin e çeqeve si metoda transaksioni. Kjo është frymëzuar nga rritja e metodave më efikase të transferimit të parave. Lojtarët e kazinosë këshillohen të ndjekin trendin. Për shembull, kuletat elektronike po rriten si në efikasitet ashtu edhe në disponueshmëri në vende të ndryshme. Ata janë më të shpejtë dhe më të lirë, aq më shumë arsye që lojtarët duhet t'i përdorin ato.

Depozitoni me çek

Edhe pse çeku nuk lidhet me një llogari bankare, ai pranohet universalisht dhe është më e lehtë të anulosh një transaksion që është në proces. Çdo kazino e re në internet ka një proces unik për depozitat e çeqeve. Pasi të regjistroheni në faqen tuaj të preferuar, përdorni hapat e mëposhtëm si udhëzues:

 1. Kërkoni zonën e arkës
 2. Pas hapjes së butonit të depozitës, zgjidhni çekun si metodë bankare
 3. Shënoni adresën e caktuar për depozitat e çeqeve në kazinonë e re
 4. Duke pasur parasysh limitin e depozitave, shkruani në çek tuaj shumën që dëshironi të depozitoni
 5. Bëje çekun të pagueshëm në sajt
 6. Shkruani një shënim duke përfshirë emrin tuaj të përdoruesit ose adresën e emailit të lidhur me llogarinë tuaj të kazinosë
 7. Dërgoni shënimin dhe pagesën me postë ose shërbim korrier
 8. Kazinoja do të marrë pagesën në mënyrë që të mund të filloni bastet

Nëse po e dërgoni çekun me postë, mund t'ju kërkohet të plotësoni një formular në internet për të njoftuar kazinonë se paratë janë në rrugë e sipër. Është mirë të kërkoni sqarime në lidhje me monedhën përpara se të dërgoni. Posta e letrës është zakonisht më e shpejtë në disa vende si MB, kështu që ju mund t'i kreditoni paratë në llogarinë tuaj në të njëjtën ditë.

Megjithatë, disa kazino të reja të paraqitura në këtë faqe interneti janë të licencuara në Gjibraltar dhe Maltë, kështu që pagesa e çekut mund të marrë pak më shumë kohë për t'u pastruar. Kufiri i depozitave ndryshon nga kazino në kazino. Por në shumicën e kazinove të reja në internet, lojtarët VIP gëzojnë një kufi më të lartë depozitash kur përdorin një çek.

Si të bëni një tërheqje me Check

Gjëja më e mirë e çeqeve është se ato lejojnë përpunimin e shumave të mëdha parash. Prandaj, është metoda më e përshtatshme për të marrë para pas një fitimi jackpot. Procedurat e tërheqjes ndjekin të njëjtat hapa si ato për depozitimin përmes një çeku:

 1. Shkoni në zonën e arkëtarit dhe shtypni butonin e pagesës
 2. Zgjidhni çekun si mënyrë pagese
 3. Plotësoni adresën tuaj të kontrollit
 4. Plotësoni hapat e identifikimit
 5. Shkruani sa për të tërhequr
 6. Prisni që kazino të përpunojë kërkesën

Fitimet tuaja do të kreditohen në llogarinë tuaj sapo banka të konfirmojë se është respektuar.

Siguria dhe Siguria e Çeqeve

Kur zgjidhni një mënyra e re e pagesës së kazinosë në internet, siguria është ndoshta konsiderata më kritike. Masat e sigurisë janë jetike si për lojtarët e kazinosë ashtu edhe për platformën e lojërave të fatit. Kontrollet në letër janë të sigurta për sa kohë që kazinoja në internet mbron të dhënat tuaja me protokollin e përditësuar të sigurisë SSL. Kujdesuni për enkriptimin 128-bit përpara se të regjistroheni në një kazino të re.

Shumica e bankave do të maskojnë numrin tuaj të llogarisë personale për t'ju mbrojtur nga mashtrimet. Meqenëse do të përdorni një palë të tretë për të dërguar çekun në letër, ata nuk mund t'i shohin të dhënat e ndjeshme. Pavarësisht nëse jeni duke depozituar ose tërhequr, sigurohuni që të gjurmoni çekun dhe nuk do të keni asgjë për t'u shqetësuar.

Kazinotë e besueshme të kontrollit përdorin gjithashtu eCheque, i cili ka shumë veçori sigurie. Nëse kazinoja bën një pagesë eCheque, ata do të kërkojnë të dhënat tuaja bankare. Kazinoja mund të kontaktojë bankën tuaj përmes Shtëpisë së Pastrimit të Automatizuar (ACH). Ky është një procesor i pagesave elektronike që fillon ose përfundon transferimin e parave, në varësi të të dhënave të dhëna.

Për sa kohë që të dhënat bankare janë të sakta dhe ka fonde të mjaftueshme, pagesa do të verifikohet. Dërguesi mund ta kthejë transaksionin në mënyrë të sigurt në rast të një fatkeqësie. Kjo është më e përshtatshme dhe më e sigurt se transferta me tela, e cila është e pakthyeshme.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi