4 këshilla dhe truke për t'u bërë një lojtar i disiplinuar

Lajme

2021-12-17

Eddy Cheung

Duhet të bëhesh i disiplinuar nëse do të bëhesh një kumarxhi i suksesshëm.

4 këshilla dhe truke për t'u bërë një lojtar i disiplinuar

Kur mendoni për lojërat e fatit dhe kazinotë online në përgjithësi, zakonet e përgjegjshme të lojës mund të mos jenë gjëja e parë që ju shfaqet në mendje. Megjithatë, është e pamundur të mohosh vendin dhe rëndësinë e saj në kazino.

Të bëhesh një lojtar më i disiplinuar dhe të zhvillosh zakone të forta është shumë më e lehtë nga sa mund ta imagjinosh. Dhe si e tillë, këtu janë katër këshilla dhe truket për t'u bërë një lojtar më i disiplinuar dhe i suksesshëm.

Bankroll dhe Menaxhimi i Parave

Menaxhimi i parave është çelësi numër 1 në funksionimin si një kumarxhi i disiplinuar.

Një bankroll nuk është asgjë më shumë se buxheti i një lojtari të fatit, i përbërë nga fonde që janë lënë mënjanë për qëllimin e vetëm të lojërave të fatit.

Rrallëherë shihni kumarxhinj që nuk shfaqin zakone të forta të financimit.

Nëse luani kumar pa një ide se sa para jeni të gatshëm të humbni, mund të hasni disa çështje. Bixhozi nuk duhet të shkaktojë detyrime financiare, veçanërisht për lojtarët e bixhozit që janë relativisht të rinj në kazino.

Për të menaxhuar bankrollin tuaj, krijoni një sistem që e bën të qartë në çdo kohë, sa para keni dhe si i keni shpenzuar.

Jini të përkushtuar ndaj planit tuaj

Merrni kohën më të madhe në krijimin e një plani. Pastaj merrni kohën tjetër për t'u përkushtuar ndaj saj.

Çdo lojtar i kumarit duhet të marrë parasysh të ketë një plan përpara se të fillojë të luajë kumar. Ky plan nuk duhet të jetë shumë intensiv ose shterues.

Duke organizuar një plan, ka të ngjarë të argëtoheni më shumë dhe të keni një shans më të mirë për të fituar para në planin afatgjatë. Herë pas here, një udhëtim spontan dhe kaotik në kazino nuk është gjëja më e keqe në botë.

Ju jeni mesatarja e 5 miqve tuaj më të ngushtë

Ata thonë se një lojtar i fatit është po aq i suksesshëm sa kompania që mban.

Kur lojtarët e rinj të lojërave të fatit luajnë me njerëz të papërgjegjshëm, ata mund të marrin lehtësisht një mori zakonesh të këqija të kumarit ndërsa janë duke mësuar. Përvojat tuaja të para të lojërave të fatit janë gjithmonë formuese. Duke e rrethuar veten me ndikime të këqija, do ta ekspozoni veten ndaj praktikave gjymtuese që do ta bëjnë të pamundur arritjen e suksesit.

Bëni një përpjekje të përbashkët për të rrethuar veten me kumarxhinj të suksesshëm.

Kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht të imitoni gjithçka që ata bëjnë. Ju duhet të krijoni stilin tuaj të lojës që funksionon për ju dhe ndiheni rehat.

Por përdorimi i disa taktikave që sjellin suksesin e lojtarëve të tjerë ka të ngjarë të përfitojë nga performanca juaj.

Asnjëherë mos i shpërdoroni paratë

Kazinotë janë një vend i mirë për të humbur para.

Jo vetëm që ka lojëra të panumërta, por ka edhe bare, restorante, dyqane dhe shumë opsione argëtimi për të zgjedhur. Edhe përpara se të arrini rrugën drejt tavolinave, mund të jetë sfiduese të mbani të gjitha paratë tuaja në portofolin tuaj.

Por një çelës i suksesit në një kazino është të mbani sa më shumë nga paratë tuaja në tavolinë. Të bësh këtë do t'ju lejojë të luani më shumë kumar, gjë që mund të çojë në më shumë fitime dhe një normë më të shpejtë përmirësimi.

Mos harxhoni kurrë para.

konkluzioni

Dhe këtu janë katër këshilla dhe truket thelbësore për t'u bërë një lojtar më i disiplinuar dhe i suksesshëm. Çelësi i fitimeve vjen përmes disiplinës, dhe çelësi i disiplinës vjen përmes praktikës dhe mësimit.

Asgjë nuk vjen lehtë, por vjen… derdhet.

Lajmi i fundit

Cilat veçori ofrojnë kazinotë e realitetit virtual?
2022-07-20

Cilat veçori ofrojnë kazinotë e realitetit virtual?

Lajme