8 Këshilla thelbësore për t'u bërë një profesionist i Baccarat

Lajme

2021-06-16

Eddy Cheung

Në të gjithë internetin, baccarat po bëhet jashtëzakonisht popullor se kazinotë e tjera në internet, madje edhe blackjack. Shumë platforma online kanë filluar të përfshijnë baccarat në listën e lojërave të tyre të kazinosë. Një nga faqet e internetit është KazinoRank i ri, ku ofrohen strategjitë thelbësore fituese. Ndërsa loja është e thjeshtë, nevojiten disa strategji për të ndihmuar një lojtar të bëhet profesionist i baccarat.

8 Këshilla thelbësore për t'u bërë një profesionist i Baccarat

Hakimet përfshijnë sa vijon.

1. Njihuni me lojën

Loja e lehtë për t'u kuptuar kërkon pak vëmendje mendore. Është thelbësore të mësoni gjithçka rreth lojës përpara se të përpiqeni ta luani atë në kazinotë online. Në mënyrë tipike, nuk kërkon shumë kohë për të kuptuar të gjitha aspektet e lojës. Megjithatë, praktikimi e bën një lojtar të njohur nga afër me lojën. Pra, merrni parasysh shkarkimin e aplikacionit baccarat ose luani në internet falas dhe sigurohuni që të mësoni edhe rregullat.

2. Trajtoni tregtarët me respekt

Një kumarxhi mund të harrojë lehtësisht normat shoqërore kur ulet para ekranit të kompjuterit. Megjithatë, kumarxhinjtë që luajnë në kazinotë online duhet të kenë etiketë të ngjashme që kanë në një sallë me bazë tokësore. Pra, është thelbësore t'i trajtoni tregtarët dhe lojtarët e tjerë me respekt, për të shmangur largimin nga tavolina.

3. Shmangni kontrollimin e rezultateve të mëparshme

Të shohësh një model ose të fitosh që shfaqet në mënyrë të përsëritur mund të bëjë që një bastist të vendosë bastin e tij/saj bazuar në rezultatet e perceptuara. Megjithatë, injorimi i tabelës së rezultateve do të përmirësojë aftësitë e një lojtari në tavolinë dhe do të sjellë rritje të fitimeve në fund.

4. Bastet e aksioneve

Vëzhgimi i basteve është një proces i thjeshtë, por kumarxhinjtë duhet të ndjekin dy rregulla:

  • Aksionet në rrethin e duhur të basteve
  • Mos i prekni çipat derisa dora që luan aktualisht të përfundojë dhe kur fitimet të jenë paguar.

5. Mos i rrëmbeni letrat

Rregullat që rregullojnë prekjen e kartave ndryshojnë ndjeshëm në tavolina të ndryshme. Ndërsa një tabelë i lejon një lojtari të prekë letra të caktuara, të tjerët mund t'i ndalojnë lojtarët të prekin letra. Në mënyrë ideale, lojtarët nuk kanë arsye për të prekur asnjë kartë në tryezë; lejoni tregtarin të bëjë prekjen.

6. Bast Banker

Bastet për bankierin janë gjithmonë një çelës thelbësor që tregon një lojtar si profesionist në tryezën e baccarat. Pas komisionit të kazinosë për bastet fituese të bankierit, lojtari i bixhozit do të marrë ende një shumë të vlefshme sesa bastet për lojtarin.

7. Përqendrohuni te paratë

Ritmi i lojës në internet është më i shpejtë se lojërat me letra me bazë tokësore. Për këtë arsye, një bast mund të humbasë shpejt sasinë e parave në lojë gjatë një prej seancave të tij/saj të lojës. Pra, vendosni gjithmonë një buxhet dhe qëndroni në të përpara se të fillojë loja.

8. Bast mbi tregtarin

Shumica e këshillave për baccarat kanë të bëjnë me mënyrën se si një lojtar bast - qoftë në një sistem progresiv ose regresiv. Prandaj, gjithmonë vini bast se tregtari fiton - këtu qëndron fitorja juaj. Edhe kur fitorja e tregtarit kërkon që një lojtar i fatit të paguajë një komision, fitorja e tregtarit është gjithmonë rezultati më i mundshëm.

konkluzioni

Këto këshilla për baccarat do t'i ndihmojnë lojtarët të ndihen të relaksuar, të emocionuar dhe në fund të fundit, t'i ndihmojnë ata të bëhen profesionistë kur luajnë baccarat në internet.

Të rejat e fundit

Wazdan prezanton në vjeshtë me promovimin e ri të Rrjetit Mystery Fall
2023-09-15

Wazdan prezanton në vjeshtë me promovimin e ri të Rrjetit Mystery Fall

Lajme