Lajme

October 16, 2023

Angela Goodwin emërohet në rolin drejtues në lojërat shkencore

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Scientific Games njoftoi emërimin e Angela Goodwin për të mbikëqyrur operacionet e programit shumë të vlerësuar të kompanisë për menaxhimin e lojërave të menjëhershme. Goodwin u bë anëtare e Lojrave Shkencore në 2007, ku aktualisht mban pozicionin e Zëvendës Presidentes së Operacioneve SGEP. 

Angela Goodwin emërohet në rolin drejtues në lojërat shkencore

Me një formim profesional mbi 16 vjet, ajo zotëron ekspertizë të gjerë në prodhimin dhe menaxhimin e produkteve të menjëhershme të lotarisë. Programi i Partneritetit të Përmirësuar të Lojërave Shkencore ofron administrim gjithëpërfshirës të portofoleve të lojërave të menjëhershme për mbi 20 operatorë partnerë të lotarisë. Programet SGEP mbikëqyrin produktet e menjëhershme me një vlerë totale të shitjeve vjetore prej 39.6 miliardë dollarë globalisht.

John Schulz, President i Amerikave dhe Produkteve Globale Instant për Lojëra shkencore: 

"Angela zotëron aftësi të lindura lidershipi, një filozofi gjithëpërfshirëse menaxhimi dhe një kuptim të thellë të operacioneve tona SGEP. Këto cilësi pritet t'i mundësojnë asaj të ofrojë një vizion strategjik për zhvillimin e programit dhe të lehtësojë rritjen për klientët tanë të lotarisë duke rritur me përgjegjësi performancën e produkte të menjëhershme."

Që nga themelimi i tij në 1985, programet SGEP kanë pasur zhvillim të vazhdueshëm. Këto programe ndihmojnë operatorët e lotarisë në rritjen e portofolit të produkteve të tyre duke ofruar shërbime të tilla si menaxhimi i portofolit dhe dizajnimi i lojërave. Për më tepër, ata përdorin analitikë të drejtuar nga të dhënat, logjistikën e avancuar, shërbimet e markave të licencuara dhe shitjet me pakicë dhe mbështetjen e marketingut për të optimizuar shorti operacionet. Kompania synon të zgjerojë gamën e saj të shërbimeve dhe produkteve duke përfshirë katër komponentët kritikë të programeve SGEP: zgjidhjet e produkteve, logjistikën e zgjeruar, optimizimet e shitjes me pakicë dhe angazhimin dixhital.

Goodwin do të mbikëqyrë aktivitetet operacionale të një ekipi profesionistësh të aftë të menaxhimit të produkteve në operacionet SGEP të biznesit në Shtetet e Bashkuara. Ajo do të jetë gjithashtu përgjegjëse për lidhjen me klientët e lotarisë dhe bashkëpunimin me ekipet e shitjeve, marketingut dhe marrëdhënieve me qeverinë e kompanisë në këtë rol. Përveç kësaj, ajo do të mbështesë prokurimin e SGEP dhe do të eksplorojë perspektivat e reja të biznesit.

Përpara se të merrte pozicionin e saj aktual, Goodwin ishte Drejtoreshë e Lartë e Operacioneve SGEP dhe Produkteve Globale Instant në Lojërat Shkencore. Ajo përparoi përmes roleve të ndryshme brenda kompanisë, duke filluar si Koordinatore e Prodhimit të Lojërave të Menjëhershme.

Goodwin, i cili aktualisht ka zyra korporative të zhvilluesit të softuerit në zonën metropolitane të Atlantës, zotëron një Bachelor të Arteve në Menaxhim Biznesi nga Universiteti Shtetëror i Gjeorgjisë Jugperëndimore.

Përpara këtij emërimi, Scientific Games me krenari deklaroi se ishte i nderuar ta merrte dy çmime Cummutas 2023 për angazhimin dhe përsosmërinë e saj në praktikat e përgjegjësisë sociale. Në gusht, SG nxori hapat e saj novator Qendra e Lojërave iLottery dhe Programi Partner.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

CogniPlay zbulon një epokë të re në lotaritë në internet dhe platformat e lojërave sociale
2024-05-16

CogniPlay zbulon një epokë të re në lotaritë në internet dhe platformat e lojërave sociale

Lajme