Lajme

March 21, 2023

Betfred do të nisë IGT Play Sports-Powered Sports në të ardhmen

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Është njoftuar se Betfred do të lançojë Librin Sportiv të IGT-së PlaySports-Powered në Nevada. Në të ardhmen, Betfred do të ofrojë baste sportive në celular të mundësuar nga platforma PlaySports e IGT.

Betfred do të nisë IGT Play Sports-Powered Sports në të ardhmen

Betfred Dhe Mobile Sportsbook

Një marrëveshje shumëvjeçare e teknologjisë PlaySports me operatorin me përvojë të basteve sportive Betfred mundësoi International Game Technology PLC të zgjerojë praninë e saj në Nevada për baste sportive. Mohegan Sun Sportsbook brenda Virgin Hotels Las Vegas, një anëtar i Koleksionit Curio nga Hilton, do të mundësohet nga Betfred duke përdorur teknologjinë IGT PlaySports në përputhje me kushtet e marrëveshjes. Ky partneritet mbështet hyrjen e Betfred në industrinë e basteve të Nevadës, si dhe librin e parë sportiv të Betfred të mundësuar nga IGT në Shtetet e Bashkuara.

Ndërsa marrëdhënia do të fillojë me bastet sportive me pakicë, Betfred shpreson të prezantojë një libër sportiv celular të mundësuar nga PlaySports në të ardhmen. Libri i sporteve me pakicë në Mohegan Sun do të jetë libri i parë sportiv i Betfred në SHBA i mundësuar nga teknologjia PlaySports e IGT.

Bryan Bennett, COO i Betfred USA Sports, tha:

"Reputacioni dhe ndikimi i jashtëzakonshëm i IGT PlaySports në tregun e basteve sportive në SHBA, së bashku me aftësinë e tyre për të lundruar në mjedise rregullatore komplekse, i japin Betfred besimin suprem në zgjedhjen tonë për t'u partnerizuar me IGT në Nevada. Ekipi me përvojë, në treg dhe i provuar i IGT PlaySports teknologjia do t'i mundësojë Betfred-it të shkallëzojë funksionimin tonë paralelisht me mundësitë e tregut dhe të krijojë një përvojë bastesh konkurruese dhe tërheqëse në destinacionin më emocionues të lojërave në botë."

Jo vetëm kaq, por edhe presidenti i basteve sportive në IGT, Joe Asher, ka komentuar partneritetin me Betfred. Ai shpjegoi se për të vëzhguar pronarin e firmës së basteve sportive me bazë në Mbretërinë e Bashkuar, ai kishte shkuar personalisht në seancën më të fundit të Bordit të Kontrollit të Lojërave në Nevada. Për më tepër, ai tha: 

"Ai është një legjendë në librari dhe Betfred është një nga markat më legjendare në industrinë e basteve sportive; ndjehet i nderuar që punoj me ekipin e Fred në SHBA, dhe ata prezantuan produktin Betfred në Nevada dhe e ndihmojnë markën të krijojë një sukses të suksesshëm. libër sportiv që do të tërheqë njësoj si për tifozët e sporteve, ashtu edhe për vizitorët. IGT PlaySports pret të zbatojë përvojën tonë të madhe në Nevada dhe më gjerë për të ndihmuar Betfred të krijojë një libër sportiv të suksesshëm që do të tërheqë si për tifozët e sportit vendas ashtu edhe për vizitorët."

Betfred fillimisht do të fillojë bastet me pakicë përpara se të synojë të nisë bastet celular më vonë. Në Shtetet e Bashkuara dhe Kanada, më shumë se 80 institucione lojrash përdorin IGT për të fuqizuar bastet sportive.

IGT Play Sports-Powered Sports

Sa i përket IGT-së, ajo është një lider në lojëra në një shkallë botërore. Për lojtarët në të gjitha kanalet e rregulluara dhe pikat e lojërave, nga llotaritë dhe makinat e lojërave deri te bastet sportive dhe dixhitale, ato ofrojnë kënaqësi dhe përvojat e lojërave të përgjegjshme. Zgjidhjet e tyre krijojnë lojëra të pakrahasueshme kazino që angazhojnë lojtarët dhe nxisin zhvillimin duke përdorur një bollëk përmbajtjesh tërheqëse, investime të konsiderueshme në inovacion, analitikë të lojtarëve, njohuri operacionale dhe teknologji moderne.

Ata kanë një prani të fortë lokale dhe lidhje me autoritetet në më shumë se 100 vende në mbarë botën. Ata shtojnë vlerë duke respektuar standardet më të mëdha të përgjegjshmërisë, ndershmërisë dhe shërbimit.

Lojtarët mund të gjejnë shumë më tepër informacion rreth kazinotë kryesore të reja dhe partneritetet e lojërave të fatit në CasinoRank. Mos ngurroni të eksploroni!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Slotet më të mira të reja në internet të javës: Edicioni i 12 Prillit 2024
2024-04-12

Slotet më të mira të reja në internet të javës: Edicioni i 12 Prillit 2024

Lajme