Lajme

June 28, 2021

Kumarxhinjtë më të famshëm në histori

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Është e mundur të jesh figura më e respektuar në art, politikë apo letërsi me një reputacion të pastër kristal në dritën e ditës. Por kur errësira bie, atëherë vjen një alter-ego iniciative që largon mërzinë. Pastaj, një politikan profesionist befas bëhet një lojtar i klasës së parë. Shumë figura historike e kanë mëngën se mund të bëjnë gjithçka, veçanërisht duke luajtur lojëra kazino për t'i bërë kuletat e tyre të majme. Hulumtimi i motorëve të kërkimit zbulon si një i madh lojra online kazino platformë informacioni me kumarxhinj të shquar të famshëm.

Kumarxhinjtë më të famshëm në histori

Sot, situata është e shfrenuar në të gjithë globin me personalitete të famshme që luajnë çdo lojë të re kazinoje që shfaqet në internet. Megjithatë, ky artikull është një zbulim hapës i syve për personalitetet historike që e admiruan lojën e fatit pa e ditur se janë kumarxhinj të suksesshëm të të gjitha kohërave. Lista shkon si më poshtë:

Claude Monet

Oscar-Claude Monet ishte një novator i zgjuar i artit francez të quajtur Impresionizëm sipas një prej pikturave të tij të jashtëzakonshme. Ai nuk e dinte se hobi i tij i pikturës do ta çonte larg. Megjithatë, ai u bë një nga artistët e famshëm në botë përmes lojërave të fatit. Për fat, ai fitoi 15,000 dollarë në llotarinë franceze, gjë që e bëri të linte punën dhe të themelonte plotësisht karrierën e tij në pikturë. Tifozët e Oscar-Claude Monet ishin të kënaqur që bixhozi është mjeti shtytës që e ndihmoi një gjeni të tillë të ishte i suksesshëm në karrierën e tij.

Fjodor Dostojevski

Fjodor Dostojevski është një nga autorët që përdorin përvojën e tyre personale për të shkruar tregime. Një nga romanet e tij të lulëzuar titullohet "The Gambler", të cilin ai e shkroi bazuar në disa përvoja. Gjeniut rus i pëlqen bixhozi edhe kur vetë krijimtaria letrare kishte një atmosferë negative. Megjithatë, ky ishte një burim frymëzimi për të. Çuditërisht, Fjodor Dostojevski e shkroi këtë roman për të shlyer borxhet e tij të lojërave të fatit.

René Descartes

"Mendjet e zëna me madhështinë janë të afta për veset dhe virtytet më të mëdha." Ky është një citim i Dekartit që flet për veten e tij, dhe është një mendim i mençur për të jetuar. René Descartes, duke qenë një filozof i ardhshëm i zgjuar francez, besonte se një karrierë e lojërave të fatit mund të jetë më e suksesshme se shkolla ushtarake dhe juridike. Ai shkoi në filozofi, edhe me bixhozin në kulmin e mendjes së tij. Dhe gjatë gjithë jetës së Dekartit, ky aktivitet aventuresk jetoi me të.

Mbretëresha Marie-Antoinette

Mbretëresha Marie-Antoinette është një nga gratë më simpatike, misterioze dhe më kontroverse në historinë franceze. Ajo u kritikua më së shumti për një frazë famëkeqe, të cilën ajo nuk e tha kurrë, e cila është: "Lërini të hanë tortë". Në të njëjtën kohë, ajo ishte një e varur nga bixhozi, një akt bastesh që mësohej nga mamaja e saj. Praktikisht, askush nuk e dinte se ajo ishte një e varur nga bixhozi, duke e bërë këtë për t'i treguar mbretëreshës së ardhshme se si i fiton paratë e saj.

Doc Holliday

Është e habitshme të shohësh John Henry "Doc" Holliday në këtë listë; megjithatë, vlen të përmendet se ai ishte një kumarxhi famëkeq. Pyes veten se si e kapi historia si një nga lojtarët më të famshëm të fatit? Është interesante se Doc e filloi karrierën e tij si dentist në Gjeorgji, por pasi u diagnostikua me tuberkuloz, gjërat u kthyen për të në mënyrë drastike. Me kalimin e kohës, rasti u përkeqësua dhe ai nuk ishte në gjendje të ushtronte më stomatologji. Më pas, ai filloi të mësonte poker në sallone në Teksas ku kalon më shumë kohë.

Verdikti Edhe pse të gjithë mund të mos bëhen figura historike, çdo lojtar i fatit mund të krijojë ende trashëgiminë e tij/saj të lojërave të fatit. Vizitoni dhe mësoni më shumë rreth lojërave të kazinove në internet në New Casino Rank dhe bëhuni një legjendë e lojërave të fatit në librat e historisë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

CogniPlay zbulon një epokë të re në lotaritë në internet dhe platformat e lojërave sociale
2024-05-16

CogniPlay zbulon një epokë të re në lotaritë në internet dhe platformat e lojërave sociale

Lajme