Lajme

June 9, 2023

Një shef i ri i lojërave fillon të punojë në Yggdrasil Gaming

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Yggdrasil, një zhvillues i nivelit të lartë të lojërave të kazinove të vlerësuara me çmime, ka emëruar Mark McGinley si Kryeshefin e Lojërave. Kompania thotë se punësimi do të ndihmojë në forcimin e ekipit të saj të lojërave të bashkuar së fundmi. 

Një shef i ri i lojërave fillon të punojë në Yggdrasil Gaming

Mark McGinley bashkohet Lojëra Yggdrasil me një sfond të gjerë në lojërat B2C dhe B2B. Ai ka mbi 25 vjet përvojë dhe ka qenë i suksesshëm në zhvillimin e lojërave, departamentet e produkteve dhe studiove. Kompania e ka vlerësuar atë si një individ "shumë biznes dhe komercial" me një vetëdije të mprehtë për industrinë konkurruese të lojërave.

Para emërimit të tij në Yggdrasil, McGinley ishte CEO i FunFair Games. Përveç kësaj, ai ishte Drejtor i Game Studios në Entain dhe Drejtor i Programit në RNG Foundry. Ndërsa ishte në RNG Foundry, McGinley ishte i dobishëm për t'u dhënë studiove të pavarura të lojërave aftësinë për të krijuar emocionuese, magjepsëse dhe të nivelit të lartë lojërat e kazinosë në internet shpërndahet përmes platformës së njohur Games Global.

Por kjo nuk është e gjitha në portofolin e gjatë dhe të dekoruar të McGinley. Ai ka zënë pozicione të nivelit të lartë Game Studio në Kazumo, një nga liderët në Evropë faqet e rregulluara të lojërave të fatit. Zyrtari kishte një rol të ngjashëm në Odobo. 

Ky takim përkon me vendimin e kompanisë për të bashkuar vertikalet e Studios dhe Produktet dhe Programet në një divizion të vetëm Gaming. Ndryshimi do ta bëjë kompaninë e zhvillimit të lojërave më të hapur dhe më të drejtpërdrejtë duke thjeshtuar procedurat. 

Disa nga fushat kritike që do të përfitojnë nga përmirësimi përfshijnë:

  • Cilësi e përmirësuar e udhërrëfyesit të produktit
  • Sigurimi i procesit të zhvillimit të produktit
  • Shpërndarje më e shkathët e përmbajtjes
  • Më shumë shkëmbim njohurish ndërmjet kompanive
  • Një fokus lazer në nevojat e operatorit dhe lojtarit

Duke folur për nevojat e lojtarëve, kompania publikoi së fundmi Candyfinity, një slot me temë karamele me mekanikun shpërblyes të Rrjetit të Fitimit. Disa ditë më parë, Yggdrasil bashkëpunoi me Boomerang Games për të shpallur Orca's Wild Bonanza, duke i çuar lojtarët nën ujë për të takuar krijesat e bukura të detit. 

McGinley komentoi emërimin e tij, duke thënë:

"Jam absolutisht i kënaqur që po i bashkohem një biznesi kaq ambicioz dhe që mendon përpara si Yggdrasil. Unë shoh potencial të madh përpara nesh dhe kam shumë besim se mund ta çojmë biznesin përpara për të konkurruar në nivelin më të lartë në hapësirën e iGaming. Jam vërtet i emocionuar për pozicionin tim të ri dhe për të qenë pjesë e udhëtimit emocionues të rritjes që Yggdrasil filloi 10 vjet më parë."

Krantz, CEO i Yggdrasil, deklaroi:

“Është koha e përsosur që Mark të bashkohet dhe të drejtojë njësinë tonë të re të Lojërave në Yggdrasil, e cila do të forcojë më tej Zhvillimet tona ekzistuese inovative dhe premium të Udhërrëfyesit Global, si dhe do të zgjerojë diferencimin strategjik të produktit në bashkëpunim të ngushtë me partnerët kryesorë të operatorëve të industrisë. Unë e mirëpres Markun në Yggdrasil dhe në ekipin tonë të menaxhmentit të lartë dhe mezi pres të punojmë së bashku për të çuar ambiciet tona të rritjes globale në nivelin tjetër."

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

CogniPlay zbulon një epokë të re në lotaritë në internet dhe platformat e lojërave sociale
2024-05-16

CogniPlay zbulon një epokë të re në lotaritë në internet dhe platformat e lojërave sociale

Lajme