Lajme

June 15, 2023

Play'n GO debuton lojën slot Sweet Alchemy 2

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Play'n GO, një krijues i nivelit të lartë të çmimeve lojëra elektronike në internet, ka njoftuar një rikthim triumfues të sagës së karameleve në Sweet Alchemy 2. Loja e ka huazuar pjesën më të madhe të frymëzimit të saj nga Sweet Alchemy of 2018 dhe Sweet Alchemy Bingo e 2020. 

Play'n GO debuton lojën slot Sweet Alchemy 2

Pra, çfarë ka të re në këtë lojë kazino në internet? Së pari, loja jep eksitim të pakrahasueshëm falë veçorisë Grid Expansion. Që lojtarët të aktivizojnë këtë veçori dhe fitore të shijshme, ata duhet të krijojnë grupime të suksesshme. Ndërsa përparojnë, loja do të heqë simbolet e bllokuesit të çokollatës në kaskada, duke lejuar shfaqjen e më shumë simboleve dhe duke rritur shanset tuaja për të fituar një pagesë të madhe. 

  • Mos harroni se objektivi juaj në këtë slot është të eliminoni simbolet e Yjeve, Kubit dhe Pastilës nga tabela. 
  • Wild Gobstopper do të mbetet përgjithmonë në rrjet dhe do t'ju ndihmojë të bëni fitore të reja kur nuk ka asnjë fitore tjetër. 
  • Striped Treat Wild do të jetë gjithashtu në tabelë, duke shpërthyer horizontalisht ose vertikalisht si pjesë e një kombinimi fitues.

Funksioni i rrotullimeve falas do të aktivizohet pasi të pastrohen të gjitha ikonat e bllokuesit të çokollatës nga bobinat. Më pas, lojtarët do të marrin katër rrotullimet e tyre Falas, të cilat mund të vijnë me Mega Simbolet. Ndërsa lëvizni nëpër botën e veshur me karamele, të gjithë bllokuesit do të pastrohen nga rrotullat gjatë rrotullimeve Falas. Nëse kjo ndodh, loja do të zhbllokojë katër raunde shtesë dhe Mega Simbole më të mëdha, duke ju afruar më shumë me pagesën më të lartë prej 10,000x të shumës. 

Së fundmi, lojtarët mund të aktivizojnë lojën e bonusit duke mbledhur simbole të ndryshme me pagesë të lartë dhe të ulët gjatë rrotullimeve Falas. Ky raund bonus ka tre nivele, duke shtuar një element dinamik në mekanikën tashmë magjepsëse të rrjetit.

Gjatë kësaj veçorie, do të gjeni rrota dhe unaza që sfidojnë lojtarët të lëvizin drejt qendrës. Vendosja e një shumëzuesi do të shumëfishojë vlerat e përgjithshme të shumëzuesit, ndërsa vendosja në një segment bosh do të heqë fondet nga banka juaj. 

Play'n GO kohët e fundit ka lëshuar lojëra elektronike të njëpasnjëshme, ku shumica përfundojnë në hite të shkëlqyera në faqet më të mira të kazinove të reja. Para publikimit të Sweet Alchemy 2, kompania u përpoq të shpëtonte botën në Ternion me temë superhero. Më 1 qershor, kompania u kthye në Asgard në Viking Runecraft Apocalypse

Duke komentuar lojën e re, shefi i mbajtjes së lojërave të Play'n GO, George Olekszy, tha: 

"Tifozët donin më shumë Sweet Alchemy, ja ku është. Titulli i parë në këtë seri është një nga titujt tanë më të dashur në Luaj'n GO. Kishte kuptim vetëm që ne të ndërtonim mbi këtë IP dhe të provonim diçka edhe më të ëmbël me Sweet Alchemy 2. Mendoj se Loja Bonus dhe Multiplier x25 janë fitues të vërtetë. Kjo slot ka kaq shumë kthesa dhe kthesa dinamike në të gjithë, për të mos përmendur mekanikun e zhurmshëm të zgjerimit të rrjetit."

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

CogniPlay zbulon një epokë të re në lotaritë në internet dhe platformat e lojërave sociale
2024-05-16

CogniPlay zbulon një epokë të re në lotaritë në internet dhe platformat e lojërave sociale

Lajme