Pse po merr përsipër lojërat e fatit në kazino me kriptomonedhë

Lajme

2022-02-05

Ethan Tremblay

Nuk ka dyshim se kriptomonedha po bëhet e njohur në skenën e lojërave të fatit në internet. Shumë lojtarë po zgjedhin këtë monedhë alternative, ndërkohë që operatorët po e shfrytëzojnë gjithashtu për të përmbushur kërkesat e apasionistëve të lojërave të fatit të kazinove. Kriptomonedha është e njohur në të dyja kazinove të reja dhe emrat e familjes që janë rrethuar prej vitesh.

Pse po merr përsipër lojërat e fatit në kazino me kriptomonedhë

Çfarë janë kriptovalutat?

Si fillim, kriptovalutat, të njohura gjerësisht si kripto, janë monedha virtuale ose dixhitale, transaksionet e të cilave sigurohen me kriptografi. Ndryshe nga monedhat fiat, kripto nuk ka ndonjë autoritet rregullator qendror. Në vend të kësaj, transaksionet lehtësohen nga një rrjet peer-to-peer. Shembuj të kriptove përfshijnë bitcoin, litecoin, bitcoin cash dhe ethereum, vetëm për të përmendur disa.

Nga të gjitha indikacionet, kriptomonedha do të jetë një katalizator në industrinë e kazinove online. Gjithnjë e më shumë lojtarë do të zgjedhin kripto-n mbi monedhat fiat në vitin 2022. Por pse po ndodh kjo?

Epo, ka disa arsye pse kumarxhinjtë po kalojnë në kriptomonedhë.

Kriptovaluta Lehtëson Kumarin Anonim

Avantazhi më i madh i kriptomonedhave si bitcoin dhe ethereum është anonimiteti. Shumë lojtarë duan ta mbajnë privat aktivitetin e tyre të lojërave të fatit. Për më tepër, në disa vende, lojërat e fatit janë të paligjshme dhe përdorimi i monedhave fiat mund t'i sjellë lojtarët në telashe. Në raste të tilla, kriptovalutat mjaftojnë pasi kumarxhinjtë mund të depozitojnë dhe tërhiqen pa zbuluar asnjë të dhënë ose identitet personal. Përveç kësaj, nuk ka asnjë ndërhyrje nga institucionet financiare apo qeveritë pasi të gjitha transaksionet janë mbi një rrjet P2P.

Transaksionet Swift

Lojtarët gjithmonë duan të hyjnë në lojë sapo të depozitojnë fonde. Por në shumë raste, veçanërisht me monedhën fiat, kjo nuk është e mundur pasi bankat dhe institucionet financiare do të duhet të kryejnë procese KYC dhe verifikimi përpara se të autorizojnë transaksionin. Janë këto burokraci që i bëjnë më të gjata depozitat dhe tërheqjet në valutë fiat. Megjithatë, nuk ka burokraci të tilla me kriptovalutat, kështu që lojtarët e fatit mund të presin që fondet të arrijnë në llogaritë e tyre më shpejt. Në shumicën e rasteve, depozitat dhe tërheqjet e kriptove janë të menjëhershme.

Kostot e ulëta të transaksionit

Një tjetër arsye pse kumarxhinjtë po kalojnë në lojërat e fatit kripto janë kostot e përballueshme të transaksionit. Transaksionet me Bitcoin dhe transaksionet e tjera kripto janë përgjithësisht më të ulëta se 2% deri në 3% e tarifuar nga kartat e kreditit dhe kuletat elektronike. Siç u përmend më herët, nuk ka institucione financiare ose ndërmjetës të tjerë në transaksionet kripto. Këto institucione janë atje për të fituar para, dhe kjo është arsyeja pse ata vendosin tarifa të rënda për të depozituar dhe tërhequr para. Sidoqoftë, transaksionet e kriptove janë në rrjetet peer-to-peer duke i bërë normat e transaksioneve më të ulëta.

Transaksione të Sigurta

Kumarxhinjtë gjithashtu po grumbullohen në kazinotë kripto për shkak të sigurisë së transaksioneve me kripto. Krijimi dhe transferimi i kriptove, duke përfshirë bitcoin, kontrollohen nga kriptografia. Bitcoin gjithashtu përdor blockchain si teknologjinë e tij të librit të shpërndarë. Në një skenë kumari në internet sinonim i mashtrimit, kripto është me të vërtetë një zgjidhje.

Përfundimi

Sa më sipër janë arsyet pse kriptovalutat po bëhen të njohura në mesin e kumarxhinjve. Përveç kësaj, ka lojëra specifike kripto kazino që tërheqin RTP më të larta. Për ata që duan të luajnë në mënyrë anonime dhe të bëjnë transaksione jashtëzakonisht të shpejta dhe të sigurta, bixhozi i kriptove është mënyra më e mirë. Përveç kësaj, kazinotë e bitcoin dhe faqet e tjera të kazinove që pranojnë kripto kanë promovime ekskluzive të përshtatura për kumarxhinjtë.

Lajmi i fundit

Betfred do të nisë IGT Play Sports-Powered Sports në të ardhmen
2023-03-21

Betfred do të nisë IGT Play Sports-Powered Sports në të ardhmen

Lajme