Lajme

September 11, 2023

Red Rake Gaming siguron licencë për të nisur operacionin në Pensilvani

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Red Rake Gaming, një furnizues kryesor i lojërave elektronike në internet, është i emocionuar të njoftojë nisjen e operacioneve të saj në Pensilvani, Shtetet e Bashkuara. Kjo ndodhi pasi kompania u verifikua dhe u miratua nga Bordi i Kontrollit të Lojërave të Pensilvanisë (PGCB) për të paraqitur përmbajtjen e saj me performancë të lartë të përqendruar te lojtarët në shtetin Keystone.

Red Rake Gaming siguron licencë për të nisur operacionin në Pensilvani

Pas akreditimit, Red Rake Gaming do të nisë lojërat e saj të kazinosë për herë të parë në vend. Kompania tha gjithashtu se është afër sigurimit të licencave në disa juridiksione të tjera në Amerikën e Veriut.

Miratimi vjen pas disa vitesh Lojëra e kuqe Rake duke ofruar lojëra kazino sociale në mbarë vendin. Aktualisht, lojërat e kazinosë lotari të kompanisë janë të disponueshme në shumë juridiksione në Shtetet e Bashkuara.

Red Rake Gaming tani do të ofrojë një sërë llojesh dhe veçorish lojërash me performancë të lartë në koleksionin e tij. Kompania planifikon të dalë me performancë të lartë lojëra elektronike në internet dhe lojëra të tjera, duke përfshirë zhanret Super Series dhe Milion Mays to Win.

zhvilluesi i softuerit kohët e fundit ka zgjeruar në mënyrë aktive praninë e saj në tregjet e rregulluara, duke lidhur marrëveshje me të operatorët e rinj të kazinosë në internet. Miratimi në SHBA do të thotë se përmbajtja e tij tani është e disponueshme në 20+ vende, duke përfshirë Bullgarinë, Zvicrën dhe Lituaninë.

Kohët e fundit, furnizuesi me bazë në Maltë i lojërave premium kazino nënshkroi një merreni me StarCasino për të forcuar praninë e saj në Belgjikë. Kompania gjithashtu lëshoi Milion Vegas, një video slot emocionues që teleporton lojtarët direkt në Las Vegas.

Nick Barr, Drejtor Menaxhues (Maltë) për Red Rake Gaming, komentoi:

"Ne nuk mund të ishim më të emocionuar që jemi miratuar për të vepruar në PA dhe tashmë kemi parë një kërkesë të madhe nga operatorët për përmbajtjen tonë në të gjithë shtetin. Ne jemi po aq të kënaqur që tani jemi në gjendje t'u ofrojmë lojtarëve që kanë shijuar lojërat tona sociale gjatë vitet për të pasur aftësinë për të luajtur me para të vërteta në Pensilvani. Ne jemi jashtëzakonisht të sigurt për SHBA-në dhe rolin integral që do të luajë në rritjen e vazhdueshme të Red Rake Gaming."

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Slotet më të mira të reja në internet të javës: Edicioni i 12 Prillit 2024
2024-04-12

Slotet më të mira të reja në internet të javës: Edicioni i 12 Prillit 2024

Lajme