Lajme

October 30, 2023

Rritja e fundit e Pepes në vlerë mund të jetë jetëshkurtër: Mundësitë në Meme Kombat dhe Wall Street Memes

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Prezantimi

Pepe, një monedhë meme, pësoi një rritje të konsiderueshme në vlerë, duke u rritur me 106% javën e kaluar. Megjithatë, ky trend rritës mund të mos zgjasë shumë pasi Pepe tashmë po tregon shenja të kthimit të disa prej fitimeve të tij të fundit.

Rritja e fundit e Pepes në vlerë mund të jetë jetëshkurtër: Mundësitë në Meme Kombat dhe Wall Street Memes

Performanca e fundit e Pepes

Pepe kishte qenë në një spirale në rënie, duke rënë me mbi 70% nga korriku në tetor. Shqetësimet u ngritën për shkak të pjesës së madhe të argumenteve Pepe të mbajtura nga zhvilluesit e projektit, të cilat nuk ishin të kyçura. Frika ishte se këto tokena mund të vërshonin tregun dhe të shkaktonin rënie të çmimit të Pepe.

Për të adresuar këto shqetësime, ekipi i Pepe vendosi të digjte 6.9 trilionë tokena Pepe, ekuivalente me afërsisht 6 milionë dollarë. Për më tepër, këshilltarë të rinj u sollën në bord për të menaxhuar 3.79 trilion argumentet e mbetura në portofolin e zhvilluesve. Këto veprime rezultuan në një rritje të menjëhershme të çmimit të Pepe, me një kërcim 106% gjatë tre ditëve dhe një vëllim tregtimi që kalon 500 milionë dollarë.

Rënie e mundshme dhe mbështetje e dobët

Pavarësisht pompës së fundit, vlera e Pepe tashmë ka rënë me 15% në 48 orët e fundit dhe vëllimi i tregtimit ka rënë në më pak se 90 milionë dollarë. Për më tepër, Pepe aktualisht po tregton nën nivelin bazë të rezistencës prej 0.0000015 dollarësh, të cilin e kishte ruajtur gjatë gjithë verës. Pa një katalizator tjetër, Pepe ka të ngjarë të përballet me rënie të mëtejshme. Shenja ka mbështetje të dobët në $0.00000093, që përfaqëson një rënie prej 20% nga çmimi aktual. Niveli tjetër i rëndësishëm i mbështetjes është në $0.00000065, çmimi para njoftimit të djegies së tokenit.

Mungesa e vlerës së brendshme

Sfida kryesore e Pepes qëndron në mungesën e qëllimit përtej spekulimeve. Si një monedhë e pastër meme, ajo nuk ofron ndonjë vlerë të qenësishme për komunitetin e saj. Pa mundësi tregtimi, token bëhet më pak i dobishëm. Ndërsa Pepe ka demonstruar fuqinë e tij të qëndrimit, mbajtja e interesit të qëndrueshëm për një shenjë pa vlerë të qenësishme është e vështirë.

konkluzioni

Si përfundim, rritja e fundit e Pepes në vlerë mund të jetë jetëshkurtër. Rënia e shenjës në 48 orët e fundit dhe nivelet e dobëta të mbështetjes tregojnë rënie të mundshme të mëtejshme. Për më tepër, mungesa e vlerës së qenësishme të Pepe përbën një sfidë për qëndrueshmërinë e tij afatgjatë. Investitorët dhe tregtarët duhet t'i konsiderojnë me kujdes këta faktorë përpara se të marrin ndonjë vendim në lidhje me Pepe.

Mundësi të reja: Meme Kombat dhe Wall Street Memes

Ndërsa e ardhmja e Pepes mbetet e pasigurt, ka monedha të tjera meme që po tërheqin vëmendjen. Meme Kombat, një monedhë e re meme, ka mbledhur mbi 800,000 dollarë në parashitjen e saj të vazhdueshme dhe po i afrohet kapakut të butë të para-shitjes prej 1 milion dollarësh. Ndryshe nga Pepe, Meme Kombat ofron dobi të vërtetë për mbajtësit e tokenave, duke i lejuar ata të vendosin argumentet e tyre dhe të marrin pjesë në beteja virtuale midis memeve të njohura. Investitorët që blejnë argumentet Meme Kombat gjatë parashitjes mund të fillojnë të fitojnë interes menjëherë, me një APY prej 112%.

Një tjetër monedhë premtuese meme është Wall Street Memes. Pas një parashitjeje të suksesshme, duke mbledhur mbi 25 milionë dollarë, Wall Street Memes lançoi tokenin e saj $WSM, i cili u rrit me 280%. Njoftimi i fundit i një kazinoje të re kripto-kazinoje në internet dhe libër sportiv ka rritur më tej vlerën e tokenit, me një rritje prej 40% në javën e kaluar. Investitorët në $WSM gjithashtu mund të aksionojnë argumentet e tyre dhe të fitojnë 39% APY.

Në përmbledhje, ndërsa e ardhmja e Pepe është e pasigurt, ka monedha të tjera meme, të tilla si Meme Kombat dhe Wall Street Memes, që ofrojnë mundësi të mundshme për investitorët. Është e rëndësishme të kryeni kërkime të plota dhe të tregoni kujdes kur investoni në kriptovaluta.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

CogniPlay zbulon një epokë të re në lotaritë në internet dhe platformat e lojërave sociale
2024-05-16

CogniPlay zbulon një epokë të re në lotaritë në internet dhe platformat e lojërave sociale

Lajme