Si të bëheni një lojtar profesionist i kazinosë në internet

Lajme

2022-11-01

Benard Maumo

Lojërat e kazinosë në internet janë aspekte kritike të stilit të jetesës moderne argëtuese, siç dëshmohet gjatë periudhës së Koronës. Lojtarët mund të luajnë slot machines dhe lojëra tavoline nga distanca në komoditetin e divaneve të tyre në këto aplikacione të lojërave të fatit. Dhe për ata që duhet të vizitojnë një kazino me bazë tokësore, kazinotë në internet ofrojnë një përvojë të drejtpërdrejtë të transmetuar drejtpërdrejt në cilësi 4K ose HD nga studiot fizike të kazinove. 

Si të bëheni një lojtar profesionist i kazinosë në internet

Por të luash lojëra kazino për argëtim ndryshon nga luajtja e tyre për para. Disa lojtarë mund të dëshirojnë të pastrojnë faturat e tyre ditore nga luajtja e lojërave të kazinosë. Ndërsa kjo mund të tingëllojë pak e largët, në fakt funksionon për disa lojtarë. Ky artikull diskuton disa kërkesa për t'u bërë një lojtar profesionist i kazinosë në internet. Lexo!

Kush është një lojtar profesionist i kazinosë në internet?

Lojtarët e video pokerit nuk kanë nevojë për një prezantim me një lojtar profesionist kazino. Ju ndoshta njihni profesionistë si Daniel Negreanu dhe Vanessa Selbst, të cilët kanë fituar pasurinë e tyre duke luajtur lojën. Me pak fjalë, një lojtar profesionist i kazinosë siguron jetesën duke luajtur lojëra kazino. Kjo është puna e tyre me kohë të plotë!

Kërkesat për t'u bërë një lojtar profesionist i kazinosë në internet

Pa ndonjë lojë të mëtejshme, më poshtë janë aftësitë e nevojshme për të qenë një lojtar profesionist i kazinosë:

Aftësia #1: Luaj në kazinotë më të mira

Lojtarët më të mirë të kazinosë në internet dinë se si të shmangin faqet e internetit të mashtrimit. Këta lojtarë e dinë që organet me reputacion e miratojnë kazinotë e reja më të mira në internet në MB, Suedi, Kanada, Ontario, Maltë, Gjibraltar dhe juridiksione të tjera të lojërave të fatit. Të luash në një kazino të ligjshme në internet siguron që platforma të jetë transparente dhe lojërat të jenë testuar nga organe të pavarura si Gaming Associates, iTech Labs dhe eCOGRA. 

Kazinotë më të mira në internet ofrojnë gjithashtu lojëra nga zhvilluesit me reputacion të lojërave, si Microgaming, Microgaming, NetEnt, Evolution, Pragmatic Play dhe Thunderkick. Këto kompani kanë një reputacion për mbrojtjen, duke siguruar që titujt e tyre të jenë të drejtë dhe argëtues. Pra, sigurohuni që kazinoja në internet të shënojë kutitë e duhura përpara se të mendoni të shkoni profesionist. 

Aftësia #2: Argëtohu shumë

Industria e lojërave të fatit në internet është jashtëzakonisht e pasigurt. Lojtarët nuk mund të jenë kurrë të sigurt nëse do të krijojnë një karrierë, e lëre më të fitojnë para të vërteta në sesionin e tyre të ardhshëm. Për këtë arsye, ju duhet ta trajtoni kumarin e kazinosë si një aktivitet rekreativ. Të vendosësh pritshmëri të ulëta do të thotë të jesh mjaftueshëm i durueshëm për të kuptuar dobësitë e lojës dhe për të njohur fushat tuaja të forta. Vetëm duke luajtur shpesh mund të bëheni një lojtar profesionist i kazinosë. Dhe nuk mund ta bëni këtë pa mësuar të përthithni goditjet e humbjes, apo jo?

Aftësia #3: Praktikoni menaxhimin e bankrollit

Lojtarët profesionistë të kazinosë dinë të menaxhojnë paratë e tyre në kazino. Puna është se shumica e kazinove janë krijuar për të siguruar që lojtarët të shpenzojnë gjithçka që kanë në tavolinë ose në automat. Për shembull, shumë kazino me bazë tokësore nuk kanë dritare për t'i lënë lojtarët të dinë kohën jashtë. Në këtë mënyrë, lojtarët mund të vazhdojnë të luajnë derisa lopët të kthehen në shtëpi.

Por lojtarët inteligjentë qëndrojnë gjithmonë një hap përpara duke krijuar një bankroll specifik të lojërave të fatit në internet. Duke supozuar se fitoni 10,000 dollarë në javë. Në atë rast, lini mënjanë 3000 dollarë për lojëra të fatit rekreativ. Më pas, ndajeni këtë shumë në njësi më të vogla prej rreth 500 dollarë në ditë. Ideja është që të largoheni nga kazinoja sapo kotele prej 500 dollarësh të mbarojë. Lojtarët gjithashtu mund të largohen pasi të kenë shtuar 500 dollarë ose 250 dollarë të tjera në bankroll. Dhe një gjë tjetër, mos vendosni bast më shumë se 5% të buxhetit në një bast të vetëm. 

Aftësia #4: Gjeni një lojë që ju pëlqen

Një nga avantazhet kryesore të të luajturit në një kazino online është bollëku i opsioneve. Uebsajtet më të mira të lojërave mund të ofrojnë mijëra tituj slot me tema të ndryshme, si Egjipti, Nordike, fruta, xhungël, filma dhe më shumë. Përveç lojërave elektronike, mund të gjeni edhe dhjetëra variante për blackjack, ruletë, baccarat dhe video poker, si dhe të shumta Shfaqje të drejtpërdrejta të lojërave nga Evolution. Çështja është që ju duhet të shijoni lojën përpara se të mendoni të fitoni ndonjë gjë. Mos harroni, sa më shumë të luani, aq më mirë do të bëheni në lojë. 

Aftësia # 5: Mprehni aftësitë tuaja në Blackjack dhe Poker

Pse keto dy ndeshje? Blackjack dhe poker janë të vetmet lojëra që lejojnë lojtarët të përdorin një strategji optimale për të ulur avantazhin e shtëpisë. Merrni parasysh këtë; çfarë planesh keni për të reduktuar skajin e shtëpisë në automatet? Pas rrotullimit të bobinave, lojtarët bëhen spektatorë të thjeshtë dhe shpresojnë për më të mirën. E njëjta gjë vlen edhe për lojërat e fatit si ruleta, craps, bingo, letra gërvishtëse dhe baccarat.

Megjithëse fati luan një rol të rëndësishëm në rezultatet e pokerit dhe blackjack-ut, këto lojëra i lejojnë lojtarët të marrin vendime miqësore në varësi të situatës. Për shembull, lojtarët blackjack mund të qëndrojnë në çdo gjë plus 12 dhe të godasin 8 ose më pak nëse tregtari ka një 3. Nga ana tjetër, lojtarët e pokerit mund të ndajnë Aces dhe të kenë dy duar të forta. Tani e dini pse këto lojëra ofrojnë më pak se 0,50% skajet e shtëpisë. 

Aftësia # 6: Ndiqni rezultatet tuaja

Teknologjia duhet të jetë miku juaj nëse doni të bëheni një lojtar profesionist i kazinosë në internet. Interneti ka shumë mjete bastesh që do t'ju ndihmojnë të gjurmoni rezultatet tuaja të lojërave për periudha të gjata dhe të merrni vendime përfundimtare. Këto mjete do të analizojnë rezultatet tuaja të blackjack-ut dhe pokerit për të përcaktuar se cilin zhanër duhet të luani më shpesh. Ju gjithashtu mund të gjurmoni rezultatet tuaja të ruletës për të ditur numrat që dalin shpesh në rrotullimet tuaja. Është pak a shumë kontabiliteti. 

Aftësia #7: Përdorni sistemet e basteve

Një sistem bastesh është një qasje ose strategji e strukturuar që shpreson të reduktojë humbjet në afat të gjatë. Ka shumë sisteme bastesh për t'u përfshirë në lojën tuaj këto ditë. Një shembull i shkëlqyer është strategjia e basteve të sheshta, i cili u bën thirrje lojtarëve të bastojnë nga 1% në 10% të totalit të bankrollit të tyre gjatë një periudhe të caktuar. Martingale është një tjetër strategji ku lojtarët dyfishojnë aksionet e tyre pas një humbjeje për të rikuperuar gjithçka pas një fitoreje të vetme. 

Por sistemet e basteve nuk funksionojnë me të gjitha lojërat e kazinosë. Përdorni këto strategji për bastet me para çift si e kuqe/e zezë dhe tek/çift në ruletën online. Ju gjithashtu mund të përdorni një sistem bastesh për bankierët dhe bastet e lojtarëve në baccarat dhe kalojnë/mos kalojnë dhe eja/mos hyjnë në mut. Vendosja e këtyre basteve u jep lojtarëve një shans pothuajse 50% për të fituar. Dhe kjo është çfarë dëshironi me një strategji bastesh si Martingale dhe Paroli.

Aftësia #8: Mos i anashkaloni bonuset e kazinosë

Shumica e kazinove në internet ofrojnë bonuse për lojtarët e rinj dhe besnikë pasi ata kërkojnë të shmangin konkurrencën. Shpërblimet janë edhe më të rëndësishme në kazinotë e reja në internet që kërkojnë të çimentojnë vendin e tyre në skenën e lojërave të fatit në internet. Bonuset tipike të kazinosë përfshijnë një bonus ndeshjeje depozite, bonus pa depozite, rrotullime falas, kthim parash dhe regjistrim VIP. 

Lojtarët duhet kërkoni këto bonuse dhe luani lojërat e kazinosë falas. Për shembull, disa kazino mund t'u japin lojtarëve besnikë rrotullime falas për të testuar makinat e reja të lojërave elektronike dhe për të vlerësuar reagimet e tyre. Këta lojtarë mund të fitojnë një shumë që ndryshon jetën në një ditë me fat. Por cilado kazino të ofron pretendoni, lexoni dhe kuptoni kërkesat e lojës. Disa bonuse kanë kërkesa të paqëndrueshme bastesh, kufizime bastesh dhe data skadence.

Aftësia # 9: Goditni Bonuset e Slotit

Shumë lojtarë kanë fituar një pasuri ndërkohë duke luajtur lojëra jackpot, veçanërisht lojëra elektronike. Ju ndoshta jeni në dijeni të Jon Heywood, një ushtar britanik i cili fitoi 13.2 milionë funte në 2017 ndërsa luante Mega Moolah përmes Microgaming. Dhe me mend çfarë? Ushtari u bë një multi-milioner i menjëhershëm me vetëm një bast 25p. Ka qindra pagesa të tilla në industrinë e kazinove në internet.

Si një lojtar profesionist, provoni fatin tuaj në lojëra jackpot si Mega Millions dhe Divine Fortune nga NetEnt. Megjithëse këto lojëra mund të kenë RTP të ulëta dhe frekuenca goditëse, pagesat ia vlejnë mundimin. Gjatë shkrimit të këtij postimi, jackpoti i Mega Moolah ishte 4.69 milionë dollarë. Goditi tenxheren kur tejkalon shifrën prej 10 milionë dollarësh, pasi atëherë ka më shumë gjasa të dorëzohet. Por asgjë nuk është e sigurt!

Aftësia #10: Mësoni nga lojtarë të tjerë

Jeta është një proces mësimi dhe bixhozi nuk është ndryshe. Kur duke luajtur lojëra kazino në internet si pokeri, ruleta dhe blackjack-u, gjithmonë duhet të krahasoni të dhënat me lojtarët më të mirë në industri. Këta lojtarë ofrojnë këshilla për lojëra në blogje dhe kanale YouTube, në të cilat mund të përdorni falas. 

Përveç kësaj, blini libra për lojërat e fatit në platforma si Amazon dhe eBay për të përmirësuar aftësitë tuaja vendimmarrëse. Dhe nëse është e mundur, vizitoni një kazino online me bazë tokësore ose live dhe krahasoni aftësitë tuaja të lojës me lojtarët e tjerë dhe tregtarin. Do të kuptoni se ka ende shumë për të mësuar. 

Këshilla Përfundimtare

Deri këtu, duhet të jeni gati për të krijuar një karrierë profesionale të lojërave të fatit. Por është e këshillueshme që të mos mendoni të shkoni në profesion derisa të keni një bankroll mjaft të madh. Për t'u bërë një lojtar profesionist i kazinosë në internet kërkon shumë durim, aftësi dhe vetëdije. Pra, deri atëherë, mos e lini punën!

Lajmi i fundit

Kazinotë e reja më të mira për të luajtur në 2022
2022-11-22

Kazinotë e reja më të mira për të luajtur në 2022

Lajme