Lajme

May 7, 2023

Spinomenal shpall fituesit e Turneut të Epokës së Artë të Raundit 1 dhe 2

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Spinomenal, një furnizues kryesor i përmbajtjes iGaming, njoftoi fillimin e ngjarjes së saj të frymëzuar nga Universi më 27 Prill 2023, Turneu i Epokës së Artë. Kjo ngjarje ekskluzive vazhdon lojëra të reja kazino nga Universi Spinomenal ndërsa sfiduesit e luftojnë atë për një pjesë të grupit të çmimeve prej 150,000 €!

Spinomenal shpall fituesit e Turneut të Epokës së Artë të Raundit 1 dhe 2

Spinomenal thotë se Mitologjia e Lashtë Greke e frymëzoi këtë turne slot në internet. Sipas legjendës, perëndeshë Athena u frymëzua për të rikthyer Epokën e Artë duke parë vuajtjet dhe padrejtësitë e njerëzimit. Lojtarët do t'i bashkohen Athenës në udhëtimin e saj nëpër Universin Spinomenal, ku ajo do t'u japë favorin dhe bollëkun e saj të gjithëve.

Turnetë janë pjesë e eventit të Rrjetit Spinomenal, ku lojtarët fitojnë pikë bonus duke marrë pjesë në lojëra speciale të kazinosë online dhe mini-raunde në faza të ndryshme të turneut. Disa nga raundet e bonusit përfshijnë:

  • Pasuria e perëndive
  • Thesari i Medusës
  • Vera e Vikingëve

Faqet e rregulluara të kazinove në Rrjetin e Operatorëve Spinomenal do të marrin mjetet e turneut dhe një paketë gjithëpërfshirëse aktivitetesh për të gjeneruar entuziazëm brenda komuniteteve të tyre gjatë fushatës. Anëtarët kanë shumë për të zgjedhur, me Turneun i disponueshëm në mbi 190 tituj lojërash Spinomenal Universe.

Gjatë prezantimit, Nir Ronen, COO i Spinomenal, tha:

"Turneu i Epokës së Artë ofron një koncept të mrekullueshëm tërheqës i cili është i endur në narrativën e konceptit të Universit tonë. Lojtarët do të gëzojnë tituj të shumtë nga portofoli ynë që secili ndërton drejt shansit për një fitore të madhe."

Fituesit me fat të raundit 1/2

Nuk kaloi shumë kohë dhe Spinomenal shpalli fituesit me fat të raundeve një dhe dy. Më 1 maj, zhvilluesi i lojërave elektronike në internet njoftoi fundin e raundit të parë, ku 120 lojtarë ndanë një grup çmimesh prej 10,000 €. Lojtari i parë nga Indi fitoi 1,400 €, e ndjekur nga një fitues prej 1,000 € nga Ukrainë. Lojtarët nga pozicioni 102 morën 20 euro secili. 

Këta lojtarë luajtën performancën më të mirë të Spinomenal lojëra elektronike në internet, duke përfshirë:

  • Bukuritë e Përrallave
  • Përrallat e Baba Yaga
  • Libri i Afërditës

Në të njëjtën kohë, Spinomenal njoftoi fillimin e Raundit 2, i cili përfundoi më 3 Mars. Ky raund pa lojtarët të luftonin për një pjesë të grupit të çmimeve prej 10,000 €, duke luajtur lojëra elektronike kryesore si Kitsune – Sakura Fortune, Werewolf – Darkest Flame dhe Athena's Lavdia - Epoka e Artë. Përsëri, 120 lojtarë morën pjesë në turne, me fituesin më të mirë nga India. Raundi i tretë i Turneut të Epokës së Artë po vazhdon, i cili përfundon më 10 maj 2023.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

CogniPlay zbulon një epokë të re në lotaritë në internet dhe platformat e lojërave sociale
2024-05-16

CogniPlay zbulon një epokë të re në lotaritë në internet dhe platformat e lojërave sociale

Lajme