Microgaming vs. Playtech - Cili zhvillues i lojërave është më i mirë?

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker

Microgaming dhe Playtech janë dy nga markat më ikonike në historinë e biznesit të iGaming. Ata kanë prodhuar lojëra të shkëlqyera që tërheqin të ardhurit dhe veteranët që nga mesi i viteve 1990. Të dy vlerësohen për shpirtin e tyre pionier, katalogët e gjerë të lojërave dhe pamjet emocionuese.

Në fakt, të dy ofruesit e programeve kompjuterike janë ndër më të njohurit në kazinotë e sotme në internet. Kjo është arsyeja pse ju do të gjeni lehtësisht shumicën e titujve të tyre më të njohur në kazinotë tona të reja të rekomanduara.

Megjithatë, ka edhe dallime të mëdha mes tyre - dhe ne jemi këtu për të folur se cilat janë ato. Prandaj, le të shohim se çfarë ofrojnë këta dy liderë të industrisë dhe të shohim nëse njëri do të ishte më i përshtatshëm për lojtarë të caktuar.

Microgaming vs. Playtech - Cili zhvillues i lojërave është më i mirë?

Loja Krahasimi i varieteteve

Microgaming ka rreth 800 lojëra në dispozicion, duke e bërë atë një nga bibliotekat më të mëdha të lojërave në treg. Lojëra elektronike në internet, tavolina, tregtarë të drejtpërdrejtë, bingo, karta gërvishtëse, jackpot progresive dhe më shumë përfshihen të gjitha në bibliotekën e tyre.

Ndërsa biblioteka e Microgaming është shumë më e madhe, përzgjedhja e mbi 600 lojërave nga Playtech është tërheqëse më vete. Slots, lojëra tavoline, tregtarë të drejtpërdrejtë, bingo, poker, bastet sportive dhe të tjera janë të gjitha të disponueshme.

Slotet e tyre të markës janë veçanërisht të vlerësuara, duke përfshirë personazhe dhe tema nga mediat e njohura. Për shkak të partneriteteve të tyre me peshat e rënda të industrisë si Marvel, HBO dhe MGM, secila prej lojërave elektronike të markës së tyre është unike.

Krahasimi i grafikës dhe dizajnit

Microgaming ka krijuar një standard shumë të lartë për cilësinë vizuale. Lojërat më të reja të tyre kanë pamje mahnitëse HD, animacione të lëngshme dhe audio mbështjellëse. Produktet e Microgaming kanë mjedise tepër realiste, nga xhungla e mbushur me slot të tyre më të njohur, Tarzan, deri te pjesa e poshtme e qytetit të Gotham në The Dark Knight Rises. Plus, ata kanë një ndërfaqe të drejtpërdrejtë, gjë që e bën përdorimin e tyre një kënaqësi.

Playtech, si Microgaming, u jep përparësi lojërave tërheqëse vizualisht. Lojërat e tyre janë të njohura për pamjet e tyre me cilësi të lartë dhe dizajnin realist të zërit. Pjesët video nga materiali burimor përfshihen shpesh në lojërat e tyre të markës, duke u dhënë lojtarëve një ndjenjë nostalgjie dhe zhytjeje. Ndërfaqet e tyre janë të pastra dhe intuitive, duke i lënë lojtarët të përqendrohen në veprim në vend që të kuptojnë mekanikën.

Përvoja e lojërave celulare

Microgaming njeh rëndësinë e bërjes së lojërave të saj të pajtueshme me pajisjet mobile. Lojërat e tyre zvogëlohen në madhësitë më të vogla të ekranit të smartfonëve dhe tabletëve pa sakrifikuar cilësinë vizuale ose funksionalitetin. Dhe nuk ka asnjë pritje për ngarkimin e lojërave pasi shpejtësitë e ngarkesës janë vërtet të shpejta.

Playtech Gaming ka investuar gjithashtu shumë në zhvillimin e një platforme celulare të nivelit të lartë. Lojërat e tyre janë të pajtueshme me pajisje dhe softuer të ndryshëm, kështu që përdoruesit e celularëve nuk duhet të sakrifikojnë kurrë cilësinë. Lojërat ngarkohen shpejt dhe përfshijnë të njëjtat pamje dhe muzikë si homologët e tyre në desktop.

Tarifat e Kthimit te Lojtari (RTP)

Microgaming ka mesataren më të lartë të RTP. RPT e tyre është rreth 96%, kështu që lojtarët duhet të parashikojnë kthime të arsyeshme. RTP-të në disa nga lojërat e tyre, si Hot Ink dhe Couch Potato, janë ndër më të lartat në biznes.

RTP-të e Playtech janë ndër më të lartat në industri gjithashtu, mesatarisht 95%. RTP për disa nga titujt e tyre, si Goblin's Cave dhe Ugga Bugga, është mbi 99%, duke i bërë ata disa nga shumica e lojërave miqësore për lojtarët.

Krahasimi i Jackpot-it

Mega Moolah, një lojë slot popullore progresive jackpot e zhvilluar nga Microgaming, është përgjegjëse për bërjen e disa lojtarëve me fat multi-milionerë të menjëhershëm. Sloti 'Millionaire Maker' vazhdon të tërheqë një turmë të madhe kërkuesish jackpot për shkak të historisë së tij mbresëlënëse.

Megjithatë, Playtech nuk është shumë prapa. Tifozët e mitologjisë së lashtë greke do të shijojnë serinë e tyre progresive të jackpot-it Age of the Gods. Pamjet vizuale me cilësi të lartë dhe veçoritë e bonusit emocionues në këto lojëra ofrojnë një përvojë emocionuese të lojës, përveç çmimeve bujare që ato ofrojnë.

Popullaritet në kazinotë e reja në internet

Kazino të shumta të reja janë vendosur me mençuri në Microgaming dhe Playtech si softuerin e tyre të zgjedhur. Ata të dy e kanë vendosur veten si burime të besueshme të lojërave të fundit, argëtuese që tërheqin një audiencë të gjerë.

Microgaming ka pasur një themel të fortë në tregun iGaming që nga vitet '90. Është një zgjedhje popullore për kazinotë e reja në internet meqenëse shumëllojshmëria e madhe e lojërave të kompanisë është tërheqëse për lojtarët me shije të ndryshme në lojërat e fatit.

Rrjeti progresiv i jackpot-it i Microgaming është më i madhi në botë, pasi ka paguar mbi një miliard dollarë. Ofrimi i lojërave elektronike progresive të Microgaming me çmime që mund të ndryshojnë jetën është një mënyrë e shkëlqyer për kazinotë e reja për të tërhequr klientët.

Sidoqoftë, Playtech gjithashtu ka shumë gjëra për të në kazinotë e reja. Playtech ka një repertor më të vogël se Microgaming, megjithatë është ende mjaft i mirë. Përmbajtja e markës, në veçanti, është një nga kostumet e tyre të forta.

konkluzioni

Si Microgaming ashtu edhe Playtech kanë pika të forta që e bëjnë të vështirë zgjedhjen mes tyre. Microgaming mund të duket superiore për shkak të katalogut të tij më të gjerë të lojërave, RTP-ve më të larta dhe jackpot-eve që thyejnë rekord.

Sidoqoftë, Playtech nuk është lehtësisht i tejkaluar me përmbajtjen e tij origjinale, pamjet vizuale të ngjashme emocionuese dhe zgjidhjet më të fundit të lojërave. Ne rekomandojmë që përdoruesit të provojnë lojëra nga të dy ofruesit për të parë se cilat u pëlqejnë më mirë. Prandaj, merrni kohën tuaj dhe zbuloni nëse Kazinove Microgaming janë më të përshtatshme ose nëse jeni një lojtar i kazinosë Playtech!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Kush janë Microgaming dhe Playtech?

Microgaming dhe Playtech janë dy nga ofruesit më të shquar të softuerit për kazinotë në internet. Slots, lojëra tavoline, lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë dhe të tjera janë krijuar të gjitha nga kjo kompani.

Kush është në pronësi të Playtech?

Playtech është një korporatë e tregtuar publikisht në Bursën e Londrës. Është thelbësore të verifikoni çdo ndryshim në pronësi me një burim me reputacion.

Cilat shërbime ofron Microgaming?

Krijimi i lojërave me slot, tavolinë dhe lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë janë vetëm disa nga shërbimet e shumta të Microgaming për industrinë e lojërave të fatit në internet. Ato ofrojnë softuer për faqet e lojërave të fatit, duke përfshirë kazinotë dhe dhomat e pokerit.

Cila është RTP mesatare për lojërat Microgaming dhe Playtech?

RTP tipike për një lojë Microgaming është rreth 96%, ndërsa lojërat Playtech kanë një RTP prej rreth 95%.

Kush ka xhekpotin më të madh, Microgaming apo Playtech?

Mega Moolah, një slot progresiv i Microgaming, ka paguar më shumë se çdo slot tjetër në internet. Megjithatë, Playtech ofron gjithashtu mundësinë për jackpote të mëdha, më së shumti në lojëra elektronike Age of the Gods.

Eksplorimi i veçorive të bonusit në lojërat e kazinosë Microgaming

Eksplorimi i veçorive të bonusit në lojërat e kazinosë Microgaming

Microgaming është ofruesi i pakrahasueshëm i softuerit të lojërave kazino për faqet e lojërave të fatit në internet. Kompania ka qenë një lider në biznesin e lojërave që nga themelimi i saj në vitin 1994. Microgaming është fokusuar gjithmonë në mbajtjen e lojtarëve të angazhuar në të gjithë bibliotekën e saj të lojërave, duke përfshirë çdo gjë nga lojëra elektronike të ndezura deri te lojërat klasike të tavolinës.

Evolucioni i produkteve të kazinosë Microgaming

Evolucioni i produkteve të kazinosë Microgaming

Microgaming, tani një markë shtëpiake midis lojtarëve të kazinove në internet, filloi në 1994 kur zhvilloi softuerin e parë të krijuar në mënyrë eksplicite për iGaming. Që atëherë, produktet e kompanisë janë njohur gjerësisht si një nga më të mirat në industri.

Përmbledhje e Detajuar e Lojërave Slot Microgaming

Përmbledhje e Detajuar e Lojërave Slot Microgaming

Microgaming është një gjigant në iGaming dhe është bërë i tillë falë përkushtimit të tij për prodhimin e disa prej lojërave slot më fitimprurëse ndonjëherë me komplote bindëse dhe pamje mahnitëse. 

Përmbledhje e Detajuar e Lojërave të Kazinosë Microgaming

Përmbledhje e Detajuar e Lojërave të Kazinosë Microgaming

Microgaming është një nga kompanitë më të vjetra në sektorin e lojërave të fatit në internet, e nisur në vitin 1994. Firma ka ndërtuar një reputacion në fuqinë e bibliotekës së saj mbresëlënëse, e cila përfshin më shumë se 800 lojëra të ndryshme kazino me cilësi të lartë.

Të mirat dhe të këqijat e bonuseve të kazinosë Microgaming

Të mirat dhe të këqijat e bonuseve të kazinosë Microgaming

Bonuset e kazinosë janë një nga veçoritë më tërheqëse të faqeve të reja të lojërave të fatit në internet, duke tërhequr miliona lojtarë nga e gjithë bota. Kazinotë Microgaming janë të njohura për stimujt e tyre bujarë. Këto bonuse vijnë në forma të ndryshme. Më të zakonshmet janë bonuset e mirëseardhjes, rrotullimet falas, bonuset pa depozite dhe ofertat e depozitave të ndeshjeve për lojtarët e rregullt.

Të mirat dhe të këqijat e softuerit të kazinosë Microgaming

Të mirat dhe të këqijat e softuerit të kazinosë Microgaming

Si pionier i softuerit të kazinosë në internet, Microgaming ka qenë një forcë dominuese në industri që nga fillimet e saj në 1994. Ky ofrues i fituar me shumë çmime ka ndryshuar fytyrën e iGaming me lojërat e tij novatore, me cilësi të lartë dhe softuerin e fuqishëm të kazinosë.