Keno

Keno është një lojë popullore në stilin e lotarisë në qarqet e lojërave në internet. Lojtarët nuk kërkojnë aftësi specifike apo njohuri të gjera për të luajtur, një fakt që e bën këtë lojë shumë tërheqëse. Futbollistët në internet janë gjithmonë të etur për të luajtur lojëra keno dhe si të tilla, numri i mundësive që u shfrytëzohen vazhdon të rritet.

Me kazinotë e reja në internet që zbukurojnë peizazhin e lojërave në internet, tifozët e Keno nuk duhet të krijojnë radhë të gjata në pikat e shitjes me pakicë për të marrë biletat e tyre. Sidoqoftë, lojtarët e Keno duhet të kontrollojnë gjithmonë me kujdes kazinonë e re në internet përpara se të bashkohen në vend që të luajnë në ndonjë kazino në internet që hasin. Të luash në kazinotë e reja më të mira në internet keno është e vetmja mënyrë që një lojtar mund të sigurohet për një përvojë të pandërprerë lojërash.

Keno
Luaj Keno onlineShpërblimet më të mira të KenoSi të luani KenoShanset Keno
Luaj Keno online

Luaj Keno online

Shumica e lojtarëve në internet janë të prirur të zgjedhin operatorë me reputacion të kazinosë mbi faqet e reja të kazinove. Megjithatë, shumë kazinotë e reja në internet janë tabela me kthim të shpejtë për shkak të përfitimeve të tyre të spikatura ndaj homologëve të tyre më të vjetër.

Çdo lojtar keno që dëshiron të luajë në faqet e reja të kazinove në internet duhet të kufizojë opsionet e tij në kazinotë më të mira të reja keno në 2022 . Regjistrimi në një kazino online i lejon lojtarët të përfitojnë nga stimujt bujarë dhe veçoritë superiore të lojërave. Për më tepër, këto kazino të reja ofrojnë një përzgjedhje të gjerë variantesh keno për t'u kujdesur për preferencat e ndryshme të lojtarëve.

Luaj Keno online
Shpërblimet më të mira të Keno

Shpërblimet më të mira të Keno

Bonuset Keno bëjnë një botë ndryshimi kur luani në çdo kazino online. Në rastin e kazinove të reja në internet, lojtarët e keno trajtohen me bonuse të ndryshme fitimprurëse. Thënë kështu, këtu janë disa nga më të mirat bonuse të reja të kazinosë dobi për lojëtarët keno.

Bonusi i regjistrimit

Pothuajse të gjitha kazinotë në internet u ofrojnë lojtarëve të rinj një bonus regjistrimi. Pjesa më e mirë e këtij bonusi është se ai i ndihmon lojtarët e rinj të rrisin bankrollin e tyre duke u regjistruar dhe depozituar para. Në shumicën e rasteve, këto bonuse ofrohen si një bonus ndeshjeje.

Bonus pa depozite

Shumë kazino të reja në internet paraqesin bonuse pa depozita për të lejuar lojtarët e keno të luajnë pa përdorur paratë e tyre. Në shumicën e rasteve, ky bonus ofrohet për t'i lënë lojtarët të vendosin nëse u pëlqen një sajt apo jo.

Bonusi i ndeshjes së depozitave

Ky bonus i kazinosë premton të përputhet me shumën e depozitës së një lojtari me një shumë ose përqindje të caktuar. Për shembull, një kazino që ofron një bonus ndeshjeje 100% deri në 100 dollarë premton të dyfishojë çdo depozitë të bërë deri në shumën prej 100 dollarësh.

Bonusi i kthimit të parave

Shumica e lojtarëve e dinë se do të ketë më shumë humbje sesa fitore nëse nuk janë super me fat. Edhe operatorët e kazinove janë të vetëdijshëm për këtë fakt. Bonuset e kthimit të parave zakonisht ofrohen si një pjesë e fondeve që humbet një lojtar ndërsa luan në internet.

Shpërblimet më të mira të Keno
Si të luani Keno

Si të luani Keno

Popullariteti i Kenos është padyshim i lidhur me konceptin e tij të lehtë për t'u luajtur. Loja mund të jetë aq e thjeshtë sa të zgjedhësh disa numra dhe të shpresosh të paraqitesh në kombinimin fitues.

Shumica e lojërave keno luhen me një grup prej 80 numrash, që është një dëshmi se shanset nuk janë domosdoshmërisht më të mirat. Megjithatë, ekziston gjithashtu keno me 20 pika, një nga variantet më të njohura të keno-s, që lejon lojtarët të marrin deri në 20 numra ose më pak.

Keno ofron një shkallë të lartë fleksibiliteti për sa i përket madhësisë së bastit. Lojtarët mund të bastojnë me 1 dollarë deri në qindra dollarë ose edhe më shumë. Pagesa përcaktohet më pas nga madhësia e bastit tuaj kundrejt numrit të zgjedhjeve të sakta.

Në mënyrë ideale, të luash keno mund të përmblidhet si më poshtë:

  • Zgjidhni numrin e pikave për të luajtur dhe numrat
  • Futni shumën e bastit
  • Zgjidhni numrin e vizatimeve dhe
  • Merrni biletën tuaj dhe prisni shortin.

Rregullat e keno

Keno luhet me 80 topa të numëruar në një hapësirë transparente enë për të nxjerrë numrat me fat. Lojtarët mund të zgjedhin çdo gjë midis 1, 2, 10, 15 ose 20 numrave nga 80. Në rastin e kazinove të reja në internet, 20 numra zgjidhen në mënyrë të rastësishme dhe pagesat jepen në bazë të numrit të topave që lojtarët mund të përputhen. Megjithatë, rregullat e lojës dhe procedurat e tërheqjes shpesh ndryshojnë në faqe të ndryshme të reja të kazinove në internet.

Strategjia e Keno në internet

Keno është një lojë fati. Kjo në thelb do të thotë se nuk ka asnjë mënyrë që një lojtar të mund të ndikojë ose të ndikojë në rezultatin e një loje. Ndryshe nga shumica lojëra të reja kazino në internet, të qenit strategjik shkon përtej luajtjes së një raundi të vetëm. Lojtarët e Keno duhet të jenë të etur për të shtuar një strukturë të përpunuar në lojën e tyre. Shumica e lojtarëve që kanë arritur të kenë fat 'vazhdimisht' ia atribuojnë suksesin e tyre marrjes së kontrollit mbi lojën - menaxhimit të bankrollit dhe frenimit të dëshirës për të shkuar shumë herët.

Këshilla për keno për fillestarët

Siç u përmend më parë, fitimi i keno është një çështje fati. Çdo lojtar që dëshiron të shtojë disa shkathtësi në lojë duhet ta marrë këtë fjalë me një kokërr kripë. Në fakt, rezultatet e keno-së bazohen në një gjenerues të numrave të rastësishëm (RNG) dhe ka modele të qarta që lojtarët mund të përdorin.

Sigurisht, disa këshilla ju ndihmojnë të përfitoni sa më shumë nga çdo sesion lojrash. Këtu janë disa sugjerime bazë që mund të jenë të dobishme kur zbatohen nga çdo lojtar i ri në keno.

  • Luaj në kazinotë e reja me reputacion në internet: Lojtarët e rinj të keno duhet të luajnë vetëm në kazino të licencuara dhe të rregulluara nga organe rregullatore të besueshme.
  • Luaj falas: Përpara se një lojtar të fillojë të luajë me paratë e tij të fituara me vështirësi, është në interesin më të mirë të provojë lojëra të reja falas të kazinosë në internet, dhe kjo është e dobishme për një lojë si keno.
  • Bast me bonuse: Kazinotë e reja në internet ofrojnë bonuse bujare. Lojtarët e Keno sigurisht që duhet të përfitojnë nga këto stimuj.
  • Qëndroni në buxhet: Lojtarët që luajnë keno me para të vërteta duhet të udhëhiqen nga një buxhet dhe të luajnë në kufijtë e tyre. Kjo vlen edhe për lojtarët që luajnë lojëra të ndryshme të reja kazino në internet.
  • Kushtojini vëmendje pagesave: Kushdo që është i ri në keno duhet të pranojë faktin se lojërat më të mira të reja të kazinosë në internet janë ato me një avantazh të ulët shtëpie dhe pagesa të mëdha. Kështu, lojtarët keno duhet të fillojnë duke identifikuar i favorshëm lojëra, ndoshta ato që paguajnë për më pak numra.

Këshilla të avancuara për keno

Disa gjëra i ndajnë lojtarët me përvojë të keno nga fillestarët. Si fillim, strategjitë e përdorura gjatë luajtjes së lojërave të reja të kazinosë në internet si keno sillen rreth lojës ose zgjedhjeve të lojtarëve. Këtu janë disa strategji që informojnë veprimet e lojtarëve me përvojë të keno.

Studimi i Tabelave Keno

Lojtarët me përvojë e kuptojnë faktin se zgjedhjet e lojtarëve përcaktojnë pagesat e keno. Lojtarët që zgjedhin të vënë bast disa numra mund të fitojnë shuma më të vogla më shpesh. Për shembull, një përzgjedhje e vetme mund t'i sjellë një lojtari një fitore 3X, ndërsa dhjetë zgjedhje të sakta mund t'i kualifikojnë ata deri në 1800 shuma e bastit.

Duke u fokusuar në numrat e nxehtë

Ky sistem përfshin baste në numra që vizatohen shpesh. Numrat e tërhequr në shortet e mëparshme kanë zero ndikim në barazimet e ardhshme. Megjithatë, nuk ka asnjë të keqe në zgjedhjen e tyre, duke pasur parasysh se çdo numër ka një shans të barabartë për t'u zgjedhur në çdo barazim.

Strategjia e dyfishtë

Gjithmonë do të përdoren disa strategji praktike kur luani lojëra të reja të kazinosë në internet për të ndihmuar në kthimin e humbjeve potenciale, siç është strategjia e keno-s së dyfishtë. Kjo strategji në thelb përfshin dyfishimin e basteve të humbura më parë. Megjithatë, lojtarët që përdorin këtë strategji këshillohen të vendosin kufijtë e basteve për kontroll më të mirë.

Bast në Topin Bonus

Bastet në topin e bonusit janë një mënyrë e thjeshtë për të fituar shpesh keno. Megjithatë, disa variante keno mund të mos kenë një të tillë. Lojtarët me eksperiencë sigurojnë gjithmonë që të luajnë lojëra keno me një top bonus pasi përmirëson shanset për të fituar. Topi i bonusit është shpesh i kushtueshëm për të bastuar, por sigurisht që ia vlen kur paguan.

Në përgjithësi, nuk ka një formulë të sigurt fituese në keno. Megjithatë, të qenit strategjik përmirëson shanset e një lojtari. E gjitha varet nga të kuptuarit e funksionimit të lojës dhe të kesh disiplinën për t'u larguar kur gjykohet e nevojshme.

Si të luani Keno
Shanset Keno

Shanset Keno

Vlen të theksohet se shanset në keno përcaktohen nga numri i topave që zgjedh një lojtar. Kuptimi i shanseve është i dobishëm për të ndihmuar një lojtar të vendosë për numrat që do të zgjedhë dhe shumat për të vënë bast.

Kur bëhet fjalë për pagesat e keno, shuma e marrë nuk përcaktohet vetëm nga shanset, por edhe nga numri i "goditjeve". Në mënyrë ideale, lojtarët kualifikohen për një pagesë më të madhe nëse mund të zgjedhin më shumë numra të tërhequr.

Për shembull, nëse një lojtar vendos të zgjedhë dhjetë numra në një lojë standarde keno me 20 topa, shanset do të jenë si më poshtë:

Zgjedhjet e sakta

Shanset

10

8 911 711: 1

9

163 381: 1

8

7384: 1

7

621: 1

6

87: 1

5

19: 1

0

22: 1

Bazuar në këtë tabelë të rezultateve të mostrës, shanset për të bërë dhjetë zgjedhje të sakta janë mjaft të larta, dhe po ashtu janë edhe pagesat e pritshme. Megjithatë, çdo lojtar keno duhet të kuptojë se shanset ndryshojnë në varësi të kazinosë. Njohja e gjasave në çdo lojë të re të kazinosë në internet është thelbësore pasi i ndihmon lojtarët të kuptojnë se çfarë të presin.

Shanset Keno

Lajmi i fundit

Ja se si mund të luani kumar kur jeni të dëshpëruar!
2021-12-29

Ja se si mund të luani kumar kur jeni të dëshpëruar!

Vetëm për shkak se ju mund të jeni të prishur nuk do të thotë që nuk mund të luani kumar! Ka mënyra për të luani lojëra argëtuese kumar pa vënë asnjë para në linjë.

Historia e lojërave të fatit
2021-02-09

Historia e lojërave të fatit

Bixhozi ka qenë pjesë e kulturës së njerëzve që nga periudha paleolitike. Besohet se bixhozi është i rrënjosur në njerëzimin dhe është në natyrën e njeriut që të merret me këtë ves. Industria në lulëzim e basteve që ne njohim sot ka pësuar një transformim të jashtëzakonshëm gjatë viteve. Ne detajojmë historinë e lojërave të fatit siç është.